Проблем с мигачи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 29 Ное 2016, 19:59

Здравейте колеги, колата е 525д 2002 година. Имам проблем с мигачите когато стане студено, започват да цъкат бързо и левия и десния. След по продължително каране се оправя. Миналата зима пак го имаше същия проблем и смених крушките с нови, но не се оправи. Акумулатора е на 1 година, и с предишния правеше така. Лятото няма никакви проблеми, само като стане студено. Гледал съм буксите на стоповете, масата на стопа и отпред буксите на крушките, изглеждат добре. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Проблем с мигачи

Мнение от hummer » 29 Ное 2016, 20:15

А други аномалии със светлините има ли?

Може LCM да е тръгнал :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Проблем с мигачи

Мнение от RadkoPower » 29 Ное 2016, 21:34

Ако колата е седан извади и прегледай буксите на стоповете за окисления. Ако не е там ревизия на всички букси за мигачи (на калник и тн), контактите с крушките дали са добри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 29 Ное 2016, 22:23

Други аномалии със светлините няма. Аз си мисля или LCMа, защото като се постопли купето се оправя или под дясната седалка има един клеморед с маси, а ЛЦМа взема маса от там. Обаче скоро си окабелявах колата за салон с подгрев и мемори и си хванах минус точно от там и всичко изглеждаше добре. Не е корозирало влага няма. Забелязах като беше няколко градуса по топло и като подавах газ се оправяше, но сега в студа не. Мисля да меря дали има потенциял на масата от ЛЦМа и също и на плюса. Отпред на мотора като меря зарежда 14 а вътре на ГМ модула ми беше по удбоно 13.8 :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 14 Дек 2016, 0:00

Колеги някой не се ли е сблъсквал с подобен проблем ?! Даже и помпата на чистачките пръска умряло, смених я и пак същата работа. Понякога се оправя и вади струя, както със старата така и с новата. Моля за помощ някой колега с редовна кола да удари един мултицет на бушоните. При мен има голяма разлика на някои, 13.5 към 13.8, а отзад на акумулатора е 13.9 :dummy:. Акумулатора е нов, стартера върти бързо, не кляка. Под пасажерската седалка бушоните бяха добре няма окислено. Не знам вече изчерпах се, някой ако може да ми даде насока. Благодаря ви
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Проблем с мигачи

Мнение от Z3Ro* » 14 Дек 2016, 14:17

Пиропатрона мерил ли си го? Ако не си, премери на клемата напрежението и после забий сондата някъде след него в кабела... Догато мериш, може някой да размърда кабела при пиропатрона, за да проследиш има ли промени в напрежението... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 15 Дек 2016, 22:49

Мерил съм го, ама той е само за стартера и динамото, пък тя върти като луда. Първо отзад мерих на големите предпазители, беше ок. После направо в жабката и там кляка на повечето. Имаше един дето на него почти беше както отзад с 0.1 май даваше разлика а другите с 0.5 волта. Сигурно под пасажерската седалка бушонерата кляка нещо. Не знам вече ама в тоя студ не ми се маха седалка. Интересува ме дебвлия плюс отзад от бушонерата над акумулатора до бушонерата под седалката дали има някаква надка нещо. Нещо скрито, както е36 има един предпазител скрит в колонката зад седалката.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: София
Кара: E39

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sando81 » 07 Яну 2017, 19:40

Имам същия проблем и засега нямам решение. Прави го в студа предимно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 09 Яну 2017, 20:25

Да и при мен. Ще е добре да намерим решение.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.11.2016

Re: Проблем с мигачи

Мнение от s1me0n4o » 17 Яну 2017, 14:52

Здравейте,

Някой намерил ли е решение на проблема?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 21 Яну 2017, 18:11

Ами още не колега, другата седмица ще сменя алтернатора да видя дали ще се оправи, че започнах да полудявам вече. И ти ли имаш такъв проблем?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Проблем с мигачи

Мнение от ivopicha » 22 Яну 2017, 12:18

Колега, аз имах същия проблем. Но го правеше и при топло време. И по всяко време на карането- може да съм карал 10-20-30 километра- прави си го когато си иска. Букси гледах, кабели, лоста на волана, всичко беше Ок. Имах проблем с акумулатора (тогава не знаех, че е точно той де ;) ), но откакто го смених преди месец и половина не съм забелязвал тази аномалия. Иначе и при мен след заспиване на колата показваше 0.01 А, държеше 10.3 V напрежение с товарната вилка, но акумулатора падаше и не палеше.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Проблем с мигачи

Мнение от sosk0 » 24 Яну 2017, 23:37

И при мен започна да се задълбочава проблема, отначало беше само когато е студено (от миналата зима). Сега започна постоянно. Днес смених динамото, засега го няма и пръскалките на предното стъкло пръскат по силно. Акумулатора ми е на една година и с предния правеше така. Обаче сега ми се появи едно досадно бучене и ремъка трепери. Утре ще му сложа фрайлахта от старото да видя какво ще стане.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: Проблем с мигачи

Мнение от valeri_ignatov » 28 Яну 2017, 12:03

И аз съм със същия проблем със мигачите но само когато пусна левия мигач.Лятото го нямам тоя проблем :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Проблем с мигачи

Мнение от PeReZ » 30 Яну 2017, 16:20

Не прочетох всички постове, за което се извинявам.
Някой пробвал ли е да смени лайтмодул и да види дали проблемът остава?

Също така, зачистили ли сте буксите на крушките и сменили ли сте и трите крушки на мигача, да речем отляво, с нови?
И нямам предвид да сте ги "гледали", а сменили и зачистили. :)

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook