Диодни крушки h7 грешка.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от dbanchev » 25 Фев 2017, 13:12

Момчета сложих днес диодни крушки от китайците, светят супер, но дава грешки за изгорели крушки на борда. Има ли оправия някаква или да си карам така....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от hummer » 25 Фев 2017, 13:23

Намираш някой с бмв скенер да ти спре чека и няма да ти дава грешка.
Иначе си карай,щом те влече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е39 520/540
Мечтае да кара: Е39

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от Vacheto » 26 Фев 2017, 15:29

Цъкни една снимка и качи да видим как светят, но НА ПЪТЯ, а не срещу колата. На дългите ли си ги сложил или на късите?
ИзображениеИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от dbanchev » 26 Фев 2017, 15:43

За нищо не стават на тъмно са пълна скръб, снощи щях да се очистя с тия китайци. Разкарах ги.... на късите бяха....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от Elesar74 » 27 Фев 2017, 11:49

Аз мислех да слагам на дългите, диоди. Май обаче ще се спра на добрия стар Osram Night Breaker, в нова опаковка.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е39 520/540
Мечтае да кара: Е39

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от Vacheto » 27 Фев 2017, 19:06

Само рекламите им май са силни. Гледам има и по 200 лева комплекта, та си мисля на какво отгоре ги искат тия пари.
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от PeReZ » 27 Фев 2017, 19:26

Аз съм с LED на дългите вече 3 години, освен това бях известно време с LED и на късите (около година), но при рециклиране на фаровете минах на биксенон на късите. Имам предвид, че имам известни впечатления от тези LED комплекти и моя глас е положителен.

Моите са, може би, подобни на тези от 200 и нагоре лева, защото когато ги купувах бяха най-мощните китайчета, които се предлагаха тогава.
Впечатленията ми са, че светят, колкото ксенона. Айде, нека да е една идея по-слабо от ксенон, но в никакъв, ама никакъв случай не мога да ги сравня с nightbreaker unlimited, с каквито бях преди това. Много повече светят от найтбрейкъра и за дълги ги препоръчвам с две ръце, особено ако става дума за дълги.
Тези, които ползвам на дългите, ги ползвам и за дневни светлини на процент, та ако някой се чуди - да, светят без абсолютно никакви проблеми и като дневни светлини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от Elesar74 » 28 Фев 2017, 11:11

Steen в Извън темата, беше пуснал тема за някакви диоди, чакаше ги, ама дали ги получи, не знам. За към 80 лв. има някакви гледам и в Amazon и там на тез пари някъде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от nightdriver » 28 Фев 2017, 20:56

https://fr.aliexpress.com/item/D2S-90W- ... 4.1.Ohzspz

аз монтирах онзи ден на левия къс фар една от тези вентилираните , а на десния си оставих ксенона 55в 6000к .
като гледам срещу тях ми се струва ,че ксенона свети малко по-силно ...
още не съм ги пробвал на тъмен участък от пътя , защото съм контузен и не мога да карам колата , затова и не бързам да монтирам дясната...

иначе имам чувството , че за дългите ще са топ , защото палят 100 процента с пускането (повечето светкавицата ме интересува)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от dak » 01 Мар 2017, 19:53

Колега PeRez , дай отзиви за тези крушки , какви са , колко струват ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от PeReZ » 01 Мар 2017, 21:40

На късите бях с почти същите, каквито гледам в линка на nightdriver.
А на дългите съм с тези, които прикачам, но не ги намирам никъде в интернет, само тези снимки са ми останали на компютъра.
Доволен съм и от тях, и от тези, които ми бяха на късите преди да мина на d2s. За дълги препоръчвам с две ръце.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от gentata » 01 Мар 2017, 22:15

Имам един - два въпроса към каралите с LED светлини:
Като се кара с LED светлини, на мокър асфалт има ли го ефекта като при Xenon-а, да не се вижда нищо освен маркировката?
Поне аз такива наблюдения имам за ксенон и мокър асфалт при нощно шофиране. В такива условия ако се наложи да карам, не включа ли фаровете за мъгла или дълги (и едните и другите са си с халогенни крушки) шофирането е доста тегаво.
Но пък ако е сухо си е ден - буквално.

Понеже и аз се замислям да слагам LED на дългите, за това ми е интересно как се държат този тип светлини. И още един въпрос, предизвикан от това че ползвам дългите на 30% за дневни, ще е необходимо ли да намалявам този процент като се сложат лед "крушките"?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от PeReZ » 01 Мар 2017, 22:26

Аз имам чувството, че на мокро са по-близо до ксенона, отколкото до добрата стара халогенна крушка.
Относно дневните светлини, аз ги намалих на 20%, това ми се стори златната среда, т.е. хем да не се вижда осезаемо че третпят, хем да не светят прекалено силно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от Elesar74 » 02 Мар 2017, 10:12

gentata написа:Имам един - два въпроса към каралите с LED светлини:
Като се кара с LED светлини, на мокър асфалт има ли го ефекта като при Xenon-а, да не се вижда нищо освен маркировката?
Поне аз такива наблюдения имам за ксенон и мокър асфалт при нощно шофиране. В такива условия ако се наложи да карам, не включа ли фаровете за мъгла или дълги (и едните и другите са си с халогенни крушки) шофирането е доста тегаво.
Но пък ако е сухо си е ден - буквално.

Понеже и аз се замислям да слагам LED на дългите, за това ми е интересно как се държат този тип светлини. И още един въпрос, предизвикан от това че ползвам дългите на 30% за дневни, ще е необходимо ли да намалявам този процент като се сложат лед "крушките"?


Проблема е в келвините на ксенона, при мокър път. Колкото са по-високи, толкова по-зле на мокро. Аз бях с 6000К на късите преди и като завали, не виждах почти нищо не пътя. Преди няколко месеца свалих на 4300К и драстична разлика с преди. Малко жълтеят, но нали виждам и вече не ме интересува какво е времето навън като тръгна за някъде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Диодни крушки h7 грешка.

Мнение от dak » 03 Мар 2017, 13:47

Колега , от къде си намери 4300к д2с аз търсих и си намерих 5000 и сега ме е яд , щото бях с 4300к .

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook