DSP аудио система

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 07 Юли 2016, 11:46

Понеже не намерих информация или не точно това, което търсех.
Колеги, имам следните въпроси за DSP аудио системата: купих пищялки от DSP системата за предните и задните врати на Е39 седан. За задните пищялки имаше окабеляване и ги вързах, но предните нямаха окабеляване. Сега въпросът ми е понеже мойте колонки в предните врати са с такива букси Изображение
, а в интернет намерих снимка и видях, че буксите са повече Изображение
. Първият ми въпрос е предните пищялки от предните колонки ли се захранват или всички DSP пищялки се захранват от усилвателя в багажника или иначе казано, ако сменя предните колонки с такива с окабеляване за пищялките ще зазвучат ли пищялките или всичко зависи от усилвателя. Отзад съм с обикновените колонки и следователно нямам усилвател. Сегашната ми музика е оригинален касетофон без функция DSP
, ако го сменя с такъв, който я има Изображение
пищялките ще заработят ли или трябва да връзвам и усилвател в багажника. За момента искам да захраня само пищялките, а задните колони ще ги сменям по-натам Изображение
.
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: DSP аудио система

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Юли 2016, 11:58

Трябва да прекараш окабеляване до всеки говорител. Ако не смениш всички говорители с такива за ДСП, съм чел че звука не е въобще добър. А и ако вържеш 4 ома вместо 8 омовите за ДСП, има вариант да прецакаш усилвателя. Това ако сложиш и усилвателя. А ако не сложиш ДСП усилвател, няма да стане нищо. То реално усилвателя ти прави музиката, не говорителите.
п.п. Видях че нямаш никакъв усилвател. Ако искаш да имаш дсп и да усетиш какво е това, трябва да монтираш всичко както трябва. За един ден работа е, не е толкова сложно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 07 Юли 2016, 12:02

Интересното е обаче защо за задните имаше окабеляване и къде отива, а за предните няма... :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 07 Юли 2016, 12:10

Ivo_Borisov написа:Трябва да прекараш окабеляване до всеки говорител. Ако не смениш всички говорители с такива за ДСП, съм чел че звука не е въобще добър. А и ако вържеш 4 ома вместо 8 омовите за ДСП, има вариант да прецакаш усилвателя. Това ако сложиш и усилвателя. А ако не сложиш ДСП усилвател, няма да стане нищо. То реално усилвателя ти прави музиката, не говорителите.
п.п. Видях че нямаш никакъв усилвател. Ако искаш да имаш дсп и да усетиш какво е това, трябва да монтираш всичко както трябва. За един ден работа е, не е толкова сложно.

Единственото сложно ми се струва е, че трябва да се реже купето в багажника за DSP колоните ( не съм свалял корите и на съм на 100% сигурен) и другото което не ми харесва е, че се намалява мястото в багажника...
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: DSP аудио система

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Юли 2016, 12:20

Не знам защо имаш окабеляване. Но пък в предните нямаш. Не се знае за задната дали има окабеляване до колонката във вратата или е само във вратата до буксата.
Нищо не се реже, има две тапи които се махат и съвсем малко се губи от багажника. Ако не ти се занимава с дсп можеш да сложиш HI_FI, няма баскасата но пак е с 10 говорителя в купето и пак трябва да се прекарат кабели до всеки говорител.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 07 Юли 2016, 13:09

Ivo_Borisov написа:Не знам защо имаш окабеляване. Но пък в предните нямаш. Не се знае за задната дали има окабеляване до колонката във вратата или е само във вратата до буксата.
Нищо не се реже, има две тапи които се махат и съвсем малко се губи от багажника. Ако не ти се занимава с дсп можеш да сложиш HI_FI, няма баскасата но пак е с 10 говорителя в купето и пак трябва да се прекарат кабели до всеки говорител.

Тази баскаса отделно ли е освен всичко останало и седи в багажника или под баскаса имаш предвид панела със задните колонки?
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: DSP аудио система

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Юли 2016, 13:26

Баскасата е това на последната ти снимка.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 08 Юли 2016, 22:32

Е добре това, което съм оградил с червено ли е "тапата", защото в диаметър е около 5 см. Толкова ли са малки задните колонки? Аз мислех, че са с големината на ограденото със синьо :dunno: Изображение Ето и изглед от по-далече Изображение
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: DSP аудио система

Мнение от jullydjs » 09 Юли 2016, 5:16

Касата е с 2 двунамоткови говорителя които се намират вътре в самата каса, а в тези дупки влизат само рефлекторите от касата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 09 Юли 2016, 10:47

А в такъв случай колонките, които ги имам сега под кората остават ли или тези бас каси ги заместват?
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: DSP аудио система

Мнение от spacepl » 09 Юли 2016, 12:49

red_bull92 написа:А в такъв случай колонките, които ги имам сега под кората остават ли или тези бас каси ги заместват?

Остават. Системата е с 12 говорителя, 6 в предните врати, 2 в задните, 2 на кората и 2 в баса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: DSP аудио система

Мнение от ares2 » 09 Юли 2016, 14:33

бас касата ти идва отдолу, а онези колони са отгоре и пак се сменят с модела за дсп 8 ома
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: DSP аудио система

Мнение от red_bull92 » 09 Юли 2016, 16:01

Значи пищялките ги имам и остават: 2-те предни колонки в предните врати, колонките в задна кора, бас касите, окабеляването и усилвателя в багажника нали правилно съм разбрал? Също така гледам, че тук във форума има колеги които продават "малки" усилватели как да го разбирам това? Също така понеже после искам да слагам навигация ще има ли място за всичко, че нещо мястото в багажника ми се вижда малко и за DSP система и за навигация? :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: DSP аудио система

Мнение от Ivo_Borisov » 09 Юли 2016, 17:45

Малките усилватели са hi-fi, не дсп. Щом ще слагаш нави, вземи си окабеляването да е с дсп, така ще имаш всичко и остава да го вържеш.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: DSP аудио система

Мнение от Elesar74 » 11 Юли 2016, 9:02

Колега, най-добре смени цялата инсталация за мултимедията в колата, като си започнал. Иначе ето това са двата усилвателя в Е39

Hi Fi
images.jpg


DSP
untitled.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook