Мисля , че ми е замръзнала генерацията

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от KUMHO » 13 Яну 2017, 14:40

Та така ... от два дена колата спря да пали. Последно понеделник след работа я карах паркирах я пред блока и край . На другата сутрин запали за 3-4 секунди с не равномерен ход , тресене и странен шум като съскане. Втори опит пак същото , но този път угасна почти веднага след запалването. От тогава вече два дни не иска изобщо да запали , само върти на стартер. Инпата не показва грешки. Горивната помпа работи...поне се чува ( нямам с какво да премеря налягане ) , няма изгорели предпазители . Карам на газ и си мисля ,че проблема е точно с лед някъде по тръби или гърне. Странното съскане също на там не навежда .Чу се от долу някъде. Вчера свалих двете сонди и пробвах без тях .... много малко не и достигна да запали и сега клоня още повече към ш*бан лед. Почти не може да се дърпа тъй като на всякъде е педя сняг с лед , варианти за топли гаражи за сега отпадат. И все пак някакви идеи.. :help: Забравих да напиша , колата е с М52Б28

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от Benord » 13 Яну 2017, 14:46

Вижте тук: viewtopic.php?f=34&t=416531
и тук: viewtopic.php?f=116&t=402663

За дизели е общо взето,но да напълни гърнетата с вода така че да не може да диша не ми се вярва.От конденз може да си е задавена и да не ще в този студ с мокрите свещи да запали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от KUMHO » 13 Яну 2017, 15:01

Benord написа:Вижте тук: viewtopic.php?f=34&t=416531
и тук: viewtopic.php?f=116&t=402663

За дизели е общо взето,но да напълни гърнетата с вода така че да не може да диша не ми се вярва.От конденз може да си е задавена и да не ще в този студ с мокрите свещи да запали.


До сега съм нямал проблеми със студено палене. На - 15 си палеше от раз.. Само на стартер нищо не излиза през гърнето , грам няма следа от газове. При -5 все нещо щеше да се види или помирише. От отворите на сондите когато ги свали си излезе газове пак само на стартер ... Ще проверя и свещите за всеки случай :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от Владо » 13 Яну 2017, 16:26

Е некой да сложи ръка отзад на ауспуха де...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 30.01.2012
Пол: Мъж
Кара: M50B33
Мечтае да кара: X6 M

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от M-kata » 13 Яну 2017, 19:34

Колега имам три случая със замръзнала генерация откачия в предния край и пробвай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 14.11.2006
Местоположение: у Софето
Пол: Мъж
Кара: E30 М20В27 Е30 М20В25
Мечтае да кара: тенджера под налягане...
Детайли за колата: Touringi

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от doctoragsxr » 13 Яну 2017, 21:48

Колега да не си давал назад в някоя преспа и да си затапил генерацията със сняг който при тези температури след спиране за час е станал лед... :dunno: съскане и никакъв конденз отзад това си мисля...странно но тези дни забелязах че заради ниските температури и високата влажност дори и малолитражки по литър вадеха завиден облак зад себе си... :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от KUMHO » 14 Яну 2017, 15:31

Нещата май отиват в друга посока. От зад си изкарва газове ,но все още не пали. Гориво има , искра има....грешки няма . Мислех за датчик колянов вал . На инпата отчита обороти при въртене на стартер :dunno: Проверих всички свещи , бяха мокри с бензин , почистих ги и изсуших , но ефект няма. Някакви съвети :help:


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от dbanchev » 14 Яну 2017, 16:09

Задавена е колега. Същия яд го брах преди няколко зими. Запали като сипах по малко масло през отворите на свещите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от Benord » 14 Яну 2017, 20:55

Сменете свещите.Явно на тези им е дошло времето.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.04.2016

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията

Мнение от ti6kina87 » 15 Яну 2017, 9:51

Провери бушони и релета на бензиновата помпа.....аз имах същия проблем

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Мисля , че ми е замръзнала генерацията -РЕШЕН

Мнение от KUMHO » 15 Яну 2017, 14:54

Колата запали по метода на колегата dbanchev :bowdown: Почистване и подсушаване на свещите , по малко масълце във всеки цилиндър и нещата се получиха. Основно проблемът е възникнал точно от лед в генерацията. Паля , работи няколко секунди и загасва поради запушване, цапа свещите и....нова тема във форума :mhihi: Днес след като я запалих и оставих да поработи на място доста отчетливо се чуваше как барбуника водата някъде по тръбите. После ще направя 1 или 2 малки дупчици в най-ниската точка за да изтича всичкия конденз . Може да напиша по късно колко вода е изтекло макар , че сега я продухах по околовръстното но все пак ....

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook