Проект спирачки 530 D

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от FaceOff » 18 Фев 2018, 19:37

In_Memoriam написа:
FaceOff написа:Колеги, някой има ли впечатления от спирачните маркучи на Папе ЕООД? - http://pape-bg.com/ Четох, че доста колеги са си правили хидравлични маркучи там, но за спирачни не видях.

Ползвам техни вече към 15к км. и не са мръднали.

Иначе ако искаш да ги слагаш на Е39 имам оригинални предни на HEL Performance.


Благодаря колега! Да, за Е39 ми трябват, видях HEL-a, сигурно са по-хубави, но дори още се чудя дали да сменям моите, понеже видимо са като нови, и дет се вика зорлем ще ги сменя..

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.11.2015
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от MichaelD » 04 Окт 2018, 9:59

Аз ще си позволя да събудя макло темата няколко месеца по-късно понеже и аз съм в търсене на спирачен ъпгрейд за засилено 530D 03/99г.
Отпред съм взел твърдото решение да слагам 324мм диск EBC с накладки EBC и апарати от фейсово 530D.

Отзад обаче остава дилема за мен.
Имаше предложения за задни дискове от 725TDS пак 324мм, обаче аз някак не мога да преживея това че диска е плътен.
Не съм запознат обаче дали мога да сложа вентилиран диск на мястото на плътния ( просто не съм запознат с възможностите на апаратите).

Понеже, както казах не знам дали замяната на плътният диск е вариант някой дали има предложения за друг 300+мм ъпгрейд на задните спирачки.

Изключвам М5 спирачките защото задните дискове ще са по-големи от предните(328 задни от М5 срещу 324мм предни), което ветоятно ще развали баланса, въпреки, че завосдки е39 530D 184кс. излиза с 296мм предни и 298мм задни.

Някой малко по-запознат със спирачните усилия, ако може да съдейства.

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от georgi_1986 » 06 Окт 2018, 18:14

:bchug:
Последна промяна georgi_1986 на 07 Окт 2018, 14:32, променена общо 3 пъти

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.11.2015
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от MichaelD » 06 Окт 2018, 18:34

бмв е30 написа:Най-евтиния вариянт(относително евтин) е 4 бутални апарати отпред на стандартните 324мм дискове както и задни от е38тдс пак на 324мм плътни комплект с апаратите.... Задните само даваш дисковете на стругар да ги вземе 1мм(2 в диаметър се получава) отвътре за да влезнат накладките на ръчната и директно ги монтираш без каквото и да е преправяне...
При предните филма е малко по голям.... Аз лично ползвах апарати от алфа 166 (големите мотори) защото първо се намират все още по евтино накладките им са с по голяма площ и самия апарат е по красив външно (ползват същия и при мицубиши лансър ево)
За да се монтира обаче преходни планки не помагат тъй като дупките са достатъчно близо за да не може да се ползват планки , но и не достатъчно за да се завие директно апарата.... Решението което сметнах за най-добре е да се навари алуминий на самия шенкел и после да се разпробие на точните места.... от едната страна само се запълва заводската дупка и се пробива малко по навътре за другата обаче си трябва повечко наваряване и то от човек който си разбира от работата... след това е лесно: изработват се втулки които да центрират апарата точно на диска и се купуват точния рамзер усилени болтове за апаратите....
Лично аз избрах да си направя и маркучи с метална оплетка за да е максимален ефекта от цялата работа но да речем, че те не са задължителни....
Ето и някой цени за да си направите сметката дали вобще искате да правите такъв мод:
Предни дискове от 50-60лв втора употреба до 200-300-400 за нови според зависи марка и модел
Предни апарати от 100 до 250 варират 4 бутално брембо от алфа 166
Предни накладки ако иамте късмет ще са ви дали хубави с апаратите ако ли не хубавите започват от 100 лв и достигат 500-700 за рейсинг моделите на феродо (тъй като са същите на лансър ево и имаме голям избор от рейсинг накалдки)
Задните апарати от е38 са 40-50лв двата с някакви накладки
Задните дискове и те са 40-50лв комплекта втора употреба
20лв стругар да отнеме задните дискове
200лв ми взеха на мен за наваряване на предните шенкели фрезоване и разпробиване на точните места за новите апарати + втулките за центриране на апаратите
Спирачните маркучи ми излязоха около 50лв двата предни
+ 25лв за нова спирачна течност 1литър на ате като за нашите коли...
спирачната помпа на е38 с 4 бутални апарати и същите задни които сме ползвали излзиа същата по номер като на е39 така че смяна не е нужна
Ъпгрейда си струва парите но смао ако имате читави (чисто нови) гуми... без гуми само може да им се радвате визуално и това е....
Хубавото е че си влиза джанта 16-ка без никакви проблеми и отпред и отзад
Ако искате още по голяма спирачна мощ задължително е смяната на предните дискове с по големи и то минимум 350мм
Ето и малко снимков материял:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение



Аз ще си позволя да събудя макло темата няколко месеца по-късно понеже и аз съм в търсене на спирачен ъпгрейд за засилено 530D 03/99г.
Отпред съм взел твърдото решение да слагам 324мм диск EBC с накладки EBC и апарати от фейсово 530D.

Отзад обаче остава дилема за мен.
Имаше предложения за задни дискове от 725TDS пак 324мм, обаче аз някак не мога да преживея това че диска е плътен.
Не съм запознат обаче дали мога да сложа вентилиран диск на мястото на плътния ( просто не съм запознат с възможностите на апаратите).

Понеже, както казах не знам дали замяната на плътният диск е вариант някой дали има предложения за друг 300+мм ъпгрейд на задните спирачки.

Изключвам М5 спирачките защото задните дискове ще са по-големи от предните(328 задни от М5 срещу 324мм предни), което ветоятно ще развали баланса, въпреки, че завосдки е39 530D 184кс. излиза с 296мм предни и 298мм задни.

Някой малко по-запознат със спирачните усилия, ако може да съдейства.

Благодаря предварително!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от Bavarcho » 07 Окт 2018, 18:00

328 мм вентилирани от Е38 750
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.11.2015
Пол: Мъж

Re: Проект спирачки 530 D

Мнение от MichaelD » 09 Дек 2018, 10:12

Bavarcho написа:328 мм вентилирани от Е38 750


Значи да взема апарати от 725TDS и на тях спокойно мога да вкарам дискове от 750?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook