Много тежък волан...

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 15.05.2012
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 525TDSportite, Frontera2.8TDI
Мечтае да кара: Nissan, Bmw

Много тежък волан...

Мнение от SuNSe7 » 08 Яну 2017, 14:25

Да уточня, трудно е да се кара със една ръка..При маневриране или дори каране във малки улички е ужасно. :kuku:
Реално не очаквам рейсинг динамика от тоя кораб, но това ми се вижда... Некомфортно
Колата е 97ма година тдс, хидравличната течност нямам информация кога е сменяна, аз също за 2 години вече, не съм я сменял. (Понеже 1 приятел спомена за образуван проблем със хидравличната помпа, след смяната на течността, не съм се и замислял, до-сега)
Дали е от хидравличната течност, или да търся механичен проблем? Волана наистина е много тежък, дори спрямо други 39ки, на 16-ки беше зле, пък на 18.... Да не говоря!
Ако не стане със хидравличната течност, ревизия на рейката ли е решението ?
Има ли някой със подобни болежки, да сподели какво е правил ?


П.С: Има тема от 2011, в която е обяснено, че е нормално тежък, но при мене е в повече. За това повдигам отново темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Много тежък волан...

Мнение от Biogame » 08 Яну 2017, 16:06

При мен го имаше този проблем като застудее на Е36,но след смяна на маслото и казанчето с филтъра нещата се оправиха.
Сега в това време си е доста приятен за въртене волана,нищо общо с преди.
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Много тежък волан...

Мнение от BT9028BA » 08 Яну 2017, 16:26

SuNSe7 написа:Да уточня, трудно е да се кара със една ръка..При маневриране или дори каране във малки улички е ужасно. :kuku:
Реално не очаквам рейсинг динамика от тоя кораб, но това ми се вижда... Некомфортно
Колата е 97ма година тдс, хидравличната течност нямам информация кога е сменяна, аз също за 2 години вече, не съм я сменял. (Понеже 1 приятел спомена за образуван проблем със хидравличната помпа, след смяната на течността, не съм се и замислял, до-сега)
Дали е от хидравличната течност, или да търся механичен проблем? Волана наистина е много тежък, дори спрямо други 39ки, на 16-ки беше зле, пък на 18.... Да не говоря!
Ако не стане със хидравличната течност, ревизия на рейката ли е решението ?
Има ли някой със подобни болежки, да сподели какво е правил ?


П.С: Има тема от 2011, в която е обяснено, че е нормално тежък, но при мене е в повече. За това повдигам отново темата.



Не знам дали си със сервотроник, но и аз имах подобен проблем именно със сервотроника. Волана е супер тежък и трудно се върти. При мен проблема се оказа от буксите на предно ляво колело. Като махнеш джантата отзад където влиза датчика за накладките има още една букса. Откачи ги и двете и напръскай с контактен спрей. При мен така се оправи проблема и вече 2г. не се е обаждал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 15.05.2012
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 525TDSportite, Frontera2.8TDI
Мечтае да кара: Nissan, Bmw

Re: Много тежък волан...

Мнение от SuNSe7 » 08 Яну 2017, 19:34

Biogame написа:При мен го имаше този проблем като застудее на Е36,но след смяна на маслото и казанчето с филтъра нещата се оправиха.
Сега в това време си е доста приятен за въртене волана,нищо общо с преди.

При мене проблема е целогодишно, не се влияе от температура.

BT9028BA написа:
SuNSe7 написа:Да уточня, трудно е да се кара със една ръка..При маневриране или дори каране във малки улички е ужасно. :kuku:
Реално не очаквам рейсинг динамика от тоя кораб, но това ми се вижда... Некомфортно
Колата е 97ма година тдс, хидравличната течност нямам информация кога е сменяна, аз също за 2 години вече, не съм я сменял. (Понеже 1 приятел спомена за образуван проблем със хидравличната помпа, след смяната на течността, не съм се и замислял, до-сега)
Дали е от хидравличната течност, или да търся механичен проблем? Волана наистина е много тежък, дори спрямо други 39ки, на 16-ки беше зле, пък на 18.... Да не говоря!
Ако не стане със хидравличната течност, ревизия на рейката ли е решението ?
Има ли някой със подобни болежки, да сподели какво е правил ?


П.С: Има тема от 2011, в която е обяснено, че е нормално тежък, но при мене е в повече. За това повдигам отново темата.



Не знам дали си със сервотроник, но и аз имах подобен проблем именно със сервотроника. Волана е супер тежък и трудно се върти. При мен проблема се оказа от буксите на предно ляво колело. Като махнеш джантата отзад където влиза датчика за накладките има още една букса. Откачи ги и двете и напръскай с контактен спрей. При мен така се оправи проблема и вече 2г. не се е обаждал.


Колега, не съм със такава рейка. При мене е обикновенната :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Много тежък волан...

Мнение от vesoyanev2011 » 11 Яну 2017, 20:29

Може да пробваш с една профилактика на масло и казанче.В студеното време маслото променя вискозитета си и от там и работата на помпата и рейката.
Проблемите с рейката са често срещани при Е39.Ако рейката е натягана от пишман майстор :kuku: , с цел обиране на луфта на пиньона и гребена -също можеш да очакваш тежък волан.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 15.05.2012
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 525TDSportite, Frontera2.8TDI
Мечтае да кара: Nissan, Bmw

Re: Много тежък волан...

Мнение от SuNSe7 » 13 Яну 2017, 14:14

vesoyanev2011 написа:Може да пробваш с една профилактика на масло и казанче.В студеното време маслото променя вискозитета си и от там и работата на помпата и рейката.
Проблемите с рейката са често срещани при Е39.Ако рейката е натягана от пишман майстор :kuku: , с цел обиране на луфта на пиньона и гребена -също можеш да очакваш тежък волан.

Проблема се визира целогодишно... Направих консултация със предходния собствени, който твърди, че не е натяган. Скоро време се почва смяната едно по едно, да видим до-къде ще стигнем :)

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Много тежък волан...

Мнение от Bavarcho » 14 Яну 2017, 10:00

Да не затяга карето на кормилния прът долу.. (макар че ако е то ще има разлика в усилието при различни положения на волана)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Много тежък волан...

Мнение от boris » 14 Яну 2017, 10:18

SuNSe7 написа:
vesoyanev2011 написа:Може да пробваш с една профилактика на масло и казанче.В студеното време маслото променя вискозитета си и от там и работата на помпата и рейката.
Проблемите с рейката са често срещани при Е39.Ако рейката е натягана от пишман майстор :kuku: , с цел обиране на луфта на пиньона и гребена -също можеш да очакваш тежък волан.

Проблема се визира целогодишно... Направих консултация със предходния собствени, който твърди, че не е натяган.


Да не забравяме, че понякога хората послъгват, така, че не отмятай този вариант, особено ако след завой в движение, волана не се връща сам в права позиция.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook