INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1.4

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1.4

Мнение от FaceOff » 07 Авг 2016, 19:35

Здравейте колеги, въпросът ми е коя от посочените програми да си взема? Иста Д/П е по-ново от дис-а, но четох, че е по-трудно за работа. А пък Скенер-а бил най-лесен, но не предлагал толкова възможности? Вероятно няма да тръгна да си ретрофитвам колата, познанията ми са на доста по-ниско ниво, но дет се вика една диагностика да мога да си пусна, и да не омажа всичко :mhihi: . Със скенера също ли се виждат живи данни?
За кабелите доколкото разбрах ми трябва ОБД2, а К+ДКАН е същото, но ще мога да го използвам и за Е60(евентуално), освен за Е39-ката? Правилно ли е това?
Колата е фейс, без кръгла букса.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от kalingk » 07 Авг 2016, 20:08

За е60 и е39 са два различни скенера 2.01 и 1.4 като първият е 2пъти по скъп.Вземи си ИНПАта,по ще ти върши работа,но скенера също си има възможности,които не ти ги дава ИНПА-та,няма живи данни на него,за мотора,предполагам той те интересува.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от FaceOff » 07 Авг 2016, 21:59

Всъщност 2.1 е над три пъти по-скъп от 1.4, това го знам. Въпросът засягащ Е60 е единствено свързан с кабела на ИНПА, дали ОБД2 е само за Е39, а К+ДКАН става и за Е39 и за Е60.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от zvetiko » 08 Авг 2016, 8:01

Защо не си вземеш INPA + DIS/SSS PROGMAN К+ДКАН, макар, че диагностика с INPA е нещо несериозно и понякога объркващо, DIS е в орязана версия, за да работиш със SSS PROGMAN ти трябва и сериозно зарядно от 100A/h. Ако нещо не върви както трябва и се обадиш на фирмата, от която си ги купил, ти казват- за 50лв, какво точно очакваш. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от Denmark » 08 Авг 2016, 8:39

Ако е за любителско ползване (то и за по-сериозно става), може да погледнеш Carly for BMW - приложение за Android и iOS.

Може да пробваш безплатната версия и ако ти харесва да я купиш.

https://play.google.com/store/apps/deta ... bmwhatLite
https://play.google.com/store/apps/deta ... bmwhatFull
https://itunes.apple.com/us/app/carly-f ... 44155?mt=8

Прегледай им сайта:
http://www.mycarly.com/product/bmw-app/

А също и в youtube има доста клипчета.

Приложението едва ли е по-добро от всичките програми дето си изброил, но на мен ми върши перфектна работа и от както го имам не съм закачал никакви кабели, а и едвали вече ще ми се налага.

Аз съм сложил едно от ELM327 устройствата в OBD2 порта, дето е под волана и съм го оставил да си седи там. Когато искам да видя нещо, единствено пускам application-a на телефона ми и той се свързва. Ако имаш от Андроид навигациите в колата ще е още по-лесно.

От друга страна не знам до колко ще върши работа с Е39, но с Е60 ще работи на 100%.

Елементарно е за използване, а шанса да объркаш нещо е г/д 0%.

Just my 2 cents :)

Поздрави :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от deank » 08 Авг 2016, 10:29

Вземаш кабел и после софтуера е най-лесната работа. Аз бих ти препоръчал ISTA-D за диагностика (може и INPA в допълнение, въпреки че в ISTA-D имаш всичко).

ISTA-P едва ли ще ти трябва, но като по-лек вариант можеш да използваш WinKFP за програмиране/флашване на модули и NCSEXPERT за кодиране. Всички изброени програми могат да се намерят в някои руски сайтове съвсем безплатно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от Elesar74 » 08 Авг 2016, 13:32

ISTA-D е доста усложнена програма и не толкова user friendly.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от FaceOff » 08 Авг 2016, 18:35

zvetiko написа:Защо не си вземеш INPA + DIS/SSS PROGMAN К+ДКАН, макар, че диагностика с INPA е нещо несериозно и понякога объркващо, DIS е в орязана версия, за да работиш със SSS PROGMAN ти трябва и сериозно зарядно от 100A/h. Ако нещо не върви както трябва и се обадиш на фирмата, от която си ги купил, ти казват- за 50лв, какво точно очакваш. ;)


Надявах се и ти да се включиш. То, ако нещо съм закъсал, ще ме видиш пред гаража :mhihi: ама ей така, да мога някои неща да видя, или нещо дребно да променя. И преди бях срещал точно твое мнение, че с инпа-та да се прави диагностика е несериозно, затова поне гт1 дис ще взема, а иста-та пък май не е за съвсем начинаещи като мен.
Реално се колебаех между това, което предлагат двама колеги от форума, това - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=63&t=393546 е едното, а другия колега(Методи 80, но точно в момента му я няма обявата) предлага инпа с дис и ссс прогман на горе долу същата цена, но не тя е определяща, а с кое ще мога да си свърша работа, и да не е много сложно.
За Скенера нищо не казваш? Наистина ли няма живи данни на мотора?
Да, мислех и едно ЕЛМ327 да си взема за из път.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от deank » 08 Авг 2016, 21:31

От Методи можеш да си вземеш кабела. Всичките нови програми работят нормално на Windows7 без разни виртуални машини, ХР, Linux и т.н. Моят кабел е от него и досега не съм имал проблеми (на E38, E46, Е60, E65, включително и с преходник към кръглата ОБД букса за по-старите Е38/Е46).

Не зная какво й се плашите на ISTA-D-то, като там всичко е написано. Диагностика прави с едно натискане на мишката, Тест-план с всички възможни стъпки, които водят до решението, обяснения и диаграми, живи данни - просто е нужно малко време ако човек е свикнал да гледа примитивната ИНПА.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от kalingk » 09 Авг 2016, 10:23

Само ще го кажа един път.Кабела на инпата е и за дис и за иста и в склад66 като си вземеш инпа кабела дкан кабела,ти дават софта и за дис и иста.Казах ти го още в началото да си вземеш инпата.
Елм блутута е пълно говно и не става за е39,а за другите гледа само мотора.За телефона може да си свалиш карли и пак да ползваш кабела за инпата там имаш възможност да четеш грешки и в другите модули,но пак си е шитня.
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от FaceOff » 09 Авг 2016, 18:01

kalingk написа:Само ще го кажа един път.Кабела на инпата е и за дис и за иста и в склад66 като си вземеш инпа кабела дкан кабела,ти дават софта и за дис и иста.Казах ти го още в началото да си вземеш инпата.
Елм блутута е пълно говно и не става за е39,а за другите гледа само мотора.За телефона може да си свалиш карли и пак да ползваш кабела за инпата там имаш възможност да четеш грешки и в другите модули,но пак си е шитня.
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Колега, бих искал да ми посочиш кое от написаното досега от мен те кара да мислиш, че това не ми е ясно?? Дори само заглавието като прочетеш би трябвало да си личи. :dunno: А за склад66 ако си купиш К+ДКАН кабела ти дават инпа 5.50 (за 80лв), но за иста-та се доплаща. Колегата от форума дава всичко за 80 + инпа-та е 6.1 + това е с неограничена гаранция. Кое би избрал?
Последна промяна FaceOff на 09 Авг 2016, 18:05, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от kalingk » 09 Авг 2016, 18:03

Ами значи аз съм ги преебал щото на мен ми дадоха и нея.Знам ли,сега може и да искат пари.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от FaceOff » 09 Авг 2016, 18:08

Както и да е. Ще взема иста-та, пък дано да мога да се оправя. :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от Elesar74 » 10 Авг 2016, 8:32

Ще се оправиш, но се въоръжи с търпение и малко упоритост, защото ще ти трябват.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: INPA + DIS/SSS PROGMAN или INPA + ISTA D/P или Scanner 1

Мнение от Wierdo » 01 Сеп 2016, 13:31

Да се включа и аз с едно питане.

Вчера си куих комплекта, който го има във форума. Качил съм ИНПА, НЦСЕксперт, днес след работа мисля да сваля и ИСТА П/Д. За четене на грешки и триене ми е ясно как стават нещата. Това, което всъщност не знам е дали само с НЦСЕксперта мога да кодирам. Нещата, с които ми се иска да почна са - да накарам е46цата ми да се заключва при потегляне и да пусна DaytimeRunningLights на е60ката на баща ми.

От това, което успях да прочета до момента и да разбера, е че тая работа става с НЦСЕксперта, като може да се ползва и NCSDummy за улеснение. Има ли друг начин, това да стане по-лесно? ИСТА-П предлага ли такива функции?

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook