Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.05.2016

Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от veskool » 22 Яну 2017, 13:22

здравейте колеги .. проблемът е че колата тресе/прекъсва и на газ и на бензин без значение дали е загряла или не.

сменени са свещи бош ,лули,датчик разпределителен вал. на диагностиката не показва нищо . също от време на време се чува леко чукане на един повдигач така мисля ... колата е с сменено масло 5ш30 елф и двг то е промито преди смяна. насочват ме към дебитомера които при проверка няма разлика в работата на двигателя когато е включен/изкючен ... колата е двоен ванос

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от zvetiko » 22 Яну 2017, 16:59

veskool написа:здравейте колеги .. проблемът е че колата тресе/прекъсва и на газ и на бензин без значение дали е загряла или не.

сменени са свещи бош ,лули,датчик разпределителен вал. на диагностиката не показва нищо . също от време на време се чува леко чукане на един повдигач така мисля ... колата е с сменено масло 5ш30 елф и двг то е промито преди смяна. насочват ме към дебитомера които при проверка няма разлика в работата на двигателя когато е включен/изкючен ... колата е двоен ванос


Колега, 5W30 е неподходящ вискозитетен клас масло- има доста описани случаи във форума, как след смяна на подобно масло, чукането в повдигачrje е изчезнало. Понякога промиването, може да унищожи двигателя и се прави само при определени случаи. За тресенето- може да се дължи на прекалено много неща, трябва да се конкретизира, но няма да стане с вадене на букси и с принципа "смени това, смени онова, при мен се оправи".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от pinko_23 » 22 Яну 2017, 19:56

zvetiko написа:
veskool написа:здравейте колеги .. проблемът е че колата тресе/прекъсва и на газ и на бензин без значение дали е загряла или не.

сменени са свещи бош ,лули,датчик разпределителен вал. на диагностиката не показва нищо . също от време на време се чува леко чукане на един повдигач така мисля ... колата е с сменено масло 5ш30 елф и двг то е промито преди смяна. насочват ме към дебитомера които при проверка няма разлика в работата на двигателя когато е включен/изкючен ... колата е двоен ванос


Колега, 5W30 е неподходящ вискозитетен клас масло- има доста описани случаи във форума, как след смяна на подобно масло, чукането в повдигачrje е изчезнало. Понякога промиването, може да унищожи двигателя и се прави само при определени случаи. За тресенето- може да се дължи на прекалено много неща, трябва да се конкретизира, но няма да стане с вадене на букси и с принципа "смени това, смени онова, при мен се оправи".


Здрасти колега казваш, че 5/30 не е подходящ вискозитет за този двигател. Аз съм с М54 и карам с 5/30 и доста си похапва от него. Кое е по добре 10/40 или нещо друго.
Няма начин да няма начин


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от ivoo » 22 Яну 2017, 21:05

zvetiko написа:

Колега, 5W30 е неподходящ вискозитетен клас масло-

Дали ? :mhihi:
http://applications.castrol.com/oilsele ... 99be620641

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от zvetiko » 23 Яну 2017, 8:46

ivoo написа:
zvetiko написа:

Колега, 5W30 е неподходящ вискозитетен клас масло-

Дали ? :mhihi:
http://applications.castrol.com/oilsele ... 99be620641


Масло ...W30 има по-малък вискозитет, а масленият филм по-ниска устойчивост на срязване при натоварен двигател в сравнение с ...W40. Последиците са по-лошо уплътняване, по-висок разход на масло, по-интензивно износване на двигателя... Особено, ако сложиш фалшификат на Castrol, което е масова практика, защото се сяда пред лаптопа и търси най-ниската оферта. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 520i

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от onicks » 23 Яну 2017, 12:08

Колега много си в грешка за маслото на е39 m52b20 дори и с 10w60 колата работи перфектно.Що се отнася до ментетата има си магазини,които вкарват и продават на нормални цени.а ме с 30-40% надценка.Самите масла имат отличителни знаци от менретата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от philip_vd » 23 Яну 2017, 21:07

Понеже засегнахте темата за промиването на двигателя/което едва ли е проблем при колегата/ искам да ви кажа, че аз съм го правил и препоръчвам да се прави след всяка покупка на кола на старо, защото до голяма степен се разбира състоянието и износването на двигателя. Разбира се говоря за промиване със газ/керосин/ а не с онези съмнителни добавки в маслото за 5 минути преди смяната му в сервиза.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 20.03.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 528 ( принцеса)
Мечтае да кара: Майбах !

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от veselinhristov » 24 Яну 2017, 7:44

Аз бях на същия хал като теб. Всичко сменено, но колата тресе и се не трае. Четох доста във форуми и къде ли не и накрая се наканих да дам 120 лева за свещи Дензо иридиум ИК 20. Е Бога ми от тогава колата не мога да я позная. Не мога да разбера, че е запалена инрсботи. Аз също не вярвах, че толкова голямо значение имат свещите, но вече се обедих. Слагай и забравяй за претрисане и такива неща.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.05.2016

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от veskool » 25 Яну 2017, 16:03

здравейте пак до колкото знам за тази кола дават това масло и така но както и да е ... докато работи на празен ход двигателя тресе/прекъсва като стар V8 . в форума ома подобна тема но нищо не е решено ... двг то не работи плавно а с прекъсване и цялата кола се тресе

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 29 Яну 2017, 9:59

Чека свети ли ти , тресенето и работата като 8 ак идва от аварийния режим на колата. Когато запише грешка със светещ чек компютъра вкарва колата в авариен режим и затова така работи. Закачете я на диагностика, огледай маркучите за въздух някой да не е спукан ,най-вече гофрето след дебитомера, погледни си и гарнитурата на капака на клапаните в какво състояние и да не пуска масло в свещите. Но първо диагностика преди да се захващаш със смени и тн
Последна промяна Zlatiyan_Genchev на 19 Фев 2017, 8:43, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 5.11.2010

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от donpatrona » 13 Фев 2017, 13:41

Някакво развитие колеги?
И при мен е така ...
Е39-ка, М52В20 мотор, 96-та производство, един ванос. Прекъсва и притрися на празен ход. Като загрее притрисянето се увеличава, като е неравномерно. Доста неприятно усещане. Иначе колата си върви. Взех я нов внос. Сменени са масло (Castrol Edge 5W40), филтри, датчик колянов вал, Свещи NJK, О пръстените на ваноса (гумения и тефлоновия) и презацепване на ваноса. (изписваше грешка на ванос-а, която след смяната на О-пръстените и презацепването изчезна). Това прекъсване и притрисяне много ме дразни и безпокои. Някакви съвети, идеи?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.05.2016

Re: Е39 520I тресе/прекъсва на газ/бензин

Мнение от veskool » 23 Фев 2017, 14:13

колеги оправия няма смених и клапан картерни газове (беше много зле) няма промяна остана бобините само нерешим проблем с това прекъсване ( впрочем имам и друг проблем при тръгване и влючване на втора колата се клати и се чува едно мазно почучване от към скоростите )

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook