М техник 2 по-ниско?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 06 Окт 2016, 12:50

Здравейте окачването на колата ми е М техник 2 (523i седан) искам да я спусна още дали ще стане ако сложа от тези червени спортни пружини който се продават,и с колко сантиметра ще се спусне още някой знае ли?


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от snaiperist0 » 07 Окт 2016, 9:22

bili1 написа:Здравейте окачването на колата ми е М техник 2 (523i седан) искам да я спусна още дали ще стане ако сложа от тези червени спортни пружини който се продават,и с колко сантиметра ще се спусне още някой знае ли?


да ще стане , и по твърда ще стане , ако не се лъжа мтехника е 30мм а от китайците има от 30 до 60-80мм :bchug:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 08 Окт 2016, 1:10

Колега това не е отговора който ми трябваше,добре де ще задам така въпроса си...някой знае ли колко сантиметра са ПО-КЪСИ червените пружини от тези на М техник 2-ката за 6 цилиндрова бензинка? :roll:

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от The 5th element » 08 Окт 2016, 17:20

Колега,а защо ти трябва по ниско от М тех2? :shock: Чувал съм,че червените пружини са ужасно нещо,,,,
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 10 Окт 2016, 22:18

Не ми харесва тоя м техник като Стойка,отпред бива отзад надигната като каруца не седи една равна ниска Стойка затова искам да сложа тия червени пружини

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от ares2 » 11 Окт 2016, 6:58

сигурен ли си че си с м техник отзад? моето прибира гумата на 18 ки и 19ка под калника
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 13 Окт 2016, 19:48

Цяло окачване взех колега М техник 2 амортиосиори + пружини + стабилизиращите щанги към тях от 530i на части от борката във форума 5 зелени точки на пружините оставих го в сервиза тогава смениха го като отидох да го видя :shock: някаква ама мнооого минимална разлика от преди с обикновенното и до ден днешен ме дразни тая вирната задната и други Е39-ки съм виждал и с М техник 1 и с М техник 2 просто нямат спортна стойка тия окачвания задницата седи някво смешно вирната а предницата забита!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 13 Окт 2016, 20:01

Ето снимки как седи - http://bili1.snimka.bg/automobiles/novi ... 3.37489044 джантата е от М5 Е39 с 275/35 18 гуми отзад!
Много често съм срещал мнения във форума М техник 2 окачването било ниско кое му е ниското..... :kuku: просто вози по твърдо от обикновеното и седи малко повече по завойте! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от Nickelback » 13 Окт 2016, 20:08

Тия гуми на снимката са всичко друго, но не и 275-ци :!: На 245-255-ци мязат, 275-ца не седи така стречната и пълни калника доста повече :yes:
Ако ти е само за височината - взимай койлоувъри, не се занимавай с М-тех :yes:

BTW, тоя червения чипс преебава нещата :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: 96' e39 520
Детайли за колата: m52b20

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от hishnika » 14 Окт 2016, 13:06

Меткай една метанова във багажника и си ти :mhihi:

(Напълно сток)
14650344_1232711923416796_1718678386262403278_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от The 5th element » 14 Окт 2016, 17:05

bili1 написа:Ето снимки как седи - http://bili1.snimka.bg/automobiles/novi ... 3.37489044 джантата е от М5 Е39 с 275/35 18 гуми отзад!
Много често съм срещал мнения във форума М техник 2 окачването било ниско кое му е ниското..... :kuku: просто вози по твърдо от обикновеното и седи малко повече по завойте! :mhihi:


Да,,,странно наистина,,,,не седи както би се очаквало,,,, :kuku: Да не би нещо при слагането,,,?
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 14 Окт 2016, 23:16

Nickelback написа:Тия гуми на снимката са всичко друго, но не и 275-ци :!: На 245-255-ци мязат, 275-ца не седи така стречната и пълни калника доста повече :yes:
Ако ти е само за височината - взимай койлоувъри, не се занимавай с М-тех :yes:

BTW, тоя червения чипс преебава нещата :ok:



Ето на тази снимка - http://bili1.snimka.bg/automobiles/novite-djanti.929813 (първата в албума) ако приближиш самата снимка ще видиш надписа 275/35 18 за какво ми е да си измислям....и 285 да сложа като се "избомби" по навън тая гума с какво ще напълни разстоянието от гумата до калника във височина.....??? :mhihi: истината е че тоя М техник 2 си е дигнат като обикновенното :ok:

Какво може да са объркали при слагането колега...? :roll: :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от Nickelback » 14 Окт 2016, 23:39

ОК, възможно е оптиката на камера да изкривява до известна степен и да ме подвежда. Изглежда като 245-ца, нещо подобно:

Изображение

Иначе ето стандартно как изглежда 275-ца на М-теха на М5 (нямам по-фронтална снимка да покажа)

Изображение

bili1 написа:Какво може да са объркали при слагането колега...?

Мисля, че няма какво да объркат. Ако пружините ти са от М5 е нормално стойката ти да е по-висока. Все пак си едни 300 кила надолу вероятно :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от бмв е30 » 15 Окт 2016, 9:04

тия пружини отзаде не са ти мтех 2 или амортисьорите са ти някакви неоригинални и стойките където ляга пружианта е по нагоре.... проблема на мтех-2 е точно обратния че задницата е по на ниско от предницата... кат осравниш двете пружини едната е една витка по къса няма как да стои толкова на високо...
а това което питаш за тия червените пружини ми е любимия въпрос хахха :)
толкова ли не можеш да си го рпедставиш че не всички червени пружини са еднакви камоли размера им камоли твърдоста им ... и как си мислиш че някой би предположил как ще стои на твоята кола като разликата в килограмите на е39-ка без кьорава екстра и такава с фул екстри може да достигне 200кг? нал исе сещаш че едни пружини няма да стоят по същия начин на една кола и на твоята...
ето ще ти дам пример...
аз бях с м-техник 2 окачване и го махнах и сложих "червени" пружини ейбах... колата е по ниска но и по мека!!! да по мека е и то доста отколкото с мтех 2 пружините.... но не говоря за по нестабилна, а просто вози доста по приятно и тъй като центъра на тежеста е по ниско си е пак толкова стабилна като преди
та как можем да ти кажем за някви червени пружини дето се продавали(не пише къде, няма линк към обява, няма никва информация дори за пружините) как ще стоят на твоята кола? а и още нещо нали знаеш че пружините за бензин и за дизел са различни и ако сложиш спортни за дизел може да ти дойдат по високи от стокови за бензин?
да не говорим и че живеем в българия ... нали се сещаш че нищо не пречи някой да ги е боядисал тия пружини червени а реално да са си стокови по уморени да речем? щото никой няма да му купи стоковои пружини а така ще им вземе някой лев....
та единствения сигурен вариянт е да ги купиш да ги сложиш и да видиш как ще стоят на твоята кола.... ако не ти харесва продаваш и търсиш други...
най-сигурния вариятн е койловъри и си ги навиваш колкото ти се иска докато докараш перфектна стойка....

П.П. забравих че отпред дори чашките отгоре на които ляга пружината има по плитки и по дълбоки като си бил с плитките и сложиш по дълбоките колата ляга с 2-3 сантиметра надолу само от това.... та няма грам как да се определи височината на колата ти с еди кои си пружини е така на око....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: М техник 2 по-ниско?

Мнение от bili1 » 15 Окт 2016, 10:12

бмв е30 написа:тия пружини отзаде не са ти мтех 2 или амортисьорите са ти някакви неоригинални и стойките където ляга пружианта е по нагоре.... проблема на мтех-2 е точно обратния че задницата е по на ниско от предницата... кат осравниш двете пружини едната е една витка по къса няма как да стои толкова на високо...
а това което питаш за тия червените пружини ми е любимия въпрос хахха :)
толкова ли не можеш да си го рпедставиш че не всички червени пружини са еднакви камоли размера им камоли твърдоста им ... и как си мислиш че някой би предположил как ще стои на твоята кола като разликата в килограмите на е39-ка без кьорава екстра и такава с фул екстри може да достигне 200кг? нал исе сещаш че едни пружини няма да стоят по същия начин на една кола и на твоята...
ето ще ти дам пример...
аз бях с м-техник 2 окачване и го махнах и сложих "червени" пружини ейбах... колата е по ниска но и по мека!!! да по мека е и то доста отколкото с мтех 2 пружините.... но не говоря за по нестабилна, а просто вози доста по приятно и тъй като центъра на тежеста е по ниско си е пак толкова стабилна като преди
та как можем да ти кажем за някви червени пружини дето се продавали(не пише къде, няма линк към обява, няма никва информация дори за пружините) как ще стоят на твоята кола? а и още нещо нали знаеш че пружините за бензин и за дизел са различни и ако сложиш спортни за дизел може да ти дойдат по високи от стокови за бензин?
да не говорим и че живеем в българия ... нали се сещаш че нищо не пречи някой да ги е боядисал тия пружини червени а реално да са си стокови по уморени да речем? щото никой няма да му купи стоковои пружини а така ще им вземе някой лев....
та единствения сигурен вариянт е да ги купиш да ги сложиш и да видиш как ще стоят на твоята кола.... ако не ти харесва продаваш и търсиш други...
най-сигурния вариятн е койловъри и си ги навиваш колкото ти се иска докато докараш перфектна стойка....

П.П. забравих че отпред дори чашките отгоре на които ляга пружината има по плитки и по дълбоки като си бил с плитките и сложиш по дълбоките колата ляга с 2-3 сантиметра надолу само от това.... та няма грам как да се определи височината на колата ти с еди кои си пружини е така на око....


Как да не са ми задните пружини М тех 2 5 зелени точки на пружината колега...ок другото го разбрах,но повярвайте ми окачването ми е цялото М тех 2 амортисиори пружини стабилизиращите щанги и тампоните към тях и моля те без да дрънкаме глупости тука че М тех 2 задницата била по ниска от предницата едва ли друг колега тука би потвърдил твоето твърдение имал съм наблюдения над няколко Е39-ки с М тех 2 2-те който си помня че ги паркирахме едни до други и точно това им гледахме бяха едно 528 с М тех 2 и едно 540 пак с М тех 2 и трите ни със забити предници и вирнати задници и тримата бяхме с 5 зелени точки на пружините.... ;)

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook