Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 06 Окт 2016, 14:58

Първо да кажа , че видях темата по долу на колегата за пружините ,но при него идеята е друга...та пущам нова тема.

Тъй като съм пред смяна на предни и задни амортисьори започнаха да изникват някои въпроси на които нямам отговор и ще помоля малко за помощ.
Та колата е с S704A - M Sports suspension по шаси. Задните са си оригиналните Заксове и колата стой много добре като стойка , а отпреде са сменяни с някакви си ( не знам какви точно ) амортисьори , запазени са пружините от Мтех и като цяло стой вдигната отпреде с едни 5-6 см някъде. Грозна картинка. Та какво е питането ми , ясно е че няма да се дават пари за алтернативни М амортис. и ще трябва да се намери някакъв вариант ново окачване + добра стойка( като за Мтех1 или 2). Видях че има и два вида тампони за отпред като едните ми се виждат по ниски ( мисля че се ползват за М-ки и 40-ки ) ,но дали ще станат на стандартен амортис? а дали ще компенсират разликата във височината? а тя между другото в стержените ли е тая разлика при стандартен и м тех ? последен вариант ми е регулируем евтинджос ( JOM,TA и тн ) Лично аз предпочитам да си взема стандартни Заксове или Каяба , да си ползвам пружините и стойката на колата да си е ниска .... ама как ? :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 20 Окт 2016, 14:58

И в крайна сметка разбра ли се защо при смяна на амортис. се вдига предницата...доста колеги из форума се оплакват от това. Аз в момента съм с някакви незнайни амортисьори от преде и имам същия проблем. А за смяната последно се спрях на Заксове ( стандартни ) в комбинация с М тех пружини , но ако остане вдигната пак така .... :help:

Гледам по чуждите форуми хората какви варианти мислят...някой нещо да е правил в тая насока.

Mnt_zps735ae0e6.jpg

По ниския тампон по каталог излиза за коли до 09.1997г. :dunno:

LwrdStrtDm_zps40ce731e.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от georgi_1986 » 31 Май 2017, 12:43

Колега, стандартен преден амортисьор може ли да се сложи м тех 1 пружина? Смених предните амортисьори с нови стандартни Закс и колата се вдигна. Стана от центъра на главината до началото на калника 42см(без допълнителен товар в колата), което е много според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от Cyberloner » 31 Май 2017, 14:18

Единтвената причина, поради която амортисьор би имал отражение върху височината е ако е газов и налягането в него е различно от това, която трябва да бъде.
Последна промяна Cyberloner на 01 Юни 2017, 12:53, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 31 Май 2017, 15:09

Тази събота ще сменям моите със стандартен закс и по ниския тампон . Ще пиша какво е станало с височината на предницата . По вин съм с Мтех 1 пружини , а по маркировка отговарят уж на Мтех 2 .... ходи го разбери :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от ДаниД » 01 Юни 2017, 10:44

На мен ми бяха заминали задние пружини и единия амортесьор, поинтересувах се за някакво окачване - стигнах до извода, че това не е колата, която трябва е ниска и да вози дървено, няколко човека ми казаха да не си взимам рег. окачване от евтините, защото колата е много тежка и при по-висока скорост ставала нестабилна - подскачала и тн. От друга страна пък има хора, които са доволни от ФК за е39. Аз реших да не рискувам и си взех просто задни обикновени аморт. и пружини, като им дойде времето на предните, мисля да си сложа просто някакви спортни пружини и това е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 14 Юни 2017, 12:09

Смених предните амортисьори със Закс за стандартно окачване . Старите който свалих бяха Atec . Разликата която установих е , че стержена на Atec-a е с около 1,5 см по дълъг от на Закса. След смяната предницата слезе леко на долу . С Мтех 2 пружини съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от georgi_1986 » 14 Юни 2017, 13:10

Колега, след монтажа на новите закс, какво е разстоянието между гумата и долната опората на пружината? При мен се вижда че е колко една капачка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 15 Юни 2017, 7:55

След работа ще се опитам да снимам :yes: Не зависи ли това разстояние и от размера на гума-джанта

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от georgi_1986 » 15 Юни 2017, 14:13

Гумите и джaнтите сa ми стaндaртни 235/45/17. Тa дори и дa си с 16,18 или 19 цолa aко гумaтa ти е стaндaртнa зa моделa, диaмтърa се зaпaзвa горе. долу същия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 16 Юни 2017, 8:05

Гуми 225/50/17 , дано ти свърши работа снимката :yes:

IMG_20170615_180143.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от georgi_1986 » 22 Авг 2017, 17:06

KUMHO написа:Смених предните амортисьори със Закс за стандартно окачване . Старите който свалих бяха Atec . Разликата която установих е , че стержена на Atec-a е с около 1,5 см по дълъг от на Закса. След смяната предницата слезе леко на долу . С Мтех 2 пружини съм.

Здравей колега! Как е колата като стойка и поведение с тази комбинация мтех пружини и обикновенни амортисьори? Каква маркировка са предните ти пружини 3 сини или кафяви точки една под друга и може ли снимка ако имаш как изглежда отстрани стойката на колата? Мерси предварително! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от KUMHO » 23 Авг 2017, 8:45

georgi_1986 написа:
KUMHO написа:Смених предните амортисьори със Закс за стандартно окачване . Старите който свалих бяха Atec . Разликата която установих е , че стержена на Atec-a е с около 1,5 см по дълъг от на Закса. След смяната предницата слезе леко на долу . С Мтех 2 пружини съм.

Здравей колега! Как е колата като стойка и поведение с тази комбинация мтех пружини и обикновенни амортисьори? Каква маркировка са предните ти пружини 3 сини или кафяви точки една под друга и може ли снимка ако имаш как изглежда отстрани стойката на колата? Мерси предварително! :bchug:


Като поведение е добре ,но като стойка отпреде не ми харесва . Стои пак висока. По вин излиза с мтех 1 по маркировка уж 2 :dunno: и аз вече не знам с какво съм :mhihi: три розови точки са отпред ,а отзад пет зелени ако не се лъжа , но отзад е добре колата . Пред уйкенда ще ти направя снимка , че съм без волан тези дни и не мога да я местя :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от georgi_1986 » 23 Авг 2017, 8:57

Сега чета за тези пружини и има разлика в това дали е бензин или дизел. 3 розови маркировки една под друга са мтех-2 но за дизел и като се сложат на по-лекия бензинов мотор височината не се променя много, защото дизеловите са "по яки" така споделят хората.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 21.05.2011
Местоположение: г.Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 520 TU 1999г.
Мечтае да кара: BMW М 5

Re: Амортисьори,пружини и комбинации с Мтех 1 и 2

Мнение от E39 Rider » 19 Окт 2018, 14:53

KUMHO написа:
georgi_1986 написа:
KUMHO написа:Смених предните амортисьори със Закс за стандартно окачване . Старите който свалих бяха Atec . Разликата която установих е , че стержена на Atec-a е с около 1,5 см по дълъг от на Закса. След смяната предницата слезе леко на долу . С Мтех 2 пружини съм.

Здравей колега! Как е колата като стойка и поведение с тази комбинация мтех пружини и обикновенни амортисьори? Каква маркировка са предните ти пружини 3 сини или кафяви точки една под друга и може ли снимка ако имаш как изглежда отстрани стойката на колата? Мерси предварително! :bchug:


Като поведение е добре ,но като стойка отпреде не ми харесва . Стои пак висока. По вин излиза с мтех 1 по маркировка уж 2 :dunno: и аз вече не знам с какво съм :mhihi: три розови точки са отпред ,а отзад пет зелени ако не се лъжа , но отзад е добре колата . Пред уйкенда ще ти направя снимка , че съм без волан тези дни и не мога да я местя :yes:

по висока ти е колега от пред защото М техник 2 с три розови черти е от дизел а не от бензин ако си с бензин прожините с три керемиден цвят маркировка .
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook