Проблем с мощността.. моля помогнете!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от mitkows » 27 Юли 2016, 0:52

Здравейте колеги,предварително моля за извинение,ако проблема не е за тази тема.Имам колата от 2 седмици-520 i е39,единичен ванос,98година,автомат-при изкачване на не особено стръмен баир и скорост около 100км/ч с голям зор стига 110-120 с пълна газ.На магистрала е без проблем.Някак си няма ускорение.Така ли трябва да е?Всъщност четох доста из форума и ще помоля за помощ.Ходих на диагностика,тъй като малко след запалване около 1700-2000оборота започва да прекъсва.Всичко се оправя след изфорсирване-няма прекъсване и т.н.Загася ли я,без значение топла/студена прекъсването пак се появява.Форсиране и пак ок.Сменени свещи,проверени бобини,1 неработеща ламбда сонда(изключих я).Диагностиката показа:механична грешка ванос,датчик колянов вал и ламбдата.Няма играене на обороти,пали без проблем,върви-тромавичко,но може аз да не зная как трябва да вървят тези коли.След изчистване на грешките,майстора иска да я покарам за да види какво ще запише отново.Какъв може да е проблема(на първо четене),който да се оправя с изфорсиране?
Предварително благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от FaceOff » 28 Юли 2016, 19:53

Колега, защо не пишеш в някоя тема за бензинки поне, че тук за печки става въпрос, и ако продължи да се дискутира и твоя проблем, ще стане доста объркващо.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от mitkows » 28 Юли 2016, 22:10

Малииии,така съм се ошашкал са тая кола,че дори не съм видял ТОЧНО къде пиша.Колеги,моля да ме извините:(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от zvetiko » 29 Юли 2016, 8:04

mitkows написа:Здравейте колеги,предварително моля за извинение,ако проблема не е за тази тема.Имам колата от 2 седмици-520 i е39,единичен ванос,98година,автомат-при изкачване на не особено стръмен баир и скорост около 100км/ч с голям зор стига 110-120 с пълна газ.На магистрала е без проблем.Някак си няма ускорение.Така ли трябва да е?Всъщност четох доста из форума и ще помоля за помощ.Ходих на диагностика,тъй като малко след запалване около 1700-2000оборота започва да прекъсва.Всичко се оправя след изфорсирване-няма прекъсване и т.н.Загася ли я,без значение топла/студена прекъсването пак се появява.Форсиране и пак ок.Сменени свещи,проверени бобини,1 неработеща ламбда сонда(изключих я).Диагностиката показа:механична грешка ванос,датчик колянов вал и ламбдата.Няма играене на обороти,пали без проблем,върви-тромавичко,но може аз да не зная как трябва да вървят тези коли.След изчистване на грешките,майстора иска да я покарам за да види какво ще запише отново.Какъв може да е проблема(на първо четене),който да се оправя с изфорсиране?
Предварително благодаря!


Колега, тези три грешки малко ли ти се виждат, за да търсиш нещо друго? По принцип проблема с дефектните датчици се решава с подмяната, а не с изключването им- не работещ датчик означава двигател в авариен режим, а при него той не работи добре, с различни проявления.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от mitkows » 29 Юли 2016, 13:31

Съвсем не са малко(че ще се подменят е ясно),но ако е от датчиците как се оправя след форсиране?!?!Проработват или......

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от mitkows » 02 Авг 2016, 14:52

Проблема решен след смяна датчик колянов вал!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.06.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от BMW12345000 » 12 Авг 2016, 8:17

Zvetiko, прочетох мненията на хората за теб. Писах ти лично съобщение и очаквам отговора ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от wladio » 22 Авг 2016, 12:51

Да споделя и аз и да искам съвет -двигателя е 2,5тдс, проблема е при продължително каране, около час колата започва да губи мощност до 2000 оборота я няма никаква. Трудно тръгва,а като изгася трудно пали.когато изстине всичко е наред. Ходих на доктор и ми каза гнп. Моя въпрос е дали е електрониката-така наречената плочка,или проблема е в долната част.
Дилемата ми е че имам долната част, та ако тя е причината да сменя само нея,или ако пък е плочката нея да сменя???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от wladio » 23 Авг 2016, 9:12

Е няма ли кой да подскаже малко?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от Z3Ro* » 26 Авг 2016, 0:12

wladio написа:Е няма ли кой да подскаже малко?


Закачи я на диагностична програма, но иначе съм на 99% сигурен, че проблемът е в плочката...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.06.2016
Пол: Мъж
Кара: е39 525d 2001

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от Geo_P » 18 Сеп 2016, 1:16

колеги, изключих просто да пиша във форума... Проблемът беше решен - подкачваща помпа под седалката! Помпата е била сменяна прeди, но уви с втора ръка.. Намерих от познат помпа от Х5-ца, която пасна перфектно! Сега и налягането се придържа към 3,5 бара! Благодаря ви, че помогнахте! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2011
Пол: Мъж
Кара: спокойно
Мечтае да кара: по хубави български пътища

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от A-style » 29 Юни 2018, 23:18

Нормално ли е на 3.87 бара според инпата да ми записва грешка ниско налягане.. 3.0д 184 плюс чип. На живи данни на празен ход държи 4.1 бара. Като я изпомпам на 1ва направо заглъхва двг за 2-3сек. Горивният филтър е на 4к км. Дюзите на инпа само 1 има корекция 1.35 др-те са в норма 0.4 0.7

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Проблем с мощността.. моля помогнете!

Мнение от deathwingbg » 03 Юли 2018, 13:31

На 99% е от чипа. И аз съм така 3.0d 193 коня + чип (разбирай 236коня и 525нм) и при мен се появи грешката след чипа ... Смених помпата като тръгна да ми боксува съединителя :mhihi: ...
После съответно смених маховик и съединител. Близо 4 години по-късно +60к км, това е единствената грешка която ми избива в INPA-та за двигателя. :)
Още тогава звъннах пак на гуруто дето ми прави чипа ... каза че може да я махне, ама не ми се биеше път от София до Годеч пак.
Така че давай яко газ.
Симптомите на помпата както казаха колегите са ... стигаш до някакви обороти примерно 3000 и до там спира изведнъш да набира като прекъсвач.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook