Цифрова тв

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 25 Юни 2016, 13:45

Платката от сайта (на австралиеца) на първия пост в тази тема е интерфейс декодиращ командите по IBus-а и подаващ ги към тунера цената им е посочена на сайта 54евро+14евро доставка. Освен тази платка е нужен и тунер приемащ цифровата телевизия, пак на сайта са посочени тунерите с които работи платката, цените им са от 70 до 90 долара.
До колкото разбрах като четях написаното от австралиеца (предлагащ интерфейса 68 Euro) китаеца предлагащ тунерите (в Aliexpress) също предлага подобна платка (интерфейс) но австралиеца не е запознат с това как работи платката на китеца.
Та това е на кратко преразказана информацията по темата :yes:
Но като цяло варианта за цифрова телевизия в колите ни е лесно изпълнима има всичко описано как се прави че и снимки има.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Цифрова тв

Мнение от nightdriver » 25 Юни 2016, 15:25

gentata написа:Платката от сайта (на австралиеца) на първия пост в тази тема е интерфейс декодиращ командите по IBus-а и подаващ ги към тунера цената им е посочена на сайта 54евро+14евро доставка. Освен тази платка е нужен и тунер приемащ цифровата телевизия, пак на сайта са посочени тунерите с които работи платката, цените им са от 70 до 90 долара.
До колкото разбрах като четях написаното от австралиеца (предлагащ интерфейса 68 Euro) китаеца предлагащ тунерите (в Aliexpress) също предлага подобна платка (интерфейс) но австралиеца не е запознат с това как работи платката на китеца.
Та това е на кратко преразказана информацията по темата :yes:
Но като цяло варианта за цифрова телевизия в колите ни е лесно изпълнима има всичко описано как се прави че и снимки има.


:yes: ясно е сега ,
интересува ме , защото в момента съм с един детски тв тунер с дистанционно и моно звук и откакто го инсталирах , оттогава не го гледам...
Затова ме интересува този вариант
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 25 Юни 2016, 16:46

nightdriver написа:добре де , за какви 140$ говорите , като платката от горния сайт струва 54евро и 14евро доставка - 68е тотал ?
нещо друго ли има за поръчване ?


Има, самият цифров тунер, който в момента в на цена $90.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Цифрова тв

Мнение от nightdriver » 25 Юни 2016, 22:57

stony1 написа:
nightdriver написа:добре де , за какви 140$ говорите , като платката от горния сайт струва 54евро и 14евро доставка - 68е тотал ?
нещо друго ли има за поръчване ?


Има, самият цифров тунер, който в момента в на цена $90.


Ок , струва си ! Преди известно време цифров тв тунер за е39 струваше 400€ !
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 27 Юни 2016, 9:59

Нека хвърля малко яснота относно цифровата телевизия в Е39 и въпросната интерфейсна платка от Австралия.
Ще започна с това, че интерфейсната платка е разработена от австралиеца за собствени нужди и той така и не изследва напълно въпроса със звука. При разговорите ми с него, той обясни, а и го е написл в темата си, че звукът от телевизията, макар и моно го удовлетворява. На практика интерфейсната платка беше разработена за моно звук, а в последствие преработена за стерео, но....
Голямото "НО" идва от подхода, който е следван при цифровизацията на тунера. Използвана е оригиналната аудиолиния на ТВ модула, а тя е моно. В последствие един ентусиаст се хвана и проследи цялата платка, разработи схема за преправянето и в стерео, но останаха още няколко въпроса.
1. БМ модулът е ли стерео в частта си ТВ?
На практика има входове за ляв и десен канал, но DSP процесорът си избира само единия канал - левият.
2. Защо да не се избегне преправянето на платката на ТВ модула, за да има 100% сигурност, че изходящият сигнал е стерео?
Платката на ТВ модула е с предусилвател, изграден с tda2822, но контролерът, който превключва входовете е свързан да управлява само моно сигнали. На практика се използват само левите входове на този чип. По този начин предусилвателят работи като два отделни моно предусилвателя - един за сигнала от ТВ тунера, а другия за входящи AV сигнали.
3. Пречи ли това, че сигналът е моно?
На практика това не дразни и не се разбира, докато не реши човек да си пусне видео или музика през USB устройство. Тогава нещата не са доста приятни за слуха. При добре изразени и взаимно допълващи се ляв и десен канал, саундът е нещо, което би ме подразнило отколкото да се заслушам в него.

Към колегите със допълнителни ТВ тунери, които използват дистанционно и моно звук - Не е проблем да се направи интерфейсна платка за който и да е ТВ тунер, за да ползвате бутоните на волана и на монитора. Въпросът за звука - добре да знаете, че стерео вариантът още не е реализиран.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Цифрова тв

Мнение от bigdady » 27 Юни 2016, 10:20

Доста интересно , ами колегите които се занимават професионално с въпроса при готовност да споделят цена на услугата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 29 Сеп 2016, 20:36

stony1 написа:... самият цифров тунер, който в момента в на цена $90.

stony1 сподели впечатления от този тунер, ползвал ли си го и как се представя. Антената която си използвал (визирам клипа) стоковата ли е или си взимал допълнителна?
Има го това нещо комплект всичко (тунера и интерфейсната платка) от aliexpress $142,50 без:
- преходниците F conn. - SMB - $3 X 2,
- допълнителната антена - $20 X 2,
- AC-3 чипа за звука (не че ни трябва в BG) още $20,
- дистанционно $10 (и то толкова ни трябва).
Тотал ако се поръча със всичките екстри 218,50 USD.
Мисля да го поръчвам - шантава работа но ме дразни факта че има нещо из колата което не може да се ползва по предназначение, та въпроса ми е как се представя AC3 тунера в БГ. Ясно ми е че тук няма какво да гледаме с AC3-звук но както казал Мечо Пух "колкото повече, толкова повече" :mhihi:

Същия търговец предлага и готов, цял преработен ТВ-тунер с двете допълнителни антени за $280.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от meha » 30 Сеп 2016, 7:06

Пиши на Иван ,не са малко тунерите които работят по неговия метод. Включилтено и моя. Телевизията е идеална и много по-добра от аналоговата като качество и излъчване при висика скорост. Отделно има опция за флашка за филми,музика,снимки и квото искаш да гледаш.
Цената принципно е висока,но всеки си преценява.
Камерата за задно виждане продължава да си работи след преработката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Цифрова тв

Мнение от svetliol » 30 Сеп 2016, 7:10

Здравей. Може ли да дадеш координати на Иван.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 30 Сеп 2016, 9:04

meha написа:Пиши на Иван ,не са малко тунерите които работят по неговия метод. Включилтено и моя. Телевизията е идеална и много по-добра от аналоговата като качество и излъчване при висика скорост. Отделно има опция за флашка за филми,музика,снимки и квото искаш да гледаш.
Цената принципно е висока,но всеки си преценява.
Камерата за задно виждане продължава да си работи след преработката.


Това, което Иван ще направи е да купи частите и да ги монтира в тунера, което се предлага вече и от търговеца на самия DVB-T Tuner. На практика всеки може сам да си го ъпгрейдне, НО! Важното нещо съм го описал в един от предишните си постове - аудио сигнала ще си остане Моно, дори и да се опита някой да преработи ОЕМ тунера, всичко ще е напразно, сигналът пак ще е Моно.

gentata написа:
stony1 написа:... самият цифров тунер, който в момента в на цена $90.

stony1 сподели впечатления от този тунер, ползвал ли си го и как се представя. Антената която си използвал (визирам клипа) стоковата ли е или си взимал допълнителна?
Има го това нещо комплект всичко (тунера и интерфейсната платка) от aliexpress $142,50 без:
- преходниците F conn. - SMB - $3 X 2,
- допълнителната антена - $20 X 2,
- AC-3 чипа за звука (не че ни трябва в BG) още $20,
- дистанционно $10 (и то толкова ни трябва).
Тотал ако се поръча със всичките екстри 218,50 USD.
Мисля да го поръчвам - шантава работа но ме дразни факта че има нещо из колата което не може да се ползва по предназначение, та въпроса ми е как се представя AC3 тунера в БГ. Ясно ми е че тук няма какво да гледаме с AC3-звук но както казал Мечо Пух "колкото повече, толкова повече" :mhihi:

Същия търговец предлага и готов, цял преработен ТВ-тунер с двете допълнителни антени за $280.

Аз ползвам тунерът от близо година. Мислех да направя едно подробно описание на това как съм го интегрирал в ОЕМ тунера и какви са разликите между моя подход и това, което се предлага от колегата от Австралия и самия търговец на тунери, но така и не довърших цялото описание. Обещавам тази вечер да си седна на дупето ни да го направя с най-големи подробности, а сега ще кажа, че тунерът работи прекрасно, но за БГ е достатъчен един обикновен цифров тунер с поддръжка на MPEG-4 стандарт, добра интерфейсна платка и един iDrive контролер от по-новите серии на БМВ. Аз лично съм си намерил два, единият е от Е60, а другият е от Ф10 или Ф15.
За добър звук , съм разработил аудио предусилвател, монтиран на самата интерфейсна платка и аналогово-цифров аудио преобразувател, който има два цифрови изхода. Единият е оптичен, а другият е коаксиален, съвместим с ДСП усилвателите в БМВ. Моята интерфейсна платка използва серийна комуникация за управление на цифровия тунер, докато интерфейсната платка, предлагана от австралиеца е емулатор на дистанционното управление и ползва IR канала на цифровия тунер. Важна и то много важна е особеността на интерфейсната платка, предлагана от австралиеца - Тя не се ъпдейтва, това което е записано на нея като софтуер няма как да се промени, а това си е дразнещо. Поради тази причина, аз си разработих платката с възможност за ъпдейт и преконфигуриране на бутоните по начин, който е най-удобен за потребителя.
Та всички екстри предлагани от китаеца или от австралиеца не са чак толкова много.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от meha » 30 Сеп 2016, 9:45

stony1 написа:...............


Мисля,че Иван има решение вече и са стереото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 30 Сеп 2016, 18:39

stony1 написа:....Аз ползвам тунерът от близо година. Мислех да направя едно подробно описание на това как съм го интегрирал в ОЕМ тунера и какви са разликите между моя подход и това, което се предлага от колегата от Австралия и самия търговец на тунери, но така и не довърших цялото описание. Обещавам тази вечер да си седна на дупето ни да го направя с най-големи подробности, а сега ще кажа, че тунерът работи прекрасно, но за БГ е достатъчен един обикновен цифров тунер с поддръжка на MPEG-4 стандарт, добра интерфейсна платка и един iDrive контролер от по-новите серии на БМВ. Аз лично съм си намерил два, единият е от Е60, а другият е от Ф10 или Ф15.
За добър звук , съм разработил аудио предусилвател, монтиран на самата интерфейсна платка и аналогово-цифров аудио преобразувател, който има два цифрови изхода. Единият е оптичен, а другият е коаксиален, съвместим с ДСП усилвателите в БМВ. Моята интерфейсна платка използва серийна комуникация за управление на цифровия тунер, докато интерфейсната платка, предлагана от австралиеца е емулатор на дистанционното управление и ползва IR канала на цифровия тунер. Важна и то много важна е особеността на интерфейсната платка, предлагана от австралиеца - Тя не се ъпдейтва, това което е записано на нея като софтуер няма как да се промени, а това си е дразнещо. Поради тази причина, аз си разработих платката с възможност за ъпдейт и преконфигуриране на бутоните по начин, който е най-удобен за потребителя.
Та всички екстри предлагани от китаеца или от австралиеца не са чак толкова много.


Насочих се към AC3-тунера не заради самата възможност че може да декодира такъв тип звук а с презумцията че AC3 звука по принцип е ниво над стерео звука. Съответно за да се постигне това качество на звука декодера най-вероятно ще има и по-добри възможности за корекции на приемания сигнал. А от това следва че при една скорост на движение и еднакво слаб сигнал за двата типа тунери (AC3 и не AC3) то единия ще приема сигнала по-добре от другия. Но пък го има и факта че и да я има тази разлика в приемането едва ли ще е забележима.
За това попитах за впечатления от тунера и сега пък възникна въпроса, кой от предлаганите е този който си ползвал, само UHF, VHF+UHF (този мисля че е оптималния вариант за тук) или VHF+UHF+AC3?
И ще чакаме описанието :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 30 Сеп 2016, 18:56

gentata написа:
stony1 написа:....Аз ползвам тунерът от близо година. Мислех да направя едно подробно описание на това как съм го интегрирал в ОЕМ тунера и какви са разликите между моя подход и това, което се предлага от колегата от Австралия и самия търговец на тунери, но така и не довърших цялото описание. Обещавам тази вечер да си седна на дупето ни да го направя с най-големи подробности, а сега ще кажа, че тунерът работи прекрасно, но за БГ е достатъчен един обикновен цифров тунер с поддръжка на MPEG-4 стандарт, добра интерфейсна платка и един iDrive контролер от по-новите серии на БМВ. Аз лично съм си намерил два, единият е от Е60, а другият е от Ф10 или Ф15.
За добър звук , съм разработил аудио предусилвател, монтиран на самата интерфейсна платка и аналогово-цифров аудио преобразувател, който има два цифрови изхода. Единият е оптичен, а другият е коаксиален, съвместим с ДСП усилвателите в БМВ. Моята интерфейсна платка използва серийна комуникация за управление на цифровия тунер, докато интерфейсната платка, предлагана от австралиеца е емулатор на дистанционното управление и ползва IR канала на цифровия тунер. Важна и то много важна е особеността на интерфейсната платка, предлагана от австралиеца - Тя не се ъпдейтва, това което е записано на нея като софтуер няма как да се промени, а това си е дразнещо. Поради тази причина, аз си разработих платката с възможност за ъпдейт и преконфигуриране на бутоните по начин, който е най-удобен за потребителя.
Та всички екстри предлагани от китаеца или от австралиеца не са чак толкова много.


Насочих се към AC3-тунера не заради самата възможност че може да декодира такъв тип звук а с презумцията че AC3 звука по принцип е ниво над стерео звука. Съответно за да се постигне това качество на звука декодера най-вероятно ще има и по-добри възможности за корекции на приемания сигнал. А от това следва че при една скорост на движение и еднакво слаб сигнал за двата типа тунери (AC3 и не AC3) то единия ще приема сигнала по-добре от другия. Но пък го има и факта че и да я има тази разлика в приемането едва ли ще е забележима.
За това попитах за впечатления от тунера и сега пък възникна въпроса, кой от предлаганите е този който си ползвал, само UHF, VHF+UHF (този мисля че е оптималния вариант за тук) или VHF+UHF+AC3?
И ще чакаме описанието :yes:


Когато започнах проекта и аз доста се чудех кой точно тунер да избера, защото нямаше информация за поведението на всеки един от предлаганите. Дори и след контакти и разговори с колегите от Австралия не успях да събера необходимата за какъвто и да е анализ информация. Оказа се, че колегата, разработил интерфейсната платка е имал една единствена цел - да продължи да си гледа ТВ в колата без значение какъв е саунда. Дори е заложил на моно звук, какъвто си е оригинално при ОЕМ тунера.
Та след доста мислене и смятане, аз заложих на това, че тунер с поддръжка на АС3, поддържа и стандартен стерео звук. Понеже в БГ нямаме, поне з амомента, АС3 кодиране на звука в ефирната цифрова, корекциите на АС3 звука, заложени в софтуера на рунера може и да не се прилагат за стандартния стерео звук. Това на практика обезмисля инвестирането в тунер с АС3, но като един краен оптимист, може и в БГ някога д аимаме АС3, а също и максималист аз заложих на VHF+UHF+AC3 DVB-T Tuner.
В предния си пост пропуснах да отбележа, че ползвам ОЕМ антените на аналоговия тунер и всичко е Ok.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 30 Сеп 2016, 19:20

stony1 написа:....но като един краен оптимист, може и в БГ някога да аимаме АС3, а също и максималист аз заложих на VHF+UHF+AC3 DVB-T Tuner.
В предния си пост пропуснах да отбележа, че ползвам ОЕМ антените на аналоговия тунер и всичко е Ok.

Благодаря за отговора :yes:
И аз ще се мятам на него поради същата причина пък звука ще го мисля, за сега ще е моно че съм и с DSP и с БМ24 и ще са малко по-сложни гимнастиките че да стане стерео.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 30 Сеп 2016, 19:34

gentata написа:
stony1 написа:....но като един краен оптимист, може и в БГ някога да аимаме АС3, а също и максималист аз заложих на VHF+UHF+AC3 DVB-T Tuner.
В предния си пост пропуснах да отбележа, че ползвам ОЕМ антените на аналоговия тунер и всичко е Ok.

Благодаря за отговора :yes:
И аз ще се мятам на него поради същата причина пък звука ще го мисля, за сега ще е моно че съм и с DSP и с БМ24 и ще са малко по-сложни гимнастиките че да стане стерео.


Не са чак толкова сложни гимнастиките, но имам да направя още няколко теста със звука на цифровия тунер и DSP усилвателя и едва следващата седмица ще мога да дам повече детайли. Идеята е да се игнорира радиомодула и по този начин да се използват пълните възможности на цифровия тунер.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook