Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 18 Окт 2016, 20:44

Здравейте колеги. Ще инсталирам ел. кожен салон с подгрев, надуване и мемори функция и не мога да намеря необходимата информация за пиновете на конектора на седалката. Във WDS ми излиза съвсем друг конектор на Х275
G_015098.png


Моя е жълт, с плоски пинове

Пиновете са както следва
Пин 5>лилав със зелена ивица
Пин 6>бял с червена ивица
Пин 9>син с усукана червена ивица
Пин 10>син с усукана кафява ивица
Пин 13>дебел червен кабел с жълта ивица и плосък пин
Пин 14>дебел кафяв кабел с плосък пин
Пин 23>бял с кафява ивица
Пин 25>бял със зелена ивица, по дебеличък.

Дотук разбрах, че:
1. Пин 13 и 14 са за подгрева
2. Пин 23 и 25 отиват в конзолата за управление
Не знам другите за къде са и в тази връзка ми е питането.

Този конектор го намерих като вариант в Е46, обаче не знам може ли да ползвам тази информация от раздела за Е46. Моята кола е 02.2001, салона е от кола средата на 2000 г. ако има значение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Elesar74 на 24 Окт 2016, 8:26, променена общо 2 пъти
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Малко помощ за кожен салон

Мнение от Ivo_Borisov » 18 Окт 2016, 21:02

13ти е за ел салона, за подгрева са 23 и 25 и масата 14. Само тях съм добавял при седалката за ръчен салон с подгрев.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон

Мнение от Elesar74 » 19 Окт 2016, 13:12

Ето това е моята букса. Нямам нищо на ПИН 14.
18102016732.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Малко помощ за кожен салон

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Окт 2016, 18:14

Тази букса на колата ли е или на седалката? Гледам че си има и маса и захранване и всичко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон

Мнение от Elesar74 » 19 Окт 2016, 19:28

На седалката е Иво. Малко я разглобих да се види как е.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Малко помощ за кожен салон

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Окт 2016, 19:32

Значи за подгрева ти трябват 23, 25 и масата. Нея я хващаш под мокета долу, има конектори. За плюса съм чел че е за ел салон, също под мокета се хваща. Вече за другите цветове не съм сигурен къде отиват, но явно са за меморито и надуването. А тия сините усукани са за еърбег системата, тях си ги имаш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон- успешно инсталиран.

Мнение от Elesar74 » 19 Окт 2016, 19:43

Благодаря за инфото. Работя само вечер след работа и дотук смених задната седалка плюс корите и предна дясна кора. Стана много кофти, защото аз съм с еърбеци отзад във вратите, а корите нямат предвидено място и не можах да ги затворя добре. Явно ще търся други по натам. Мисля събота и неделя когато имам време, да се мъча с ел. частта на предните седалки и меморито във шофьорската врата. Та в тази връзка чета и събирам информация, да съм подготвен.

P.S. Мисля, че намерих схемата на този конектор, който се води x279
Schaltplan Viewer - Copyright BMW AG 2004.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Z3Ro* » 05 Ное 2016, 19:38

Здравейте! Ще ползвам темата на колегата, за което се извинявам! :bowdown: :bowdown: Та въпросът ми е: в момента съм с платнен ел.салон, с подгрев и мемори, комфортен. Понеже рядко изпада такъв кожен, дали ако взема кожено рекаро със същите екстри, ще трябва нещо да преправям или буксите са еднакви, въпреки разликата - тя е само в чупенето на облегалката и подпората за краката??
Благодаря и още веднъж се извинявам!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Ное 2016, 10:11

Има два вида букси под седалката, на по старите години 96-97 и по нови напр след 2000 г. Буксата е една и ако е в тези години трябва да е еднаква, махаш и слагаш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 07 Ное 2016, 16:04

В допълнение на казаното от Иво, по-старите букси са с кръгли пинове, по-новите с плоски. Цветът също е различен, старите са изцяло черни, новите са жълти в частта с пиновете. Ето едно сравнение:
IMG_5238r[1].jpg


P.S. Аз взех точно такъв салон, без рекарото само. И какви ядове имах точно с буксите, не питай.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 19 Дек 2016, 15:26

Колеги, да не пускам нова тема, та направо на въпроса. Аз инсталирах този салон, както пише и в заглавието, но мемори функцията не сработи. P-BUS вързах на правилната жица мисля. С NCS-a един приятел добави опция в GM-a, за активация на мемори функцията, обаче нямаше ефект. Също и дясното огледало и то не се сваля при слагане на задна скорост. В тази връзка имам два въпроса. В едно упътване четох, че колата трябва да се кодира с нова SA опция с NCS-a, това не е направено. Задължително ли е, защото всичко, с изкл. на меморито работи? И вторият ми въпрос е, трябва ли ми огледало от кола с подобен салон, за да работи функцията със сваляне на огледалото при движение назад? Моята кола преди интервенцията беше със следната конфигурация: Обикновен платнен ръчен салон, без всякакви екстри. Огледала фейслифт, електрически във всички посоки, с подгрев, мъртва зона, прибиране и автоматично затъмняване. GM модула е версия 3. И друго, след слагането на салона, спря да ми работи отключването/заключването от ключа. Само от ключалката на вратата. Четох, че това зависи от GM-a, аз по него не съм правил нищо, освен да добавя на единия от пиновете му извод за релето, което управлява салона(К72). Грешки не намирам с INPA в модулите, не знам какво стана, че спря да бачка това нещо. Моля за някакви насоки.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от stony1 » 19 Дек 2016, 19:32

Да разбирам ли, че като натиснеш някой от бутоните 1, 2 или 3 нищо не се случва? Ако е така има вероятност проблемът да е в самия бутон на седалката или нещо не е свързано правилно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 20 Дек 2016, 10:41

Точно така. Според както четох във WDS-a, натискам М, той светва червено, после натискам 1 примерно. След това размествам седалката и натискам 1, но нищо не се случва.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от stony1 » 20 Дек 2016, 12:59

Elesar74 написа:Точно така. Според както четох във WDS-a, натискам М, той светва червено, после натискам 1 примерно. След това размествам седалката и натискам 1, но нищо не се случва.


Ти пробва ли веднага след монтажа да нетиснеш 1, 2 или 3 без да натискаш червения мутон "М"?
Ако не си пробвал и веднага си решил да си запаметиш собствени позиции има вероятност да си изтрил запеметините позиции на предишния собственик. При това положени няма как да си сигурен дали проблемът е в паметта на седалките или в свързването им.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 20 Дек 2016, 13:45

stony1 написа:
Elesar74 написа:Точно така. Според както четох във WDS-a, натискам М, той светва червено, после натискам 1 примерно. След това размествам седалката и натискам 1, но нищо не се случва.


Ти пробва ли веднага след монтажа да нетиснеш 1, 2 или 3 без да натискаш червения мутон "М"?
Ако не си пробвал и веднага си решил да си запаметиш собствени позиции има вероятност да си изтрил запеметините позиции на предишния собственик. При това положени няма как да си сигурен дали проблемът е в паметта на седалките или в свързването им.


Не съм пробвал.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook