Аномалии при Е39 TDS

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 10 Дек 2016, 15:48

Колеги, от няколко дни сериозната приятелка ме тормози с едни аномалии, които никога не е правила преди, нито съм ги срещал по форума. Става въпрос за следните неща:
1. Появи се едно странно тресене и чукане при мотора. Случваше се само при напълно загрял мотор. Странното е, че както внезапно се появи, така и изчезна. Имах съмнения, че е заради зацапана плочка на гнп и нужда от реглаж на същата, но с това мистериозно сиизчезванне съм аигурен, че е там проблема. Чукамето се появи почти веднага след зареждане на екто дизел и изчезна след като на почти празен резервоар сипах нафта от друго място + дизел депресатор (такава добавка използвам за нафтата, без значение откъде, каква и колко нафта зареждам). Възможно ли е от кофти нафта така да тропа и тресе мотора?

2. Снощи изчезна таблото, но не както когато абс/асц модула се прецака. Изчезнаха само стрелките и борд компютъра. Всички останали индикации работеха. Покарах десетина минути така и спрях, разтоварих каквото имах да свалям от багажника и при следващото палене всичко беше наред. Днес също всичко си работи. Възможно ли е да е от снопа кабели в багажната врата (изчезна ми интервала на задната чистачка и задната пръскалка и мисля, че този сноп е виновника за тях).

3. След смяна на подгревните свещи като че ли се замисля повече при студен старт. Също така и докато нареди цилиндрите работи неравномерно и има големи вибрации (преди смяната ги нямаше тези неща и палеше от четвърт оборот).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от wladio » 10 Дек 2016, 16:14

По 1 -напълно възможно от нафтата. Ял съм го и аз.
По 2 случва се по някога,сваляш клема за 1 час и всичко си идва на място. И това ми се е случвало -2 пъти за 8години.
По 3 проверени ли са новите свещи, не е гаранция че нямат дефект. Едно нещо като работи, не го пипай. Аз много неща съм прецаквал така.
Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от BLUE_999 » 10 Дек 2016, 22:59

wladio написа:По 1 -напълно възможно от нафтата. Ял съм го и аз.
По 2 случва се по някога,сваляш клема за 1 час и всичко си идва на място. И това ми се е случвало -2 пъти за 8години.
По 3 проверени ли са новите свещи, не е гаранция че нямат дефект. Едно нещо като работи, не го пипай. Аз много неща съм прецаквал така.
Успех.


За коя клема става вапрос колега? Че и аз имам от време на време аномали по таблото по някога часовника изчезне друг пьт радиото и се чудех от какво може да е :dunno:
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от wladio » 11 Дек 2016, 9:35

На акумулатора. Без значение + или -

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 11 Дек 2016, 17:00

Засега ще я следя колата кога пак ще направя някоя от изброените магарии и тази седмица като я закарам за смяна на амортесьорчето при ремъците ще накарам да проверят новите свещи как са (смених старите защото от както имам колата не ги бях пипал, близо 3 години и уж били почнали да греят по-бавно).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от wladio » 11 Дек 2016, 19:17

Кой го прецени че греят бавно и как???
Ако е така защо е палила от четвърт?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 11 Дек 2016, 20:23

Ами на вид старите свещи имат доооста нагар по тях и са черни и момчето в сервиза каза, че със сигурност ще греят по-бавно. От както я имам колата обаче ми е чудно дали подгрява правилно: в големите студове грее по 3-4-5 секунди(понякога дори повече), като е около 0 пак горе-долу толкова си грее, в жегите също няма голяма разлика при първото палене (като е топла подгрева светва за секинда-две и изгасва). Колата е гаражна и много рядко се случва да нощува навън и да е изложена на големи студове. Не изкарва грешка на дде при диагностика
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от wladio » 11 Дек 2016, 22:11

Явно е искал да изкара някой лев от теб.
Щом си е палила лесно не е било нужно,но......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 11 Дек 2016, 23:34

Аааа не, аз сам си исках да ги сменя, 3 години не ги бях пипал аз, преди мен не знам кога са сменяни последно - реших да поглезя милата :mhihi: , като не очаквах да има влошаване на ситуацията.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от vladobate » 11 Дек 2016, 23:41

Вероятно дърпа въздух отнякъде . Може при самата манипулация по смяна свещи да се е разбутало някое маркучле. Махни капака над дюзите и ще се види ако е това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 12 Дек 2016, 17:57

Днес си палеше перфектно студена, но пак започна тресенето. Основен заподозрян е плочката на гнп и големия аванс дето е пуснат (5мг). Докато се радвах, че най-накрая ми показаха как да вляза в скритите менюта обаче забелязах и друго: алтернатора е рециклиран (надявам се вече всичко да му е сменено, че предния път само необходимите неща му смениха нищо, че исках И платих за всичко) и на празен ход държи 13.4, в движение 13.6
Нормални ли са стойностите или пак има някаква драма, акумулатора при палене пада на 8.5 (без товар държи 12.8), но колата пали без никакви колебания дори на -10. Започва много да ме напряга тая кола :banghead: :censored:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 24 Дек 2016, 0:22

Don_Diego написа:1. Появи се едно странно тресене и чукане при мотора.

2. Eлектричество

3. След смяна на подгревните свещи като че ли се замисля повече при студен старт.


Само за ъпдейт (не че някой го интересува предвид предстоящите празници)

1. След като издумках цял резервоар нафта от мятото където обичайно зареждам, въпросното тропане много намаля и почти изчезна, но все пак се забелязваше от време на време. В момента карам с дизел 20л + добавка Bardahl 6+1 и тропането изчезна съвсем, 3 дни нито помен от него (освен 1-2 единични случая за 1-2сек. след палене на топъл мотор, но веднага се оправя и го отдавам на по-големия аванс - 5мг). Карам от няколко дни така градско и извън (Околовръстното и тангентата) и няма и следа от тропането, изпушването също намаля и като че ли по-мазно заработи мотора. И все пак смятам, напролет като я вкарвам за масла и филтри ще сваля плочката на ГНП за чистене + реглаж на гнп-то

2. Не се е повтарял инцидента с таблото. Дозааредих акумулатора и го тествах на товарна вилка, всичко е в норми и засега перфектно

3. Нормализира се паленето, няма замисляне, притрисане и тн.

Весели празници на всички :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аномалии при Е39 TDS

Мнение от Don_Diego » 12 Яну 2017, 15:44

Пак се разтропа тоя мотор и отново само на напълно загрял мотор и само на празен ход :banghead: :ranting:
Сипах Pro Tec този път и тропането отново изчезна почти веднага. Възможно ли е да няма достатъчно мазане гнп-то от нафтата и да се шашка нещо или пък цетановото число да е ниско (макар, че го прави и с добавка за повишение на цетановото число и против замръзване и дори със скъпата нафта). Както и да е след седмица-две като се поосвободя я вкарвам в бокса!
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook