Температура

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: sliven

Re: Температура

Мнение от mhlptrv » 14 Мар 2017, 16:23

Колеги,не искам да пускам нова тема и ще се възползвам да попитам тук... Колата е 525 дизел и след сменени водна помпа,термостат и вс необходимо,пак не загрява. Казаха ми да търся малкия термостат на ЕГР , но уви такъв не виждам... В менли е проблема или просто няма...?!?
Удоволствието да караш BMW не може да се опише... то просто трябва да се изпита....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура

Мнение от (bubsa) » 14 Мар 2017, 17:55

mhlptrv написа:Колеги,не искам да пускам нова тема и ще се възползвам да попитам тук... Колата е 525 дизел и след сменени водна помпа,термостат и вс необходимо,пак не загрява. Казаха ми да търся малкия термостат на ЕГР , но уви такъв не виждам... В менли е проблема или просто няма...?!?

Как очакваш някой да ти каже дали има или няма е така?!?
Автоматик ли е колата?Какъв термостат си купил?Къде го търси този на ЕГР-а?Ако има втори,той се вижда лесно,защото е точно отпред на мотора,малко над основния.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: sliven

Re: Температура

Мнение от mhlptrv » 14 Мар 2017, 18:25

Колата е ръчка,комби. Знам къде се намира малкия термостат,просто на този двигател вместо охладител има просто тръба. Та нека се изразя така,кои модели са с2 термостата и кои с 1... защото на м57 двигателя го дават и с малкия термостат и без... Смених само главния.
Удоволствието да караш BMW не може да се опише... то просто трябва да се изпита....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Температура

Мнение от Ivo_Borisov » 14 Мар 2017, 18:45

Дай повече инфо какво значи не загрява! Не достига работна температура, не я достига бързо? Градско или извън? Маркуча долу като не загрее топъл ли е?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Температура

Мнение от Z3Ro* » 15 Мар 2017, 11:21

mhlptrv написа:Колата е ръчка,комби. Знам къде се намира малкия термостат,просто на този двигател вместо охладител има просто тръба. Та нека се изразя така,кои модели са с2 термостата и кои с 1... защото на м57 двигателя го дават и с малкия термостат и без... Смених само главния.


Щом си с ръчна кутия, нямаш термостат на ЕГР-а... :yes:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook