Помощ за ncs expert

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от jorfii » 01 Фев 2017, 23:56

Giovanni написа:QUIT_AKUST_SCHAERF - aktiv (1 пискане при заключване)
QUIT_AKUST_ENTSCH - aktiv ( 2 пискания при отключване)

Когато се ползват тези кодировки трябва да се обърне внимание на следното:
DWA_QUITTIERUNG при aktiv ще пиши и свети само ако всички врати и капак/багажник са затворени. Няма да има сигнализация ако някой от датчиците за отворен/а врата/капак не работи. При nicht_aktiv на този параметър ще пищи/мига при незатворена врата/капак/багажник.

Версията на модула NSC-a сам си я засича. Например GM3.C05

Супер колега благодаря за бързия отговор утре ще пробвам :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от jorfii » 03 Фев 2017, 13:02

И така да се похваля вече и аз имам активирани дневни светлини дълги на процент както и светлинна и звукова сигнализация при отключване и заключване само не разбрах защо при кодирането демек последната стъпка където експерта кодира колата в самия край на процеса гонга на бордкомпютъра сигнализира два пъти и изписва light on след което обаче изкарва и съобщение за проблем с въздушното окачване нещо от сорта selflevel suspect is inactive беше дали аз съм объркал нещо или е нормално грешката остава на таблото до следващото палене на колата след това изчезва. И ако някой иска да сподели за някои други команди които да бъдат променени в смисъл нещо друго интересно за ъпгрейт по колата с нцс-а моля да сподели докато съм още топъл :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от PeReZ » 04 Фев 2017, 17:52

jorfii написа:И така да се похваля вече и аз имам активирани дневни светлини дълги на процент както и светлинна и звукова сигнализация при отключване и заключване само не разбрах защо при кодирането демек последната стъпка където експерта кодира колата в самия край на процеса гонга на бордкомпютъра сигнализира два пъти и изписва light on след което обаче изкарва и съобщение за проблем с въздушното окачване нещо от сорта selflevel suspect is inactive беше дали аз съм объркал нещо или е нормално грешката остава на таблото до следващото палене на колата след това изчезва. И ако някой иска да сподели за някои други команди които да бъдат променени в смисъл нещо друго интересно за ъпгрейт по колата с нцс-а моля да сподели докато съм още топъл :lalala:


Биеш рекордите за най-дълго изречение без препинателен знак, браво!

jorfii написа:само не разбрах защо при кодирането демек последната стъпка където експерта кодира колата в самия край на процеса гонга на бордкомпютъра сигнализира два пъти и изписва light on след което обаче изкарва и съобщение за проблем с въздушното окачване нещо от сорта selflevel suspect is inactive беше дали аз съм объркал нещо или е нормално грешката остава на таблото до следващото палене на колата след това изчезва.


Нормално е, модулите се рестартират и им отнема известно време, за да заработят правилно отново. Неслучайно в инструкциите за всяка кодираща програма е описано, че след кодиране е задължително да се махне контактния ключ за 10-30 секунди.

jorfii написа: И ако някой иска да сподели за някои други команди които да бъдат променени в смисъл нещо друго интересно за ъпгрейт по колата с нцс-а моля да сподели докато съм още топъл :lalala:

Свали си NCS Dummy и ползвай преводите в нея. Още по-удобно е, ако след прочитане на даден модул през NCS Expert, му видиш версията (например: LCM.C18), после да си отвориш NCS Dummy, да си избереш модела на колата, модела на модула и накрая да си заредиш FSW_PSW.TRC файла. След като направиш това, в самия NCS Dummy ти изкарва CHECKBOX-ове, от които лесно можеш да включваш, изключваш и настройваш функциите, които си си харесал. След като си направиш настройките, просто натискаш Export -> Export FSW_PSW.MAN и кодираш през NCS Expert.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от jorfii » 04 Фев 2017, 18:12

Благодаря за експертното мнение това за ваденето на ключа не го знаех
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от georgi_1986 » 01 Мар 2017, 16:29

Колеги, коя е командата за двойното бързо мигане на аварийните светлини? https://www.youtube.com/watch?v=tPuLjeCIXCg

е39 лцм с24

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от KUMHO » 01 Мар 2017, 16:51

georgi_1986 написа:Колеги, коя е командата за двойното бързо мигане на аварийните светлини? https://www.youtube.com/watch?v=tPuLjeCIXCg

е39 лцм с24


BLINKIMPULS_WARNBLK
doppelimpuls

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от georgi_1986 » 01 Мар 2017, 17:41

Нямам го като опция "BLINKIMPULS_WARNBLK", въобще лцм 4 с24 поддържа ли го?

edit:
WARNBLINKER
doppelimpuls

е опцията. Благодаря колега, по "doppelimpuls" което написа се ориентирах и намерих опцията :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от KUMHO » 02 Мар 2017, 9:07

georgi_1986 написа:Нямам го като опция "BLINKIMPULS_WARNBLK", въобще лцм 4 с24 поддържа ли го?

edit:
WARNBLINKER
doppelimpuls

е опцията. Благодаря колега, по "doppelimpuls" което написа се ориентирах и намерих опцията :yes:



Написал съм ти го за Е46 :mhihi: , добре ,че си се оправил :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от georgi_1986 » 03 Мар 2017, 21:10

Може ли километрaжa(стрелкaтa) нa е39 дa покaзвa реaлнaтa скорост, a не тaзи с корекциятa? Aко дa, коя е опциятa в нцс?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от stefan_suny » 04 Мар 2017, 1:40

K_ZAHL_TACHO
K_ZAHL_WEG
K_ZAHL_WEG_KOMPL

от тези параметри в кодирането на таблото се определя показанието на стрелката и броенето на изминатите километри, заданието е в импулса за километър. Трябва да се види обаче конкретното табло какви стойности поддържа и да се зададат максимално близки стойности за двете според размера гуми с които караш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от racing_team_vidin » 25 Авг 2017, 21:40

Здравейте, имам един въпрос, незнам дали е писано, извинявам се ако е!
Въпроса е следния: Как да променя в NCS стойностите, които стоят зад value 1, value2 и тн.
Опитвам през нетодата.трс, променям експортвам, проверявам всичко е така, както искам, наливам в модула и после нищо, като сваля трейса си е пак валуе2- както си е било.
Преди малко се сетих, че може би сравнява с датените в експерта, утре ще пробвам да променя и тях.
Защо се налага да сменя стойностите- От 14ч. Днес се занимавам да си сменя на Е65цата осветлението и всичко е факт вече, освен това че свети по слабо и ме дразни- модула пуска 3V и за оригиналните светодиоди е достатъчно, но за новите Не
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.10.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ за ncs expert

Мнение от byhacked » 07 Окт 2017, 15:49

здравейте искам да ви попитам за кодиране на аирбега на е46 с NCS expert ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1 и ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_2 ги давам на nicht_aktiv и винаги ми дава грешка

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook