Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 18.11.2016
Пол: Мъж

Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Lampamp » 27 Дек 2016, 8:15

Колата е 2002 година комби. Тая сутрин баща ми слиза при колата и 4 те стъкла отворени.

На някой случвал ли се е тоя проблем. Има вариант да е натискал дистанционното и да не е казал, като се върне ще го разпитвам.

Преди два дена пак той взема колата и каза двете предни врати не се заключват, аз слизам и проверявам и така се оказа заключват се само задните врати щраках мн пъти и не се заключваха. Развъртях от ключа няколко пъти и почнаха да се заключват и предните( дали е съвпадение или не немога да кажа).

Ще се радвам на вашата помощ, че е кофти колата да седи на улицата с отворени прозорци..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от boris » 27 Дек 2016, 10:36

А акумулатора ток има ли?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Николай Диянов » 27 Дек 2016, 14:03

Имах абсолютно същия проблем. Една сутрин заварих автомобила с четирите стъкла в най- долно положение. Два дни по- късно контролният за стъклата модул / този в шофьорската врата /, се предаде. Между другото, отказваше да ми се отключи и шофьорската врата. Смених управлението и всичко се оправи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 18.11.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Lampamp » 27 Дек 2016, 21:41

Акумулатора е нов на 1 година , има ток не се усеща да умалява и кляка при палене и големи консуматори. Не се ли управляват стъклата от комфорт модула при джапката който е? От него знам се управлява централното и осветлението. Той директно ли управлява машинките на стъклата и ключалките или подава сигнали на друг модул за отделните неща. Знам в него има релета , сменял съм ги на един приятел преди доста време. Незнам дали са свързани двата дефекта това със незаключващите предни врати и стъклата.
Има и друго като задържа да се вдигнат стъклата или спуснат от дистанционното трябва да държа постоянно копчето иначе спират. При едното вдигане от напълно долно положение задните се затвориха напълно а предните само до половината отпуснах и натиснах повторно и се довдигнаха това го засякох 2/3 пъти до сега и винаги предните до средата точно. Нормално ли е това? Иначе от бутоните на стъклата си се вдигат и смъкват ръчно или автоматично при второто положение на копчетата .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Dimitar_VN » 28 Дек 2016, 9:43

Здравейте, и при мене е така трябва да задържа, за да се затворят стъклата до край.А при отключване като задържа не се свалят.Старото ми е34 всичко си се отваряше и затваряше с едно натискане, а при е39 не.Все още не съм осъмвал с отворени стъкла :bowdown: ,ще следя темата с интерес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от aivanov99 » 28 Дек 2016, 15:42

Dimitar_VN написа:Здравейте, и при мене е така трябва да задържа, за да се затворят стъклата до край.А при отключване като задържа не се свалят.Старото ми е34 всичко си се отваряше и затваряше с едно натискане, а при е39 не.Все още не съм осъмвал с отворени стъкла :bowdown: ,ще следя темата с интерес.


:OT: При теб е въпрос на кодиране. В момента ти е кодирана само да ги затваря.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Dimitar_VN » 28 Дек 2016, 17:22

Трябва ли да се закача с компютър или е някаква игра с ключа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от aivanov99 » 28 Дек 2016, 18:32

С компютър. Ако не се лъжа и Carly с за GSM ставаше.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 18.11.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с ел.стъклата смъкнаха се самички.

Мнение от Lampamp » 04 Яну 2017, 21:53

Благодаря на отзовалите се колеги. До сега не е правило никакъв номер, отдавам го на някой си е играл с ключа.Дано съм прав ще продължавам да я следя.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook