DSP аудио система

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: DSP аудио система

Мнение от Elesar74 » 15 Юли 2016, 12:15

DSP говорителите са 8 ома, всички останали са 4. Така че при ъпгрейд към DSP, да го имате в предвид ако не го знаете ест.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: DSP аудио система

Мнение от stony1 » 15 Юли 2016, 15:40

Elesar74 написа:DSP говорителите са 8 ома, всички останали са 4. Така че при ъпгрейд към DSP, да го имате в предвид ако не го знаете ест.


По-скоро да се внимава с 13 см говорители. Средите и високите може на първо време да останат.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: DSP аудио система

Мнение от BRAAT » 15 Юли 2016, 16:38

Аз съм с hi-fi, на комби. Имам си и баскаса( оригинална).
Общо имам 6 говорителя отпред по един на задните врати и 2 в багажника на тавана. Всичко това плюс баскасата, някой беше писал че баскасата България има 2 говорителя, това така ли е? Общо 11 или 12 говорителя. Колата е '98-ми набор. Какво ми е нужно за преминаване от hi-fi към DSP? Самия бутон на радиото DSP, каква функция точно изпълнява, че не съм запознат, като цяло със системата и заслужава ли си? Мерси.

Sent from my A0001 using Tapatalk
SHARK-а му е майката!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: DSP аудио система

Мнение от gentata » 16 Юли 2016, 15:19

Баскасата на комбито е с един двунамотков говорител. Свързан е към усилвателя там където е закачен левия двунамотков говорител на баскасата на седана.

Sent from my MX5 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: DSP аудио система

Мнение от ares2 » 16 Юли 2016, 15:56

следователно ако си купите инсталация от комби няма прекарани кабелите за буфера на седана. трябва да се добавят :D :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: DSP аудио система

Мнение от Nickelback » 24 Сеп 2016, 21:28

Има ли някой колега с DSP система, който да е ъпгрейднал до М-аудио, да сподели впечатления? :paranoid:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: DSP аудио система

Мнение от Ivo_Borisov » 24 Сеп 2016, 21:39

От това което съм чел, баса е по силен. Ето едно видео ако не си го гледал:
https://www.youtube.com/watch?v=xrIz4v9_XZ4
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: DSP аудио система

Мнение от Nickelback » 24 Сеп 2016, 23:13

По-скоро се чудех, ако се захранват от същия усилвател на DSP-то, то човек би могъл да си подбере и някакви други говорители, не е задължително да са точно тези от М-аудио конфигурацията, и пак ще се получи сносно :dunno: Усилвателя ме интересуваше дали е различен на М-аудио, сравнен с DSP. Но подразбирам, че е същия май :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: DSP аудио система

Мнение от gentata » 25 Сеп 2016, 19:11

Почти е невъзможно да се намерят тези говорители (оригинални) за М-аудиото. Усилвателя е същия. Имаше тук във форума един колега който имаше такова чудо, ника му май беше tazboy или нещо такова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: DSP аудио система

Мнение от Nickelback » 25 Сеп 2016, 19:34

Аз не държа конкретно да са М-аудио говорителите. Дори по-скоро бих сложил някакви качествени афтърмаркет, предвид горчивия ми опит с оригиналните Нокия говорители, които слагат по Е39. Нокията свирят доста зле сравнено със съвременен говорител (сравнявам конкретно с Rainbow Audio говорители). Усилвателя определено има потенциал :yes:
По-скоро донякъде са ценни "кутиите" на М-аудио говорителите, крепежи и т.н. Не че не могат да се направят съответните, но си е допълнителна занимавка...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: DSP аудио система

Мнение от Elesar74 » 26 Сеп 2016, 14:34

Доколкото знам и съм чел, М-audio има разлика с DSP, обаче не е някаква кой знае каква.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: DSP аудио система

Мнение от gentata » 26 Сеп 2016, 23:32

Nickelback написа:Аз не държа конкретно да са М-аудио говорителите. Дори по-скоро бих сложил някакви качествени афтърмаркет....

Усилвателя определено има потенциал :yes: ..

Явно е правено вече и резултатите определено са задоволителни, поне по мнението на тези които са правили операцията.
Ето една малко дълга тема в която са описани (стр.3 #22) параметри за говорители, които биха свършили работа. Също така има и конкретен модел говорители използвани при "замяната" на оригиналния subwoofer на DSP-то.

ПП Явно М-аудио озвучителната система вграждана в М5 (по поръчка) е по-различна от DSP-озвучителната система. Усилвателя е един и същ но високоговорителите и разположението им е различно.
Ето как изглеждат говорителите от M-audio sound:
Изображение Изображение
Разликата освен в суба е и в разположението на midrange говорителите в предните врати, които при DSP се намират пред решетките на вратите, при М-аудио-то са монтирани пред мидбасовете. На задните врати няма midrange, като те са монтирани пред задните мидбасове.
Материала на мембрните на говорителите е kevlar/carbon -> за справка цък

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: DSP аудио система

Мнение от ares2 » 28 Сеп 2016, 23:04

интересно ми е какво ще стане с два харман.кардъна от Е46 на мястото на М събовете.. :dunno:
аз и без това си добавих едни средни говорители от хай фай разположени в кутиики на Е36 пищялки на задната кора защото баса на дсп там ме дразни когато се возя като пасажер.. предните врати са с доста изразени средни и високи, а баса бяга назад. сега реших проблема до някъде но.. съм ги свързал на мястото на пищялките от задните врати в системата.. и без това те ми съскат на главата като карам с по отпусната седалка и ме дразнят на фона на богатите високи и среди на предната линия..
проблем е, че когато има ДСП суилвател в системата той казва на радиото нещо и то остава на 30% усилено положение и тогава не може да се ползват и свободните му линиии задна лява и задна дясна, защото не могат да бъдат намалени до край по аи бъс.. :smoke:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: DSP аудио система

Мнение от PeReZ » 29 Сеп 2016, 14:57

ares2 написа:интересно ми е какво ще стане с два харман.кардъна от Е46 на мястото на М събовете.. :dunno:


Има къде-къде по-смислени решения, не си губи времето с хармън-кардънските елипси от Е46, ако това имаш предвид с въпроса си.
Временно решение ще ти е, гарантирам ти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: DSP аудио система

Мнение от ares2 » 29 Сеп 2016, 17:16

аз съм си с буфера на дсп, но относно М аудиото се замислих дали не са същите буфери като на хармана
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook