След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от nakoye » 18 Дек 2016, 22:32

Здравей те колеги, преди няколко дни си смених горивния филтър на колата - стана доста бързо и лесно. Оставих няколко пъти да се обезвъздуши системата и я запалих- запали както винаги "от четвърт". Но , аз винаги си следя разхода по борд и от пълно до пълно и до момента ( като я купих и направих корекцията в скритото меню на борда с две пълни зареждания) не ми е давала никаква разлика, но сега разликата достигна 3 литра и се познервих. Закачих я на инпа , но тя не даде грешка на двигателя и сега се чудя къде да ровя, няма течове никъде. ПОМАГАЙТЕ!!!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от ka4i » 18 Дек 2016, 23:14

Как се обезвъздушава системата при смяна на горивен филтър. Аз съм с Е46 2.0 дизел след фейса и филтъра ми е под шофьорската седалка горе долу.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от hummer » 18 Дек 2016, 23:24

ka4i написа:Как се обезвъздушава системата при смяна на горивен филтър. Аз съм с Е46 2.0 дизел след фейса и филтъра ми е под шофьорската седалка горе долу.


Даваш на контак без да палиш 1-2 минути,помпата се чува ,като спре да се чува палиш и е готова .



По темата:

Може нафтата да е калпава или атмосферните условия да дават влияние ,особенно печката ако се включва( ако бачка де)
Последна промяна hummer на 19 Дек 2016, 10:03, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от wladio » 19 Дек 2016, 8:43

Няма как да е от него....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от zvetiko » 19 Дек 2016, 10:23

По принцип има режим в диагностичният интерфейс за обезвъздушаване при смяна на горивен филтър- процедурата е около 9 мин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от nakoye » 19 Дек 2016, 10:28

Обезвъздушаването го направих точно така, само дето гледах да няма балончета в маркучите и времето беше доста повече. Печка имам и работи, но тя работи от предната зима и не ми е вдигала толкова разхода, освен това я направих с дистанционно и работи само когато искам, пък и разхода и би трябвало да е около 300-400 мл. на час, а аз я включвам рядко и за не повече от 20 мин и си мисля , че не би трябвало да окаже чак такова влияние. На инпата ми изкара няколко стойности извън нормалните граници и се чудя може ли да е от това. Вмятам една подробност- стойностите са при загасен двигател :
- rate Main-injection - стойността е 27.27 (при граници 0-20)
- UB operating hours - стойност 5566.50 (при граници 0-500)
Двете стойности са с удивителна преди тях. Всичко останало е в граници.
Филтръра не помня марка.
П.С.
Сега има ли смисъл да стартирам процедурата. Ако да - от къде се включва.
Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от The 5th element » 19 Дек 2016, 18:33

И моята по борд вдигна разхода,,,от 9-10,,сега показва 12.5,,,,предполагам е от студа,подряването сутрин и разни такива,,,,
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от Elesar74 » 20 Дек 2016, 10:47

Сега видях темата и не мога да повярвам, защото мислех, че си внушавам. Миналата година по това време и аз сменях горивния филтър и оттогава до днес, колата според мен ми гори към 9-10/100 км. на спокойно пенсионерско каране с 90-100 извънградско. Това не сега в сезона, ами и през лято, пролет и т.н., както казах, от една година. По борд ми показва 4.8-5 :D. През това време имах пикаещи дюзи, които смених и след тест на колби и INPA, уж всичко е наред. Колата освен това и пуши доста и вече съм вдигнал ръце. Показателите в INPA за налагането в рейла, , помпата, въздуха и всичко останало са добре, корекциите на дюзите не прескачат 1,2 +/- ама в действителност, тц. Писна ми вече да правя тестове и да гледам и съм се примирил.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от nakoye » 05 Яну 2017, 11:30

Не високия разход е проблема, а че компютъра показва един разход, а реалният е друг. И това стана след смяна на филтъра, чудя се дали може причината да е във термостат, че колата доста трудно загрява сега в студеното. Чувал съм, че има два термостат, къде е другия?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от hummer » 05 Яну 2017, 12:18

Виж първо дали имаш 2 термостата:

Това е 2-рият

Заснемане.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от Владо » 05 Яну 2017, 19:50

Подобен проблем в по-малки граници наблюдавам и аз.
6 години зареждах само от лукойл, коригирал съм коефицента, и ми даваше разлики макс 0,2 в показанията по борд и реален пълно-пълно. Наплашиха ме с техните горива и зареждам от месец някъде газтрейд и ром-петрол... обаче вече реалния разход е с около литър нагоре спрямо борда :roll: ...
Намислил съм да се върна с един резервоар към лук-а, и да видим.
Конкретно по въпроса не виждам как от смяна на филтър ще вдигне разхода. В тези граници все едно тече от някъде, и нека се огледат внимателно всички тръбопроводи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от dak » 05 Яну 2017, 23:20

Лятото смених филтъра и разхода си е ОК , по скоро е термостат или нещо друго ! Колега виж това мнение
Elesar74 написа:Ами виж нивото на антифриза и виж при не загряла кола да пипнеш долния маркуч, който влиза от термостата в радиатора. Ако е топъл, , преди колата да е достигнала 88-90 градуса, значи термостата е останал отворен и е за смяна. Това е сравнително лесен тест, който може да ти даде до голяма степен отговор къде е проблема.


И малко OFF - къде си направи печката с дистанционно палене и колко излиза ? може и на ЛС да ми отговориш !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 14.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: дълго и безаварийно колицата.

Re: След смяна на горивен филтър вдигна разхода драстично

Мнение от nakoye » 14 Яну 2017, 21:35

Утре ще проверя дали е термостат и съответно , дали имам два, по реалоем е един, ама пак ще проверя.
П.с. колега дак опитах да ти пратя лично ама ми даде че няма такъв акаунт. Пиши ми едно празно да ти отговоря.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook