Как са 5 чките на снега?:))

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от The 5th element » 11 Яну 2017, 18:44

15978397_10207852354293254_850239643_n.jpg
15996288_10207852354173251_2105149481_n.jpg


И аз покарах добре днес,сложих и един нов акумулатор 95 ампера с 800 пусков,,,не дава да завърти колицата,,,няма тресене,няма неравномерна работа на двигателя,все едно си е лятно палене.Имам чувството ,че на този сняг от снимките,,,един вид твърда киша най-добре драпа и върви.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от vladobate » 11 Яну 2017, 18:46

wladio написа:срам не срам,я обяснете подробно какво точно се случва със този халф мод като се активира?каква му е функцията-предимства и т.н.

С DSC имаш две системи за стабилност най-просто казано - такава която удря спирачка на кое да е от 4-те колела ако се налага и такава която в един момент когато и спирачки не помагат отнема газта и бута въртящия момент. Та халф-мод режим е премахването на втората възможност при което превърта колело ( другото спряло щот нали отворен диф ) ама в тоз момент удря спирачка на буксуващото и съответно почва да върти другото ( заспало :mhihi: ) и така редува което повишава проходимостта без да се намесва с бутане на въртящия момент . Демек със всяко редуване на колелетата почва ново потегляне от зацепило ( щот не буксува ) колело със пътната настилка , ей така най-просто казано , но в забързан кадър :mhihi: . При Е36 ( по-предния ми тдс го имаше ) има ASC+T , което е вид DSC ама без четене на данни от датчик за положение волан ( шот си няма ) , та там бях и със шпер та веселба падаше :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от Dextuar » 11 Яну 2017, 18:54

А ако и двете нямат сцепление, колата буквално започва да подскача на задния мост :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от spacepl » 11 Яну 2017, 19:26

Със нови евтини (Dayton) зимни гуми, със дот от тази година, никакви проблеми. Газя си навсякъде и си върша работата ежедневно.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.11.2016
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: бмв е30 м3 дтм
Детайли за колата: бмв е39 520

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от genchev84 » 11 Яну 2017, 19:47

ИзображениеИзображение

Добре вечер колеги. В Бургас е трагично положението ни колицата си гази доволно,и сега разбрах вече кой е измислил тъпите вицове за бмв!Хора които карат аудита зимата е отговора.
Безаварийно шофиране на всички ви!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 21:20

spacepl написа:Със нови евтини (Dayton) зимни гуми, със дот от тази година, никакви проблеми. Газя си навсякъде и си върша работата ежедневно.

За първи път си купувам не премиум марка гуми и да ти кажа съм много доволен от дейтъна!
225/55/16 ми излезнаха по около 85лв за гума И по една зима да ги карам и да ги продавам на другата за по 60лв си е перфектна оферта!Да не говориме,че се държът по-добре от мишелим А5 с който бях миналата зима.Мишките бяха по 200лв гумата...

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от bigdady » 11 Яну 2017, 22:14

Екстра е дейтона от както взех колата само с такива карам
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от (bubsa) » 11 Яну 2017, 22:20

bigdady написа:Екстра е дейтона от както взех колата само с такива карам

За парите си е уникален бих казал :D А и едно е 4х85лв,а друго е 4х200лв 8)
Единственото странно нещо при тези гуми е,че след монтажа им,волана ми застана леко в ляво :dunno: Не дърпа и няма вибрации,но седи крив,а преди да ги сложа си беше идеално прав.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от bigdady » 11 Яну 2017, 22:38

(bubsa) написа:
bigdady написа:Екстра е дейтона от както взех колата само с такива карам

За парите си е уникален бих казал :D А и едно е 4х85лв,а друго е 4х200лв 8)
Единственото странно нещо при тези гуми е,че след монтажа им,волана ми застана леко в ляво :dunno: Не дърпа и няма вибрации,но седи крив,а преди да ги сложа си беше идеално прав.


Между другото и моя седи леко в ляво. Пробвах да го врътна един зъб на дясно ама тога пък застава леко в дясно. Незнам дали е от гумите ама бал съм го.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от vladobate » 11 Яну 2017, 23:07

bigdady написа:
(bubsa) написа:
bigdady написа:Екстра е дейтона от както взех колата само с такива карам

За парите си е уникален бих казал :D А и едно е 4х85лв,а друго е 4х200лв 8)
Единственото странно нещо при тези гуми е,че след монтажа им,волана ми застана леко в ляво :dunno: Не дърпа и няма вибрации,но седи крив,а преди да ги сложа си беше идеално прав.


Между другото и моя седи леко в ляво. Пробвах да го врътна един зъб на дясно ама тога пък застава леко в дясно. Незнам дали е от гумите ама бал съм го.

С Викинг гуми съм , така взех колата и си гази гадината. А лек въпрос , така като е врътнат волана кво се случва с датчика за положението му , не трябва ли калибрация . DSC няма ли да работи една идея Некоректно или влизам във филм. От любопитство питам , де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от bigdady » 11 Яну 2017, 23:13

Такива малки отклонения не са проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от Don_Diego » 12 Яну 2017, 0:12

(bubsa) написа: И по една зима да ги карам и да ги продавам на другата за по 60лв си е перфектна оферта


Откъде нерви всяка зима да купуваш и монтираш зимни гуми, а лятото да се занимаваш да размонтираш и продаваш? :conf:
Аз се придържам към изпитаната рецепта да карам 2-3 сезона (според зависи колко км им навъртя) и да ги сменям тогава. В момента съм с Гиславед Евро фрост 5 и съм много доволен :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от wladio » 12 Яну 2017, 14:30

vladobate написа:
wladio написа:срам не срам,я обяснете подробно какво точно се случва със този халф мод като се активира?каква му е функцията-предимства и т.н.

С DSC имаш две системи за стабилност най-просто казано - такава която удря спирачка на кое да е от 4-те колела ако се налага и такава която в един момент когато и спирачки не помагат отнема газта и бута въртящия момент. Та халф-мод режим е премахването на втората възможност при което превърта колело ( другото спряло щот нали отворен диф ) ама в тоз момент удря спирачка на буксуващото и съответно почва да върти другото ( заспало :mhihi: ) и така редува което повишава проходимостта без да се намесва с бутане на въртящия момент . Демек със всяко редуване на колелетата почва ново потегляне от зацепило ( щот не буксува ) колело със пътната настилка , ей така най-просто казано , но в забързан кадър :mhihi: . При Е36 ( по-предния ми тдс го имаше ) има ASC+T , което е вид DSC ама без четене на данни от датчик за положение волан ( шот си няма ) , та там бях и със шпер та веселба падаше :mhihi: .

Брей брей брей,тва нещо ме изуми,и то страшно много.пробвах,и останах мнооооого доволен,та даже и повече.
п.с.в комбинация с бордюра в багажника удоволствието е голямо в голям сняг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от ozBMW » 12 Яну 2017, 14:34

Дейба как можа точно сега да ми свтне АБС и АСЦ,та не мога да го пробвам този халф мод :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Как са 5 чките на снега?:))

Мнение от maxoyn » 12 Яну 2017, 15:02

Ако се опитваш на E36 няма да стане.
На 1999 (пиша годината, защото в този период има Е39 и предполагам ASC-то е едно и също) 323ti като го задържа повече просто остава да си свети.
Точно снощи търсих из някви м3 бимер форуми, че беше постнато ама явно само в е39 / е46 . :cry:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook