Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от sosk0 » 09 Яну 2017, 20:56

Най вероятно си забил p busa. И аз си монтирах скоро такъв салон и всичко си работи без да съм го кодирал. Като се стопли времето и кормилния прът ще сменя и тогава ще трябва да го кодирам, за функцията лесно влизане. Я кажи колега как върза мемори копчето ба кората
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 09 Яну 2017, 23:55

Аз гледах един мануал за инсталацията и там човека беше посочил откъде да се хване P bus-a, а също, че има подобна на нея жица, ама била return wire. Разликата между двете, само в дебелината. Явно не съм преценил добре и съм хванал return wire. Предполагам, че оттам се прецака и дистанционното на ключа. Като се постопли, ще го погледна това. Колкото до копчето на кората, взех цяла инсталация за вратата, от кола с мемори функция, добавих пинове в буксата на вратата към купето и така. Пък ти я раздуй за кормилния прът, щото на буксата на салона имах кабели(явно и колата е била с ел. управление на пръта), та ми стана интересно и се замислих и аз за тази процедура. Какво е това, лесно влизане?
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от stony1 » 10 Яну 2017, 8:16

Elesar74 написа:Аз гледах един мануал за инсталацията и там човека беше посочил откъде да се хване P bus-a, а също, че има подобна на нея жица, ама била return wire. Разликата между двете, само в дебелината. Явно не съм преценил добре и съм хванал return wire. Предполагам, че оттам се прецака и дистанционното на ключа. Като се постопли, ще го погледна това. Колкото до копчето на кората, взех цяла инсталация за вратата, от кола с мемори функция, добавих пинове в буксата на вратата към купето и така. Пък ти я раздуй за кормилния прът, щото на буксата на салона имах кабели(явно и колата е била с ел. управление на пръта), та ми стана интересно и се замислих и аз за тази процедура. Какво е това, лесно влизане?


Когато си с ел. волан, при изгасяне на двигателя, конзолата се вдига в крайно горно положение. Монтажа не е голяма философия, но окабеляването е добре да се направи при свалени седалки. Ето ти малко снимков материал (някъде по средата на страницата са) от монтажа на ел. конзола: viewtopic.php?f=35&t=397006&start=15
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 10 Яну 2017, 9:50

Благодаря за линка. Веднъж ми се удаде да покарам една Е65-ца, като влязох, волана направи няколко движения и се намести според явно запаметена позиция. Помислих, че е същото, за което колегата по горе е писал, но реших да питам за всеки случай.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от stony1 » 10 Яну 2017, 10:02

Elesar74 написа:Благодаря за линка. Веднъж ми се удаде да покарам една Е65-ца, като влязох, волана направи няколко движения и се намести според явно запаметена позиция. Помислих, че е същото, за което колегата по горе е писал, но реших да питам за всеки случай.


Абсолютно същото е и е доста удобно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от KUMHO » 10 Яну 2017, 12:03

А кое точно се кодира за лесното излизане....предполагам с NCS ще стане. С ел салон и волан съм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от stony1 » 10 Яну 2017, 13:03

KUMHO написа:А кое точно се кодира за лесното излизане....предполагам с NCS ще стане. С ел салон и волан съм.


Kмфорт модула, но аз предпочитам да ползвам ДИС. NCS е добър инструмент, но понякога не върши работа. БМВ Скенер също ще свърши работа.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от sosk0 » 10 Яну 2017, 19:30

И аз предпочитам диса, че си прави всичко само. Обаче пробвах и не го намерих това за седалките.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от KUMHO » 10 Яну 2017, 20:47

sosk0 написа:Обаче пробвах и не го намерих това за седалките.


И аз не намирам нищо :dunno: Как се води точно ... ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от sosk0 » 10 Яну 2017, 20:50

Ами не знам аз го търсих на ретрофит, примерно seat and steering memory column. Затова ще го правя с нцса , ама там много сложно става и сега в тоя студ не ми се занимава. Пък и първо да си инсталирам кормилния прът.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 02 Мар 2017, 10:23

Покрай тия малко по-топли дни ми се удаде да видя къде и как съм вързал P-Bus-a, на седалките. Разглобих малко кори и както си мислех, не съм хванал return wire, ами баш P-bus. Прозвъних кабелите с мултицет до буксата на вратата, че ми беше най-удобно и съм хванал правилната жица. Обаче защо ключа не бачка и мемори функцията на салона, все още не знам. Ако е забил, как да го рестартирам или де да знам, нещо пропускам, но не знам какво. Със жиците всичко изглежда добре. С диагностиките също. Ама не бачка.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 19 Мар 2017, 16:49

Малко update по темата. Оказва се, че не съм закачил салона за P-Bus, ами и аз не знам къде. Просто прозвъних буксата на седалката, пин 15, с пин 25 на GM-a и няма никой. Обаче между седалката и пин 11 на управлението на стъклата и огледалата,(където се явява P-bus според WDS), има сигнал. След това, все пак установих къде е P-Bus-a и вързах салона за него и вече има връзка между салона и GM-a. Да обаче, между салона и GM-a от една страна, нямаше връзка с управлението в шофьорската врата от друга. Прозвъних пин 1 от буксата на вратата с купето, до пин 25 на GM-a, отново няма никой. А според WDS-a, това е P-Bus. След малко мислене, резнах жицата от пин1 на буксата на вратата и я вързах за жицата на P-Bus-a, където вързах и салона. Преди това, INPA-тa и съобщаваше 4 грешки за потенциометрите на огледалата, които с тази операция, изчезнаха. Обаче пък спряха да работят стъклата на другите врати и да се мести пасажерското огледало. Също угасна и М бутона на кората на вратата за запаметяване на позициите. Обаче забелязах следното. Размествам седалката и паля колата. Докато е запалена, я донамествам. Като я угася, седалката се връща в позицията, която е била преди да я запаля, сама. Сега се чудя, инсталацията на колата ли е нещо объркана или аз нещо не разбирам. Според WDS-a и Autodata , пин 1 на буксата на вратата е P-Bus, но прозвъняване с мултицет до пин 25 на GM-a, казва че не е. Въпроса е, какво е. Според разни мануали, инсталацията на салона приключва кодиране с NCS expert, а преди това като част от инсталацията е да се свърже с P-Bus-а, от някое удобно място. Всичко това е направено, но не работи. В смисъл, седалките си работят, но паметта, не. Ако е забил P-Bus-a, както да го "отбия"? Само не съм разкачал акумулатора още.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.02.2017
Пол: Мъж

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от bandits » 21 Мар 2017, 13:38

Колеги имам e39 2001 година колата беше с предни седалки без подгрев,по стечение на обстоятелствата ми изпаднаха такива с подгрев купих ги,взех и конзолата с копчетата и буксите,който влизат от инсталацията в самите седалки.Самите букси,които купих са жълтите с плоските пинове.Сега съм я оставил на майстор да ги върже,но нещо не намирам инсталацията по-точно намирам някакви неща по форума, но не точно това,което му трябва на майстора.Ако някой колега има схемите,ще ми помогне много да ми ги пусне,за да му ги дам и да ги вържем.

ПС:Ако има значение стария панел е с две копчета PDC и ASC,новото е с подгряване на седалките,PDC,DSC.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от Elesar74 » 21 Мар 2017, 16:23

Схемите за инсталация се намират тук. Пишете в търсачката, примерно, seat connector, door connector и гледате схемите. На конзолата за подгрева, можеш да смениш копчето DSC/ASC ако искаш. Но не е проблем и да си остане така.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.02.2017
Пол: Мъж

Re: Малко помощ за кожен салон - успешно инсталиран

Мнение от bandits » 22 Мар 2017, 14:39

Нещо версията на браузърите не могат да ми отворят нищо в този сайт.Има ли някой колега от форума,който е от София и има представа как да ги върже,защото без схемите моя майстор няма да се справи сигурно.Ако има някой,който може да пусне едно лично,за да се разберем. :P

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook