Проект спирачки 530 D

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от vladobate » 11 Фев 2017, 23:19

:arrow:
Последна промяна vladobate на 13 Фев 2017, 0:28, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от host » 11 Фев 2017, 23:44

Еми.. 200 до 100-90 се спира, възд. съпротивлението помага ама от там до 0км/ч... не е така леко и няколко пъти да се повтори.

Иначе нямаме разногласия относно това, че ако не е цялостен подхода няма ефекта да е добър. Но, нали точно това смятат колегите да правят.

https://youtu.be/OjrY7G8o99U

https://youtu.be/tOlBec2APvs

https://youtu.be/78wbht355R8

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от vladobate » 11 Фев 2017, 23:58

:arrow:
Последна промяна vladobate на 13 Фев 2017, 0:27, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Nickelback » 12 Фев 2017, 0:50

host написа:Еми.. 200 до 100-90 се спира, възд. съпротивлението помага ама от там до 0км/ч... не е така леко и няколко пъти да се повтори.

Иначе нямаме разногласия относно това, че ако не е цялостен подхода няма ефекта да е добър. Но, нали точно това смятат колегите да правят.

https://youtu.be/OjrY7G8o99U

https://youtu.be/tOlBec2APvs

https://youtu.be/78wbht355R8


Тоя хубаво обяснява за апаратите, ама никъде не спомена за гумените водачи при плаващите апарати, които са главния виновник челюстта да изклинва накъдето си иска, при което се получава неравномерно спирачно усилие, и съответно неравномерно износване на диска. Затова не ги харесвам аз.

От друга страна пък хубаво спомена за staggered буталата, на които масата народ грам не обръщат внимание. Както е модьерно вземат 4/6-бутален апарат от Кайен и го боцнат на БМВ без да го завъртят както трябва да е, щото видиш ли, тръбичката му, която свързва двете "черупки" на апарата, не можела да се мести :mhihi: А реално има чалъм да се премести, ама кой да се сети :) После реват - "що ми се износват неравномерно накладките!?" :dunno: Ма така е като се нарива с лопатата няк'ва скрап там без грам да се помисли... Направо умирам от смях :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 13 Фев 2017, 0:14

За пореден път се убеждавам, че във форума трябва да се комуникира на Л.С. Все ще се намери някой, който да осере и оспами дадена тема. Кой с колко кара, колко пъти спирате от 200 до 0- всеки ден на околовръстното ( защото съм комплексиран селяндур, който не си цени живота и съм престъпник на пътя :mhihi: :mhihi: :mhihi: ), на някой пък спирачките му харесвали-ами като ви харесват ........карайте си с тях и защо дисковете на някой били лилави/сини -защото спуска Петрохан на "N" (неутрална ;) ;) ;) ) и само на спирачки :mhihi: :mhihi: :mhihi:, а може би..... защото може да си го позволи. Моля модераторите да изчистят мнения, в който няма точен отговор по темата, включително и този. Нека да не превръщаме форума в "БОЗА"
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от vladobate » 13 Фев 2017, 0:27

Темата ти няма върос , в първото ти мнение има и то за начин на захващане. После сам я обръщаш на кое ще е по-изгодно и кое ще е по-добро или...и ти не знаеш какво питаш , а после боза било.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 13 Фев 2017, 1:03

vladobate написа:Темата ти няма върос , в първото ти мнение има и то за начин на захващане. После сам я обръщаш на кое ще е по-изгодно и кое ще е по-добро или...и ти не знаеш какво питаш , а после боза било.
.........Кажи "бате", какво не разбра??? Проект спирачки 530 D - имам намерение и търся адекватни мнения, преди да пристъпя към осъществяване на проекта.

vladobate написа::arrow:


vladobate написа::arrow:


Ако само това можеш да кажеш- не си ми нито полезен, нито интересен :winky: :winky: :winky:
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Ivo_Borisov » 13 Фев 2017, 8:18

Колега, според мен целия офтопик стана заради това твое мнение:
Стоковите спирачки на е39 са изключително слаби и недомислени.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Фев 2017, 8:31

Добре де. Представи си, че някъде в някоя тема е било писано преди и тия твоите варианти за ъпгрейд са заклеймени като провал. Както ще си помислиш? Че не си струва занимавката, щом няма да се получи добре, нали? Може в пет поста да се включа НЕ по темата, но мразя да чета тъпотии, когато отворя форума и потърся информация за нещо.
За да посинеят дисковете значи тая кола не отговаря на стила на шофиране на потребителя. Или прави подобрения или си купува друга кола като 911 GT3 RS. Не плюе заводските спирачки.
Обиколете сервизите и пребройте на колко места се хващат да ти мислят захващане за апаратите и прочие. Трябва да ти се занимава, да си сигурен какво ти е нужно, да си го набавиш и да си го сглобиш (или да отидеш да ти го монтират). Отделно след 30к км броиш 250лв за предни накладки, другите цени не искам да ги гледам. ;)

Когато изтъквате плюсовете на нещо извадете наяве и минусите. В първото мнение дори се казва, че с тези на М5 ефекта ще е супер, другото е голяма разправия и пари. А че винаги може повече е ясно на всички. Но в случая и ти си разколебан, нали? Щото си наумил едно, а някой ти е подшушнал друго. Ако беше толкова просто нямаше да пускаш тема.

Вече наистина спирам да пиша.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от spacepl » 13 Фев 2017, 13:21

Ivo_Borisov написа:Колега, според мен целия офтопик стана заради това твое мнение:
Стоковите спирачки на е39 са изключително слаби и недомислени.


:yes: Това са глупости.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от bumer530 » 13 Фев 2017, 21:15

spacepl написа:
Ivo_Borisov написа:Колега, според мен целия офтопик стана заради това твое мнение:
Стоковите спирачки на е39 са изключително слаби и недомислени.


:yes: Това са глупости.
Колега на теб първия ти пост в темата е, че дори не знаеш какви са спирачките и търсиш сравнение 520, сега изрази мнение, че е глупост. :| :| :|


Да така е колеги и си стоя зад мнението. За мен спирачките на е39 не са добри и не ме интересува мнението на хора, който са с друго мнение. Точно затова си търся вариант, за да ги усиля и събирам мнения в тази насока. Не мога да разбера, защо хората се опитват да ме убедят, че са добри. Това си е на нашенска черта, когато нямаш мнение или не можеш да помогнеш, пак се включваш в разговора, като се опитваш да даваш съвети и да разубеждаваш. Търся мнения за това как да си ъпгрейдвам спирачките,а не дали да го правя.
Последна промяна bumer530 на 13 Фев 2017, 23:36, променена общо 1 път
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от spacepl » 13 Фев 2017, 21:19

Точно така колега, защото смятам, че на 520и би трябвало да са най-калпави, а аз съм много доволен от тях, а съм карал със над 200 не веднъж за 10 години експлоатация.
Аз също си стоя зад мнението, но мен за разлика от теб ме интересува и мнението на колегите, по тази причина исках и сравнение с най застреляните спирачки на 20-ката.
Вакуум помпата как е, сервото е с вакуум всепак.

"ъПгрейд" , въпреки че си има и хубава българска дума като "подобряване".

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Bavarcho » 13 Фев 2017, 21:40

Dirty M5 driveR написа:Когато изтъквате плюсовете на нещо извадете наяве и минусите. В първото мнение дори се казва, че с тези на М5 ефекта ще е супер, другото е голяма разправия и пари. А че винаги може повече е ясно на всички.


Те от М5 на обикновено Е39 са супер спирачките, но първо трдно и скъпо да намериш чеитири апарата и второ дикове и накладки са хубава четирицифрена сума, та отиде евтиното.
Има едно софийско 540 с предни апарати от 750, но не знам с какви дискове, апаратите са 2 х 60мм бутала. (дисковете на 750 са 334х31.9мм)
По повода със спирачната помпа я дават еднаква за е39 и е38 големите мотори 25.4мм
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Nickelback » 13 Фев 2017, 21:52

Bavarcho написа:
Dirty M5 driveR написа:Когато изтъквате плюсовете на нещо извадете наяве и минусите. В първото мнение дори се казва, че с тези на М5 ефекта ще е супер, другото е голяма разправия и пари. А че винаги може повече е ясно на всички.


Те от М5 на обикновено Е39 са супер спирачките, но първо трдно и скъпо да намериш чеитири апарата и второ дикове и накладки са хубава четирицифрена сума, та отиде евтиното.
Има едно софийско 540 с предни апарати от 750, но не знам с какви дискове, апаратите са 2 х 60мм бутала. (дисковете на 750 са 334х31.9мм)
По повода със спирачната помпа я дават еднаква за е39 и е38 големите мотори 25.4мм


А бе и с две бутала да е пак си е ташак работа като са от едната страна :roll: Пак е с плаващата челюст и същите гумени втулки...
Бях ровил преди по въпроса... не бяха ли буталцатата на 750i 2x42mm или грешно съм запомнил? :dunno:
Дискове двукомпонентни може да си сглобите чудни, по-евтини или равни по цена като на М5, само първоначалната инвестиция по това някой да ви направи "камбаните" е по-сериозна. Оттам нататък има сносни афтърмаркет варианти за ротори само :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от racing_team_vidin » 13 Фев 2017, 22:33

750 дисковете и апарати са много тежки и окаченото тегло драстично се покачва
Другото е, че захващането не е еднакво на апаратите

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook