Съвет за газов инжекцион М52Б28

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвет за газов инжекцион М52Б28

Мнение от bioz » 07 Май 2017, 22:10

DAN40_91 написа:Привет, колеги!

В крайна сметка сложих Romano Antonio OBD II от официалното им представителство в София. Минал съм с него около 2000 км. Много съм доволен, разлика във вървежа няма (даже май на газ върви повече :mhihi: ). Сметката ми излезе 1700 с тороидалната бутилка и 5 години гаранция. Личи си че е висок клас, не се усеща изобщо, кога обръща на газ, и обратно.
Появи ми се обаче един проблем, който мислех, че е свързан с газта, но се оказва, че по-скоро не е. Когато колата е топла, не иска да запали от първия път..върти, върти, и не иска... На 2рия или 3тия опит, си пали, но ми се струва, че в купето се появява лек мирис на газ. Карах я колата на газаджиите, гледаха я, караха я, отвориха дюзи и т.н., но не откриха никакъв проблем по газовата система. Опитах следното: преди да загася колата, обърнах я да поработи малко на бензин. Когато запалих (от 2рия опит), пак се появи същия проблем. Иначе, когато е студена, си пали без проблеми (инжекциона е настроен така, че да пали на бензин винаги, дори и двигателя да е топъл).

Някой имал ли е подобен проблем?

Пп. Струва ми се, че това нещо се появи, след като смених бензиновата помпа. Не знам, дали нещата може да са свързани... :dunno:

Възможна причина-датчик разпределителен вал

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Re: Съвет за газов инжекцион М52Б28

Мнение от sin_fen » 20 Юни 2017, 11:19

Изхарчи цялата газ, ама буквално цялата да ти прехвърли 2-3 пъти сама от газ на бензин и я покарай няколко дни само на бензин. Според мен изпуска малко газ и се получава много богата смес.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 22.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '10 E550

Re: Съвет за газов инжекцион М52Б28

Мнение от DAN40_91 » 28 Юни 2017, 14:14

Пропуснах да спомена, че въпросния проблем с трудното палене топла не го прави всеки път, а само понякога.

Помпата е някаква полска. Не счетох за необходимо да купувам Бош примерно, понеже през повечето време все пак карам на газ.
Иначе, това с карането няколко дни на бензин е добра идея, ще го пробвам :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвет за газов инжекцион М52Б28

Мнение от bioz » 29 Юни 2017, 18:03

DAN40_91 написа:Пропуснах да спомена, че въпросния проблем с трудното палене топла не го прави всеки път, а само понякога.

Помпата е някаква полска. Не счетох за необходимо да купувам Бош примерно, понеже през повечето време все пак карам на газ.
Иначе, това с карането няколко дни на бензин е добра идея, ще го пробвам :bchug:

Колега не знам защо изобщо пишеш в темата за газта, след като колата пали на бензин проблема е в бензиновата система. Причините за непалене може да са много, но първо замери налягането на помпата, за да си сигурен че не е нея. Поне това е лесно за всеки гаражен майстор. Прочети компа за грешки може да е датчик.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook