Аларма проблем.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Аларма проблем.

Мнение от Vladocbr » 11 Мар 2017, 14:26

Здравейте.
От днес нещо фабричната аларма се шашна. Значи без значение дали е заключена или отключена изведнъж се чува постоянен непрекъсващ звук от сирената. Звукът не е на интервали, като при нормално си включване ти-ти-ти а е тииииии.
Наложи се да откача клемата на акумулатора, че не спираше.
Дайте идея, какво да гледам.

Sent from my E2303 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Аларма проблем.

Мнение от ceko88 » 11 Мар 2017, 18:41

Наскоро ми се случи нещо подобно, не бях затворим предния капак само го закачих на куката и писнаха алармата. При което можеби 10 минути след като минаха се включи и започна да вие като сирена и да свети като коледна елха. И до като не я изключих не спре. Става въпрос само, че за е46 дано съм ти от полза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аларма проблем.

Мнение от meha » 11 Мар 2017, 21:30

Владе , според мен на сирената и свършва автономното захранване и това е "сетния" и дъх :mhihi:
Като откачиш акумулатора ,сирената трябва да свири -не да си мълчи. Грешки почти никога не записва за батерии,или поне на този модел. Лошото е ,че за да премериш батериите на сирената май само с отваряне става ,мисля че бяха 3 кръгли вътре . Последния път като имах проблем на Е39 с аларма ,сирената вътре беше зелено всичко.Нова сирена и заспа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Аларма проблем.

Мнение от Vladocbr » 15 Мар 2017, 8:52

Искаш да кажеш че когато автономното захранване е към края си независимо че е захранена към акумулатора пак пищи макар и по различен начин? Иначе откачих клемата за ден и до сега не се е бъгвала но е факт че изпищя за секунда след като го направих.

Sent from my E2303 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аларма проблем.

Мнение от meha » 15 Мар 2017, 9:09

Да, когато автономното захранване вградено в сирената започне да си отива . При закл или откл колата почва да пищи,без причина! Когато вече е тотално умряла сирената ,след като откачиш акумулатора "измучава" леко за последно и край. Нова около 240лв от Ауто Бавария,преди половин година някъде беше.Вътре батериите бяха позеленяли.А подкалници всичко е изрядно,не е мокрена. Просто с времето батериите си умират.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Аларма проблем.

Мнение от Vladocbr » 16 Мар 2017, 10:24

Ясно! Ако пак започне да прави проблем ще я сменям.
Благодаря.

Sent from my E2303 using Tapatalk

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook