Теч 520i

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 28 Яну 2017, 14:59

Здравейте колеги.
Колата ми е 520i 150hp единичен ванус.
От известно време почна да губи вода и то доста.
Наливам обезвъздушавам но след месец пак се повтаря същото.
Днес като се загледах под вануса има една тапа и отстрани нея все едно има мокро, загледах се не е от нея а някъде отстрани но не мога да разбера над нея има ли воден кръг. обаче до нея е и термостата който е сменян преди три години и се чудя можели да е прецакано уплътнението му.
На снимките които съм качил се вижда за което говоря.
Някой ако се е сблъсквал със същото моля да сподели преди да я закарам на майстор.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Теч 520i

Мнение от hummer » 28 Яну 2017, 15:15

Като сменях термостата на един приятел с 20-ка ,не беше взел гарнитурата и сложих старата ,доста време я кара така и си сълзи от там.
Погледни твоята ,ако не си я сменял се е опекала ,а беше 5-6 лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 28 Яну 2017, 16:01

Сменяха ми го в един сервиз и гледам че се вижда силикон, което ме навежда на мисълта че може да не сами сложили гарнитура

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Теч 520i

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Яну 2017, 16:03

Най-добре да се разглоби и сглоби наново. Няма да струва много. Както колегата каза гарнитурката е евтина. Почистват се идеално повърхностите, маже се гарнитурата от двете страни със силикон (с пръст, не директно с тубичката. Достатъчно е просто да покрие) и сглобяваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Теч 520i

Мнение от sean-john » 28 Яну 2017, 16:06

Или нямаш уплатнение и са сложили силикон който му е дошло времето...или тялото на на термостата е за смяна,защото се е деформирало.И двата варианта за мен са еднакво възможни.След като си сменял термостата преди 3 години,може да го смениш пак + самото му тяло...към тях има всички уплътнения и работата заспива.Термостат 20-30 лв , тялото 40-50.А още по ефтино е както колегата по горе е написал,всичко е до лична преценка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 28 Яну 2017, 16:16

Поразрових се малко във форума и пише че можело когато колата загрее от горещината тялото на термостата или нещото с което се уплътнява да се разширява и да пропуска. Ако ще правя нещо то ще да е да сменя и тялото и термостата :)
Обаче въпросът ми е над тази тапа на разстояние 1-2см над нея дали може да тече от някъде.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Теч 520i

Мнение от sean-john » 28 Яну 2017, 19:54

Няма от къде да тече по нагоре,сменяй тяло и термостат идват си с уплътненията за да си спокоен,след като тези неща ги правиш в сервиз.Ако си ги правеше ти (между другото е много лесно) можеше да пробваш варианта който предложи колегата.Огледай все пак стегната ли ти е скобата и маркуча дали не е закъсан/сцепен,там където си оградил,точно където влиза в тялото на термостата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Теч 520i

Мнение от hummer » 28 Яну 2017, 20:01

Ето ти клип как се прави ,не си заслужава да ходиш на сервиз


https://youtu.be/te3dbGjbQIM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 28 Яну 2017, 20:32

hummer написа:Ето ти клип как се прави ,не си заслужава да ходиш на сервиз


https://youtu.be/te3dbGjbQIM

Не е кой знае какво. Но знам че 6-така има трудно обезвъздушаване

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Теч 520i

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Яну 2017, 20:48

При разглабяне за смяна на термостат не влиза толкова въздух, така че не е повод за притеснение. Нареждаш всичко, отваряш пробките за обезвъздушаване и наливаш течност, докато спрат да излизат балончета или докато не поема повече течност. Издърпваш излишното до чертата на разширителния съд и отиваш да караш. Може да повториш процедурата пак, но едва ли ще е нужно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 31 Яну 2017, 20:18

Колеги след като написах поста за загубата на антифриз. Покарах колата ден два инсега забелязах че теча се е увеличил спрях колата и бутам маркуча който излиза от радиатора и когато размърдам пръска вода. Викам сигурно е пукнат свалих го здрав е и вече съм убеден че е от уплътнението на черупката на термостата. Обаче имаше адски много въздух в системата. Развих болтчето за обезвъздушаване на черупката и въздуха около минута две цвърчршр докато излезе напълно. Възможно ли е да е заради това уплътнение. Един познат има такова устройство за мерене на газовете дали нахлуват е охладителната система показа нещо малко ( малко се оцвети концентрата, но съм на газ и каза че може да го лъже). Питам защото се вкарвам във филми за гарнитурата на главата, маслото си е супер няма оцветено.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Теч 520i

Мнение от turbonetic » 31 Яну 2017, 21:03

Да,не си е тръгнала и водната помпа? Като е топла губи ли антифриза или само като е студена? Защото при мен текна водната помпа на мерцедеса и като е топъл мотора няма теч на антифриз,но изстинели почва да капе...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Теч 520i

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Яну 2017, 21:10

Колега, докато не се разглоби няма да разбереш... Струва ли си да се тормозиш с тестове за газове в системата, гарнитури глави и прочие? Това тяло се сваля за 20 минути. Просто трябва да имаш на разположение гарнитурката, една тубичка силикон и евентуално някоя друга скоба за маркучите. Е, трябва и да свалиш дифузиора на перката, перката с виското... Ще прецениш дали ти да го правиш или в сервиза да го свършат. Но май излишно се вкарваш във филми и почваш да търсиш решение на проблема отзад напред.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: Теч 520i

Мнение от ma6inatora » 31 Яну 2017, 21:16

За колегата с въпроса за водната помпа. Смених я преди година две с нова с железни лопатки.

А теста го направих защото ходихме да му търсим 530 и правеше тест на всяка кола и му остана течност и на бензиностанция го изразходваме на моята. А гледах клипа как се сваля не е сложно аз си сменях виското сам така че дифузьор а и перката да лесни :) Вкарвам се във филма за гарнитурата и въздуха и да ли може от термостата да надуе.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Теч 520i

Мнение от sean-john » 31 Яну 2017, 21:21

И го направи възможно най скоро,не е кой знае какво...защото както се пълни с въздух да не я отървеш и прегрееш,че тогава може да почне "хубавия" филм.В момента си за няма и 100 лв,а ако ти си я направиш,ти казах какви са цените на частите.Не си заслужава да я държиш така за толкова елементарно нещо :yes:

Нямаш никакъв филм с главата и т.н. просто колкото изтече на мястото на антифриза влиза въздух.Наскоро го гледах същия филм на моята кола и ти ги казвам тези неща от личен опит.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook