Шум при ускорение , решено

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Шум при ускорение , решено

Мнение от vladobate » 21 Яну 2017, 23:59

Двг е М54В25 , при ускорение по-силно се чува някакъв шум откъм двигателя. Не е тракане , по-скоро някакво жужене или пърхане ( таз дума тука от форума я научих :mhihi: за ориентация ) . Диса клапа беше с леко сцепена мембрана , която смених и сега държи плътност , но има луфт в оста , нормално не е нова . Някой да му се е случвало нещо подобно ? Ваносите като ги гледам на Инпа си постигат искани стойности , не знам колко е обективно това за диагностициране на състоянието им . Не съм изключвал на диса буксата , но пък тя си работи при всякакви ускорения , а шумът се появява при по-силно такова. Хрумна ми , че от луфта между оста и самото крило на клапата може да има движение породено от въздушния поток в колектора , ноо....знам ли .
Последна промяна vladobate на 03 Мар 2017, 0:35, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Шум при ускорение

Мнение от laviatan » 22 Яну 2017, 10:32

Разгледай всичко около клапан- филтър картерни и съпътстващите го детайли .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Шум при ускорение

Мнение от vladobate » 22 Яну 2017, 13:31

Клапана е сменен барабар с 5 тръбички свързани с маслени пари ( комплект) . Шума е съвсем близо до таблото , някъде зад него долу , чувам го все едно е в купето . Жуженето не е постоанно повтарящ се звук , а с накъсвания променлив такъв някъв . На спорт режим го чувам по-отрано и по-осезаемо , може би защото дига бързо обороти и работи на по-ниски предавки . На място без натоварване на двг при подаване на повечко газ не се чува.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Шум при ускорение , решено

Мнение от vladobate » 03 Мар 2017, 0:34

Шумът се превърна в безшумие :mhihi: . След напълно рециклиране на диса клапа няма вече тоз досаден шум . Обяснението : клапата в частта с лопатката имаше луфт поради износване на придържащия я щифт ( нормално , с времето така става ) . При затваряне на клапата при ускорение на колата преминаващия въздух кара лопатката да трепти и се получава нещо като тракане-жужене . Взех си ремонтен комплект ( преди това смених и вакумната мембрана , която имаше съвсем лек процеп скъсано и не държеше добре вакум ) среден вариант с метална лопатка и пластмасов щифт-държач както и с подобрено захващане и ги смених. Луфт вече няма никакъв и е тихо и спокойно :mhihi: . Много полезна манипулация по рециклиране на диса клапа или направо закупуване на новичка , на който му е по-гот . :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.03.2017

Re: Шум при ускорение , решено

Мнение от marinco » 19 Мар 2017, 0:16

Колега, моля сподели каква е тази клапа, че имам подобен проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Шум при ускорение , решено

Мнение от vladobate » 21 Мар 2017, 19:46

Със споделяне колега няма да стане , пиши в нета DISA и ще ти излязат хиляди резултата барабар с видео от което по-добро като описание няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Шум при ускорение , решено

Мнение от Wierdo » 22 Мар 2017, 11:06

Даже и във форума има тема за тея ДИСА клапи. Пешев писа как се сменя мембраната, аз писах как се сменя лопатката с прилежащите и елементи. За да не бъда истински българин, ето ти линка:
viewtopic.php?f=34&t=410579

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook