Хидравлична помпа

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 31 Авг 2017, 20:02

sean-john написа:Днес я покарах колата и помпата си заминава не е било нещо временно,най вероятно ще я рециклирам.


След като си оправиш помпата направи отново профилактика на системата със смяна на хидравличното масло, както и си купи ново казанче за хидравличната течно , защото с каквото и да го чистиш цедката вътре , ако се е спекла пак ще ти прави проблем. Огледай си и 2- та маркуча на казанчето някой който сълзи да не е сериозно спечен и го подмени , за да не отиде рециклирането навятъра...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от sean-john » 31 Авг 2017, 20:20

Да,основния преглед ще го направя,само незнам как да сменя цялото масло в системата,но някъде из форума мернах варианти...ще ги потърся и така.

Намерих в темите тук сервизи за рециклиране на помпи,но все пак да попитам някой знае ли сервиз където ти пращат готова рециклирана,а ти им пращаш твоята,както има такава практика с рейките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Авг 2017, 20:54

За процедурата по подмяна на всичкото масло съм писал по-рано в темата. Аз я направих пролетта и ефекта беше удивителен... ама за 2 седмици. :mhihi: Не губи течност, работи отлично, просто пак започна да вие лекичко като загрее повече маслото. Един познат ми спомена, че БМВ признавали за проблема и предлагат някаква добавка тяхно производство, към 25лв струвала и уж проблемът се решавал. Така и не стигнах до там, та ако има някой да сподели нещо ще е от полза. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от sean-john » 31 Авг 2017, 21:08

А да гледай и аз какъв съм не помня от вчера къде какво съм чел :mhihi: ,ма то като отворя 18 таба и става лудница :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 04 Сеп 2017, 23:32

Някой да е свалял хидравлична помпа LF-30 и да е прехвърлял закрепващата стойка с която помпата се захваща за тялото на двигателя. Скапаната стойка е с 3 болта еврейски шестограм Т40 и явно с годините са се спекли от мръсотия, масло което е оливало и от тежеста на самата помпа и нямат развиване. Пробвах с какво ли не - WD 40,дълго рамо с камък Т40, Г-образен шестограм с рамо Т40 , на мегеме с т-образно рамо, с винтоверт и бормашина с накрайник и камък и няма отвъртане. Предполагам,че върви по принцип комплект с помпата , но в случая си намерих уж здрава от друга кола и сменям помпите и остана тази стойка да си прехвърля. С почукване с чук по болтовете също нестава. Прилагам схема - номер 2 от схемата е тази стойка http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=32_0720
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 06 Сеп 2017, 9:01

Решението на проблема със отвиването на 3 -те торкса на стойката на хидравличната помпа - гайковерт с компресор камък с приставката Т40 и край с мъката с опити на ръка да се отвие....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от sean-john » 09 Сеп 2017, 9:45

На две места звънях и ми казаха,че след като толкова много вие и стърже най вероятно рециклирането ще е невъзможно...втората употреба я бях изключил още в началото и затова реших да си взема нова тук от форума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 09 Сеп 2017, 13:09

sean-john написа:На две места звънях и ми казаха,че след като толкова много вие и стърже най вероятно рециклирането ще е невъзможно...втората употреба я бях изключил още в началото и затова реших да си взема нова тук от форума.

Сподели каква марка си си купил и имали ли няква разлика ако си купил алтернатива на LUK с нормално работеща оригинална?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от sean-john » 09 Сеп 2017, 18:37

Като дойде и я наглася ще споделя впечатления,марката не я знам...чешка е помпата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от sean-john » 13 Сеп 2017, 19:10

Като смених помпата нищо не се промени...съмнява ме,че маркуча който е от помпата към рейката е запушен...възможно ли е някъде да има "тапа" ? Ако продухам с компресора въпросния маркуч (влизащ в помпата с метален накрайник) дали ще излезе каквото има от другия му край? Демек към рейката после към радиаторчето и обратно в съда (нали е така последователността ? )

п.с. Моята стойка на помпата я свалих учудващо лесно на менгемето,един торкс на Г и 50 санта тръбичка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Хидравлична помпа

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 14 Сеп 2017, 23:18

sean-john написа:Като смених помпата нищо не се промени...съмнява ме,че маркуча който е от помпата към рейката е запушен...възможно ли е някъде да има "тапа" ? Ако продухам с компресора въпросния маркуч (влизащ в помпата с метален накрайник) дали ще излезе каквото има от другия му край? Демек към рейката после към радиаторчето и обратно в съда (нали е така последователността ? )

п.с. Моята стойка на помпата я свалих учудващо лесно на менгемето,един торкс на Г и 50 санта тръбичка.


Явно не е била спекла или оливана с хидравлично масло и затова се е развила лесно..

Интересно,че и аз с абсолютно същия проблем се занимавам, старата помпа беше толкова зле ,че освен виенето и стъърженето затягаше волана при по рязко завиване. Купих друга от същия двигател от е46, като там само прехвърлях мойта стойка ,че тази която ми пратиха беше без и задната, защото има много минимална разлика в задната стойка на е46 и е39. Освен това смених с чисто ново оригинално на ZF казанче за хидравличната течност,хидравлична течност Castrol Dextron III и ОЕМ чисто нов маркучи с оплетка - другите маркучи, както и подменения са в учудващо и за мен добро състояние. От цялата работа ефекта е че сега тази с сменената помпа вече не затяга волана движи се свободно и си връща помпата ,както и няма разлика в усилието при завиване. Тази помпа не стърже чак , но при навиване на волана виенето продължава да се чува и с тази помпа - веднага взех да си мисля ,че нещо помпата са ме прецакали защото е втора употреба - но интересното е,че тази се движи нормално самата хидравлика и не затяха но вие и тази помпа както беше виенето на старата. Обезвъздушавал съм , както при незапалена въртене сумати пъти открай докрай , доливане на хидравлична течност докато спре да поема и не излизат балончета в казанчето, после запалих и отново по 4 пъти в посока въртене от край докрай и това колат във въздуха. Остава и за мен въпросителната с това виене дали е от помпата или някъде по пътя на налягането е проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Хидравлична помпа

Мнение от mafiata_ » 09 Май 2019, 14:27

Отварям стара тема, но възможно ли е от маслото да е ??
В е36 подраздела пише, маслото трябва да е ATF d2.
Аз си взех ATF н motul и на опаковката пише ATF MULTI което ще рече, че е със спецификации d2, d3, d4.
Решил съм да го сменям профилактично но се замислих да не ги "предобря" нещата и да прецакам помпата.
Screenshot_20190509-151839~2.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook