Цифрова тв

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36, E39, E83

Re: Цифрова тв

Мнение от belin » 16 Окт 2016, 14:36

Изчетох темата и имам 2 въпроса:
1. Възможно ли е да се смени само тунера, без допълнителната платка за управление от копчетата и да се ползва дистанционно? Ако да има ли подходящи модели за Е39? Питам за вградени, а не такива през AV входа.
2. Моята навигация мисля, че е сменяна от предишния собственик, понеже в сервизното меню пише, че колата е Х3, а тя е Е39. Навигацията е с DVD.
Та като пусна да търси ТВ програми излиза това от картинката. Пише, че търси цифрови и аналогови програми, но не намира нищо. Възможно ли е да имам цифров тунер, но да е само MPEG2 и да не става за нашата ТВ или проблем с антена или е нещо друго?
20161016_132512.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
БМВ не е кола, а е машина за емоции!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 16 Окт 2016, 17:12

belin написа:Изчетох темата и имам 2 въпроса:
1. Възможно ли е да се смени само тунера, без допълнителната платка за управление от копчетата и да се ползва дистанционно? Ако да има ли подходящи модели за Е39? Питам за вградени, а не такива през AV входа.
2. Моята навигация мисля, че е сменяна от предишния собственик, понеже в сервизното меню пише, че колата е Х3, а тя е Е39. Навигацията е с DVD.
Та като пусна да търси ТВ програми излиза това от картинката. Пише, че търси цифрови и аналогови програми, но не намира нищо. Възможно ли е да имам цифров тунер, но да е само MPEG2 и да не става за нашата ТВ или проблем с антена или е нещо друго?
20161016_132512.jpg


Честито колега,
тунерът ти е цифров, но в БГ нямаме MPEG2 ефирно излъчване.
Може да се смени само тунера без интерфейсната платка и да си ползваш дистанционното. Моделът, който се обсъжда в темата е подходящ.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 04 Ное 2016, 20:33

Малко със закъснение стана поръчката, но вече очаквам кит-а да престигне и ще видим резултата :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 04 Ное 2016, 21:33

gentata написа:Малко със закъснение стана поръчката, но вече очаквам кит-а да престигне и ще видим резултата :driving:


Честито!!!
Единственото, което не харесвам в интерфейсната платка, е това че не е предвидена за бъдещи софтуерни ъпдейти и преконфигуриране на бутоните по желание на клиента.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 04 Ное 2016, 21:50

Има някаква опция за ъпдейт на софта чрез USB-порта, но дали на интерфейсната платка или на самия тунер незнам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 05 Ное 2016, 7:49

gentata написа:Има някаква опция за ъпдейт на софта чрез USB-порта, но дали на интерфейсната платка или на самия тунер незнам.

Това е за ъпдейт на тунера, но за целта е нужно китаецът да го измисли и да ти го прати.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е53
Мечтае да кара: Боинг 777

Re: Цифрова тв

Мнение от homey » 04 Дек 2016, 14:06

Колеги, докъде стигнахте със стерео звука? Някакъв прогрес?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530d & CL605

Re: Цифрова тв

Мнение от Martuc1 » 29 Дек 2016, 2:24

Привет ,колеги :)
Явно, проблема относно стерео звука е намерил решение. Съседите румънци от този сайт http://mca.electricmura.ro/en/products- ... -tv-tuner/ предлагат готов ТВ модул с вграден от тях цифров ТВ тунер, но на малко солена цена от 399Евро.
В документацията и описанието им , изглежда че са решили софтуерно проблема, като чрез опция "AUX MODE: ON/OFF", в специално допълнително меню, се позволява да се възпроизведе звука директно от AUX IN входа на BM54 , дори когато си в TV mode. Остава само елементарно окабеляване и запояване от PVT платката към AUX входа на БМ54. Логично този вариант е достъпен за автомобилите снабдени с БМ54 порадиналичието на AUX вход.

Остава само някой да може да се справи със съответния софт/препорграмиране за да се заобиколи моно звука който изкарва ТВ тунера и да се използва опцията за прерутирания звук към AUX.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 30 Дек 2016, 12:49

Martuc1 написа:Привет ,колеги :)
Явно, проблема относно стерео звука е намерил решение. Съседите румънци от този сайт http://mca.electricmura.ro/en/products- ... -tv-tuner/ предлагат готов ТВ модул с вграден от тях цифров ТВ тунер, но на малко солена цена от 399Евро.
В документацията и описанието им , изглежда че са решили софтуерно проблема, като чрез опция "AUX MODE: ON/OFF", в специално допълнително меню, се позволява да се възпроизведе звука директно от AUX IN входа на BM54 , дори когато си в TV mode. Остава само елементарно окабеляване и запояване от PVT платката към AUX входа на БМ54. Логично този вариант е достъпен за автомобилите снабдени с БМ54 порадиналичието на AUX вход.

Остава само някой да може да се справи със съответния софт/препорграмиране за да се заобиколи моно звука който изкарва ТВ тунера и да се използва опцията за прерутирания звук към AUX.

Проблемът е в БМ модула колега. Самият ТВ тунер има стерео звук, но БМ модулът не поддържа стерео при режим телевизия и видео.
Използването на AUX като вход за звука от ТВ тунера означава, че по всяко време, докато гледаш телевизия, радиомодулът трябва да е включен. Това от друга страна означева, че с бутона "MODE" може да си превключиш и на чейнджър и на радио, а картината да си остане на ТВ. Е тогава става мазало, защото видеодрайверът на навигационния комп генерира едно меню, ТВ модулът наслагва отгоре картина, но менюто на навигационния комп също е активно.
Този сценарий с AUX вече съм го разигравал и резултатът е повече отрицателен отколкото положителен.

И нещо още по-важно!
Внимавайте с командите по I-bus шината в колата, защото всяка намеса представлява прекъсване на заложената от производителя комуникация, за да се вмъкне желаната от потребителя команда. При това положение е добре да се има предвид, че модулът които се опитвате да интегрирате е "Slave" и модулът, които се явява "Master I-bus controller", както и модулът, който се явява "St-by Master I-bus controller" не са наясно, че мрежата от модули е разширена.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: 96' e39 520
Детайли за колата: m52b20

Re: Цифрова тв

Мнение от hishnika » 04 Яну 2017, 8:56

Само аз ли си мисля че това е луда работа(за цифров тунер 399евро), при условие че една андроид навигация за е39-ка е от 450лв до 800лв, и имаш вход за цифров тунер (който е от 50-100лв) и ти се запазва управлението от волана?!?!? Или аз нещо не схващам цялата идея?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 04 Яну 2017, 10:08

hishnika написа:Само аз ли си мисля че това е луда работа(за цифров тунер 399евро), при условие че една андроид навигация за е39-ка е от 450лв до 800лв, и имаш вход за цифров тунер (който е от 50-100лв) и ти се запазва управлението от волана?!?!? Или аз нещо не схващам цялата идея?


Колега, къде го видя този тунер за 50-100 лв.? Сподели линк, та да излиза по-изгодно цифровизацията на любимата марка.
Навигацията с андроид е решение за тези, които са с МИД или ИРИС, но ако си с ОЕМ навигация, ако към нея има и ДСП, то инсталирането на навигация с андроид ще ти излезе солено. Да не говорим, че след това ще се започне едно лудо наливане на пари в аудио компоненти, за да се докара саунда на добро ниво. При това положение крайната сума ще надхвърли 399 евро.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 21 Фев 2017, 22:49

Малко със закъснение но да вдигна темата :)
След някаква обърквация с транспорта незнам по вина на кой, има няма след 10000000 дена чакане кит-а пристигна. Поръчах си и дистанционно, което все още не съм слагал. Също така си взех и преходниците от F-conn към стандартните букси на антените на колата. След монтажа на тунера и интерфейсната платка, всичко си тръгна без никакви проблеми. Има си USB интерфейс който се монтира в отвора предвиден за антените на махнатия анлогов тунер. Така вече в колата имам възможност да слушам музика и да гледам филми/клипове от флашка. За сега още не съм разбрал какви файлове може да чете но с MP3 и MPEG-файлове работи. Остава проблема със моно-звука но работя по въпроса :mhihi: .
Така че мога да кажа че ТВ-тунера се съживи с голяма сила и вече не се ползва само за камерата :mhihi: С фабричните антени приемането на сигнала е достатъчно добро че в града (Варна) телевизия се гледа без изобщо да има каквито и да било прекъсвания с изключение на подземните паркинги из моловете.
Та това е по първоначални впечатления работата на DVB-кита от Алиекспрес.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 22 Фев 2017, 7:58

gentata написа:Малко със закъснение но да вдигна темата :)
След някаква обърквация с транспорта незнам по вина на кой, има няма след 10000000 дена чакане кит-а пристигна. Поръчах си и дистанционно, което все още не съм слагал. Също така си взех и преходниците от F-conn към стандартните букси на антените на колата. След монтажа на тунера и интерфейсната платка, всичко си тръгна без никакви проблеми. Има си USB интерфейс който се монтира в отвора предвиден за антените на махнатия анлогов тунер. Така вече в колата имам възможност да слушам музика и да гледам филми/клипове от флашка. За сега още не съм разбрал какви файлове може да чете но с MP3 и MPEG-файлове работи. Остава проблема със моно-звука но работя по въпроса :mhihi: .
Така че мога да кажа че ТВ-тунера се съживи с голяма сила и вече не се ползва само за камерата :mhihi: С фабричните антени приемането на сигнала е достатъчно добро че в града (Варна) телевизия се гледа без изобщо да има каквито и да било прекъсвания с изключение на подземните паркинги из моловете.
Та това е по първоначални впечатления работата на DVB-кита от Алиекспрес.


Честито!
Пробвай как се държи тунера при бърза смяна на канали или бързо превключване по менютата. Има ли лаг, забива ли интерфейсната платка или I-bus комуникацията?

Относно звука:
Ако можеш да пренапишеш софтуера на DSP процесова в радиомодула, съответно ще се наложи малко хардуерно преправяне, ще получиш стерео звук. Ако работиш в тази насока, обърни внимание на корекциите - високи/ниски, баланс и предни/задни. Това не е заложено като опция в софтуера на радиомодула в режим ТВ по простата причина че звукът, постъпващ в DSP процесова е моно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Цифрова тв

Мнение от svetliol » 22 Фев 2017, 8:07

Здравейте,

Чета темата с интерес, тъй като ми е влезнала и на мен тази муха да сложа Цифрова ТВ. Аз съм с e53 и нямам TV тунер фабрично (с DSP и голяма навигация съм, ако има някакво значение).
Моля за компетентен съвет по следните въпроси:
1. На първо време искам да сложа само TV тунер основно за монтиране на камера. Тъй като нямам фабрично монтиран - до колко е сложен монтажа на такъв и необходимо ли е да се прекарва допълнително окабеляване до монитора отпред?
2. Има ли значение какъв ще е TV тунера? Виждам, че се продават 16/9 и 4/3 за монтирането на камерата.

Може би върпосите не са точно по темата, но виждам, че тук се събират доста "гурута" и се надявам да ме посъветвате как да десйвтам :)
Благодаря предварително
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Цифрова тв

Мнение от Ivo_Borisov » 22 Фев 2017, 8:50

1. Трябва да се прекарат кабели само до навигационния компютър.
2. Търси си 16/9 тунер.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook