Температура

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Температура

Мнение от Mamar4o » 06 Яну 2017, 21:36

Здравейте колеги,понеже чета тук там някои казват,че М57 независимо 525 или 530 на място им загрява до средата :shock: ... При мен на място загрява една идея след синьото,дори с печката и до там.Иначе загрява до средата лятото държи 90-94 градуса,а сега зимата 87-8.И при вас ли е така ? Това нормално ли е ? С нов термостат съм оригинален и с червен антифриз на ХЕПУ (знам,че трябва да е син).

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Температура

Мнение от vesoyanev2011 » 06 Яну 2017, 22:53

Нещо не е наред! :confused:
С печка би трябвало да ти вдигне температура,дори и на място.Лятото ти стига 94 градуса-това също не е съвсем нормално,освен ако не си я настъпил здраво.Термостатът ти е нов ,оригинален казваш...,помпата как е?Колкото до антифриза..вярно е трябва да е син,понеже си с чугунен блок.Червеният е за алуминиеви блокове.В дългосрочен план това може да доведе до някаква корозия,нарушение на топлообмена.На големи корабни двигатели поради лошо поддържане на съставките в охлаждащата течност сме пукали цилиндрови глави,за това аз лично не бих си правил експерименти. :paranoid: Основният заподозрян разбира се е термостатът ,въпреки че е нов.Ако не е обезвъздушена системата качествено,също може да имаш проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Температура

Мнение от Mamar4o » 07 Яну 2017, 19:21

Пазарувам си части от един приятел и той ме посъветва да си взема червен иначе аз исках син.Каза,че от синия корозират блоковете и червения бил с по-добри смазочни свойства.Помпата е оригинална на БМВ,но не е сменяне от мен,а нещо което е здраво има закон,че не се пипа :mhihi: Днес я оставих повече пуснах печката за 15 минути загря до първата черта и до там повече не мърда.Колата я карам от 3 години и всяка зима ми е кошмарна,не за друго а защото много бавно загрява тая кола,ако не се кара.Идеи ? Нека някой с М57 сподели как е при него :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Температура

Мнение от hummer » 07 Яну 2017, 19:40

Долния маркуч топъл ли е?
Да не те лъже датчика за температурата.

Бях писал в една тема ,че има такава вероятност,дори сменях термостат за спорта.
Иначе си загрява на място (много време ,но загрява)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Температура

Мнение от Mamar4o » 09 Яну 2017, 18:04

Загрява да,но само за 25минути,като печката работи нонстоп :shock: Просто толкова не я чакам никога излезе ли от синьото потеглям :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Температура

Мнение от dak » 10 Яну 2017, 8:56

Споко и аз съм с нов термостат и водна помпа и с работеща печка , на място не загрява до средата :D като се кара няма ядове (лятото съм виждал 94 гр. в големите жеги) . Няма никакви ядове със охладителната система , термостата си работи отлично. Аз съм със син антифриз на ХЕПУ но червения е с по добри показатели (както са ти казали вече) ! Нека да направя едно уточнение , аз съм с един термостат ! Пипни долния мъркуч на радиатора преди да е загрял антифриза до 80 гр. , трябва да е студен мъркуча ако термостата е ОК !

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Температура

Мнение от The 5th element » 11 Яну 2017, 18:58

Онзи ден колата работи на място сигурно 30 минути и не вдигна до средата, няма драми,не и се плаши,нали като караш си е ок.Сега е и ужасен студ.
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Температура

Мнение от Mamar4o » 15 Яну 2017, 9:38

Прави сте,ама за най-малкото се почват едни филми... Обичам си колата почти колкото жената хаха :bchug:

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Температура

Мнение от The 5th element » 15 Яну 2017, 9:50

Mamar4o написа:Прави сте,ама за най-малкото се почват едни филми... Обичам си колата почти колкото жената хаха :bchug:


:yes: :wave:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Температура

Мнение от Pavlinius » 16 Яну 2017, 22:13

Mamar4o написа:Пазарувам си части от един приятел и той ме посъветва да си взема червен иначе аз исках син.Каза,че от синия корозират блоковете и червения бил с по-добри смазочни свойства.Помпата е оригинална на БМВ,но не е сменяне от мен,а нещо което е здраво има закон,че не се пипа :mhihi: Днес я оставих повече пуснах печката за 15 минути загря до първата черта и до там повече не мърда.Колата я карам от 3 години и всяка зима ми е кошмарна,не за друго а защото много бавно загрява тая кола,ако не се кара.Идеи ? Нека някой с М57 сподели как е при него :bchug:


Чистя колата(530д) без да я паля. После се качвам паля и тръгвам. Трябва да съм луд да я чакам на място да загрее. В тоя студ загряват тея дето им пикаят дюзите. Като тръгна карам лекичко - не повече от 2000 оборота. Прочети си книжката там пише да не чакаш да загрее, а да тръгнеш възможно най-скоро.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Температура

Мнение от aivanov99 » 16 Яну 2017, 22:17

Струва ми се супер нелогично на -20 да запалиш и директно да тръгнеш. Винаги първо съм палил колата и след това съм я чистил от сняг или скреж.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Температура

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 11:32

Capture.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура

Мнение от (bubsa) » 17 Яну 2017, 12:17

Аз пък си изчаквам да загрее 20-25 градуса антифриза и тогава тръгвам.
Дори и лятото я оставям да поработи две минути,понякога и повече.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Температура

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Яну 2017, 12:58

В движение загрява по бързо, което е по добре и за мотора и за скорости и за всичко. Затова е и написано в книжката.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Температура

Мнение от Grozdanoff » 17 Яну 2017, 16:17

Mamar4o написа:Здравейте колеги,понеже чета тук там някои казват,че М57 независимо 525 или 530 на място им загрява до средата :shock: ... При мен на място загрява една идея след синьото,дори с печката и до там.Иначе загрява до средата лятото държи 90-94 градуса,а сега зимата 87-8.И при вас ли е така ? Това нормално ли е ? С нов термостат съм оригинален и с червен антифриз на ХЕПУ (знам,че трябва да е син).


Абе я го изкарай термостатът и го изпробвай в една тенджера гореща вода дали не отваря прекалено рано, не всеки нов термостат отваря на градусите, които трябва ! Макар и нов термостатът трябва първо да се изпробва в гореща вода, защото не рядко има дефектни термостати, не навсякъде го правят обаче. Когато тръгнеш да я караш нормално бързо ли загрява ?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook