Проект спирачки 530 D

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 29 Яну 2017, 22:54

Здравейте, колеги! Реших да си сложа по големи спирачки и за целта си взех предни дискове, накладки и супорти от Е39 -М5. Останаха ми за закупуване задните, които ги търся в "купува". Днес случайно се заговорих с един колега по телефона и му споделих намеренията си. Той обаче ме посъветва да не се занимавам с глупости, защото от М5 са еднобутални - факт. Даде ми съвет да сложа от Е38 728и. Били четирибутални Брембо. Та към въпроса: някой правил ли го е и нужно ли да се правят преходници от шенкела към супорта?

Ще са радвам ако се включи колегата racing_team_vidin, защото той го е играл този проект.

Поздрави.
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от racing_team_vidin » 29 Яну 2017, 23:23

Твоя приятел с брембото от 7цата му кажи да не ти дава акъл!
Аз слагах 4 бутални но от Порше, определено бях изключително доволен, но разправията и средствата са много.
Щом имаш от М5 слагай ги, дисковете са 345мм, едно бутални са но с по големите дискове ефекта е осезаем.
Проблем ще ти е само след това консумативите- дискове и накладки.
И още нещо забрави за джанти под 17 и то малко модели
Това се сещам сега, ако има друго питай!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 30 Яну 2017, 0:01

Благодаря за отговора, брато. Идеята е на Sherman-a за спирачките от М5, но този днес доста ме отчая, че няма да има ефект от тях. :| :| :| Слагам тези, които съм купил, а ако не ми харесат, ще скачам в по-дълбоки води, както ти беше направил. Въпроса е, кой ще е по-скъпия проект от гледна точка на първоначална инвестиция + консуматива? До колкото знам дисковете от М5 са 500+ за брой, а накладките 300+. Твоя проект е значително по-скъп първоначално, а след това какви са цените на накладки и дискове?

П.С. Джантите са style 66. С твоя проект ще влезнат ли или ще трябва да минавам на 18 ки?
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Nickelback » 30 Яну 2017, 0:21

Не знам какъв ефект гониш, но на М5 дисковете са плаващи, което е огромен плюс при по интензивно каране...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от In_Memoriam » 30 Яну 2017, 0:58

За да имаш свестни спирачки дори да останеш със заводските пълна ревизия + нови некитайски дискове и накладки + нови маркучи с метална оплетка + нова спирачна течност излиза около 1к.

1) За М5 апарати има два варианта за дискове - плаващи и неплаващи. Първите са с алуминиеви сърцевини, по-леки са, по-трудно прегряват. Разликата в цената е към 3-4 пъти.
2) На Брембо апаратите ревизията е по-скъпа, а изборът на дискове е необятен. Допълнителен разход е изработката адаптери към шенкелите.

И с двете ще усетиш разлика, въпросът е какво търсиш като ефект и бюджета доколко е разтеглив.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 30 Яну 2017, 1:08

In_Memoriam написа:За да имаш свестни спирачки дори да останеш със заводските пълна ревизия + нови некитайски дискове и накладки + нови маркучи с метална оплетка + нова спирачна течност излиза около 1к.

1) За М5 апарати има два варианта за дискове - плаващи и неплаващи. Първите са с алуминиеви сърцевини, по-леки са, по-трудно прегряват. Разликата в цената е към 3-4 пъти.
2) На Брембо апаратите ревизията е по-скъпа, а изборът на дискове е необятен. Допълнителен разход е изработката адаптери към шенкелите.

И с двете ще усетиш разлика, въпросът е какво търсиш като ефект и бюджета доколко е разтеглив.


Предните са плаващи, а задните- все още не знам, защото не сваляш от цената :mhihi:
Относно охлаждането, аз съм с въздуховод като от профилната снимка на In_Memoriam. Смятам, че и той ще подпомогне значително за вентилацията.
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от snaiperist0 » 30 Яну 2017, 9:42

АЗ мисля че от гледна точна на финанси , взимаш 4 бутално брембо с хубави дискове и си свиркаш. В дългогодишен план поне като дойде време за накладки и дискове няма да изтръпваш по магазините. :bchug:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Stefko87 » 30 Яну 2017, 10:03

Снощи говори с мен за брембото :)
Ако потрябват имам чисто нови задни накладки ате за М5, а предните са като на 3.0 д фейслифт, скъпото са дисковете :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от spacepl » 30 Яну 2017, 14:55

оффтопик: Толкова ли са зле спирачките на 530Д ? Някой може ли да ги сравни с тези на 520и примерно, че ми е интересно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от In_Memoriam » 30 Яну 2017, 21:51

bumer530 написа:Предните са плаващи, а задните- все още не знам, защото не сваляш от цената :mhihi:


Чакам един да се накани за предните уж и тогава ще го мислим :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от racing_team_vidin » 31 Яну 2017, 13:50

spacepl написа:оффтопик: Толкова ли са зле спирачките на 530Д ? Някой може ли да ги сравни с тези на 520и примерно, че ми е интересно.

Като го позасилиш и има комфорт салон стъклопакет и други тъпотии дето тежат- изпушват :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 31 Яну 2017, 21:24

Благодаря, колеги за съветите

racing_team_vidin написа:
spacepl написа:оффтопик: Толкова ли са зле спирачките на 530Д ? Някой може ли да ги сравни с тези на 520и примерно, че ми е интересно.

Като го позасилиш и има комфорт салон стъклопакет и други тъпотии дето тежат- изпушват :roll:


Именно, много тежка стана. Имаме и проект за още по-голямо засилване. За сега не съм имал проблеми с изключение на едно, две спирания :| :| :| , което е достатъчно :mhihi: , но занапред няма как да ги пренебрегна спирачките.

In_Memoriam написа:
bumer530 написа:Предните са плаващи, а задните- все още не знам, защото не сваляш от цената :mhihi:


Чакам един да се накани за предните уж и тогава ще го мислим :)


Ясно, колега. Имай ме предвид :yes:
Stefko87 написа:Снощи говори с мен за брембото :)
Ако потрябват имам чисто нови задни накладки ате за М5, а предните са като на 3.0 д фейслифт, скъпото са дисковете :)


Ще го имам предвид, за накладките


П.С. Накрая ще пиша какъв е резултата
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Ivo_Borisov » 02 Фев 2017, 22:18

Имате някакъв проблем със спирачките, моите си спират нормално. Все пак колата е мислена да спира с 5 човека и багаж, как така е станала тежка с 50 кг отгоре? :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от racing_team_vidin » 03 Фев 2017, 13:19

Ivo_Borisov написа:Имате някакъв проблем със спирачките, моите си спират нормално. Все пак колата е мислена да спира с 5 човека и багаж, как така е станала тежка с 50 кг отгоре? :dunno:

С 5 човека и багаж, засилена с 200-220 Спира веднъж и то не е сигурно как и какви ще са последствията за спирачната система.
Всеки е различен, баща ми сменя накладки веднъж на 30-40к км, аз макс 15К, сети се сам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Фев 2017, 14:49

Е, щом ще се ползва за състезания е друго :)

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook