Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 25 Мар 2017, 9:39

Отваряй сайта с IE 11 или Firefox, с инсталирана предварително Java.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 27 Мар 2017, 14:24

Здравейте колеги. Аз подкарах мемори функцията успешно. Просто съм хванал P-Bus-a на седалката, на кабел, който не е P-Bus. В тази връзка, искам да препоръчам на колеги, които инсталират салон с мемори, да хванат P-Bus от снопа, който отива към вратата и да проследят P-Bus линията от pin 1, на буксата на вратата, назад в купето. Тъй като при мен имам 5 кабела в снопа, който отива назад към купето под прага, които по оцветяване са 1 към 1 с P-Bus цветовете, но нито един е комуникира с pin 25 на GM-a. Аз в моя случай бях свързал седалката точно за един от тези кабели и 2 седмици се мъчих да установя защо не тръгва това мемори. Вчера просто удължих кабела до този, които отива към вратата и функцията тръгна веднага.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 03 Юли 2017, 9:07

Аз пак с моите рапти. Сега ме зачовърка идеята, след като подкарах всички функции по салон и волан, да направя същото и с огледалата. По-точно, да подкарам мемори функцията и при тях. Сега огледалата ми са с всички "екстри", вкл. и ел. прибиране. За целта какво трябва да сменя: огледалата, управлението им или и двете? Четох във WDS, че позициите на огледалата се пазят в управлението на стъклата и огледалата в шофьорската врата и модула в пасажерската. За целта стартирах търсене на такива от кола с ел. салон с мемори и намерих. После се замислих, в какво по-различно е едното управление от другото и дали не е въпрос на софтуерно програмиране цялата работа, особено като поговорих и с един колега? От цялата тази работа, стигнах до един клатещ се извод, че няма нужда да сменям огледалата, а евентуално само управлението им (двете) или пък последното подлежи на програмиране. Във INPA се вижда да е активирана SA опцията, обаче като вляза на функциите на огледалата и ми дава 4 грешки във потенциометрите за вертикалното и хоризонталното положение на огледалата. Мисля си, че това е заради това, че системата търси запаметени позиции на положението на огледалата, но не може да намери такива, те никъде не са програмирани и затова показва тази грешка. Вие какво мислите?
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Dimitar_VN » 03 Юли 2017, 9:31

Здравей колега , в тази насока искам да попитам следното, при включване на задна скорост независимо дали е авто или ръчка огледалата трябва ли да се накланят надолу с цел да показват тротоара за да не го закачаме при паркиране?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 03 Юли 2017, 9:56

Дясното огледало, трябва да слиза надолу, когато се даде на задна скорост. Лявото, не. Това, в случай, че колата е с ел. салон с мемори функция.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Dimitar_VN » 03 Юли 2017, 19:49

Моята е с такъв салон , но огледалото не помръдва когато дам на задна. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 03 Юли 2017, 20:47

Трябва и селектора за огледалата, да е в дясно положение.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Dimitar_VN » 08 Юли 2017, 7:17

Колега , пробвах го със селектора в дясно положение и не се помръдва като дам на задна.Ел. паметта на огледалата работи обаче само лявото се мести като натискам м123.Трябва ли и двете огледала да се местят и едното ми огледало е синьо пасажерското ,а моето си е кафяво едно уж затъмняващо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 10 Юли 2017, 8:30

При натискате на бутона на кората и двете огледала, волан и седалка трябва да се местят, ако са разместени от запаметените позиции. При зададен селектор за дясното огледало и в кл. задна скорост, само то трябва да слиза надолу. Можеш да я прочетеш с INPA, ако имаш грешки в огледалата, ще ти ги покаже. Сигурно някой кабел ти прави проблем, но я закачи на диагностика най-добре.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Dimitar_VN » 10 Юли 2017, 11:46

Благодаря колега , нямам диагностика но един приятел има ще я закача все пак да видя като цяло как е колата.Поне придобих представа кое как функционира и така ще знам как да я вкарам в пътя :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от FaceOff » 02 Юли 2019, 19:28

Колеги, салона ми е ел с подгрев и памет, но под моите 120кг шофьорската седалка се предаде (измачка се и се скъса :lol: ). Изпада ми ел комфортен салон с подгрев, но е слаган на префейсова кола, и са премахнати буксите, вързани са директно кабели към кабели, доколкото разбрах. Мога ли да си купя буксите, които са към седалките и да ги възстановя, или по-точно кой в София може да го направи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Boyadjiev » 02 Юли 2019, 23:16

Elesar74 написа:При натискате на бутона на кората и двете огледала, волан и седалка трябва да се местят, ако са разместени от запаметените позиции. При зададен селектор за дясното огледало и в кл. задна скорост, само то трябва да слиза надолу. Можеш да я прочетеш с INPA, ако имаш грешки в огледалата, ще ти ги покаже. Сигурно някой кабел ти прави проблем, но я закачи на диагностика най-добре.

Колега, мисля че бутона за регулиране на ел. огледалата трябва да е в положение за настройка на "ляво" огледало. Когато си за дясно, не се смъква :yes: Ако е останало вляво, тогава се смъква при задна :ok:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Hristo » 03 Юли 2019, 21:44

Да. Бутона трябва да е на ляво.
А за да се подкара меморито на огледалата трябва самите те да са с потинциометри на моторчетата, за да знаят къде и как да се позиционират. Тези огледала са с повече кабели в снопа. Мисля към 12 бяха и трябва да има розов.
До колегата с различните огледала, най вероятно на някакъв етап е сменено дясното с обикновено и затова не бачкаа паметта и накланянето. Търси огледало от кола с памет - работещо

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook