Цифрова тв

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 23 Май 2018, 22:39

MMG написа:Попадна ми хибриден ОЕМ тунер и мисля да го сменя с моя, който е аналогов. Сегашния ми аналогов тунер го ползвам само за видео модул, заради задната камера и няма свързана антена.

Не съм наясно какво трабва да добавя, за да гледам TV: усилвател + антена или само антена ще свъши работа? Каква антена ще препоръчате - оем ли да търся или и афтърмаркет става?

Честито за попадението, но в БГ е безполезно. Ние нали сме много велика държава и преминахме направи на MPEG4 стандарт, докато в Европата още си ползват и MPEG2.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 24 Май 2018, 16:24

stony1 написа:... Ние нали сме много велика държава и преминахме направо на MPEG4 стандарт, докато в Европата още си ползват и MPEG2.

Напред сме с технологиите от Европата :mhihi:

MMG написа:Попадна ми хибриден ОЕМ тунер и мисля да го сменя с моя, който е аналогов. Сегашния ми аналогов тунер го ползвам само за видео модул, заради задната камера и няма свързана антена.

Не съм наясно какво трабва да добавя, за да гледам TV: усилвател + антена или само антена ще свъши работа? Каква антена ще препоръчате - оем ли да търся или и афтърмаркет става?

И този видеомодул (TV-тунер) ще можеш да ползваш за същото и с нито едно от споменатите допълнителни устройства това няма да се промени.
В темата е описано как тунера който е монтиран в колата (оригиналния) може да стане способен да приема и нашата цифрова телевизия, че и още нещо :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Цифрова тв

Мнение от MMG » 24 Май 2018, 17:13

Тъкмо се зарадвах... :) Иначе съм преглеждал темата, но нямам време за тези модификации, а и не е нещо, без което да не мога :)
Благодаря и на двамата ви за отговорите!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от kalingk » 26 Сеп 2018, 5:05

Колеги,дайте идеи за антена/антени за цифровият тунер(този от алиекспрес).Не съм закачвал оригиналните антени на тв модула,понеже не съм го ползвал досега,но като включа антената на радиото и картината идва веднага,но до момента като тръгна и на място не на всякъде.Някой вземал ли си е активни антени,но да не е нужно да ги изнасям извън купето?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Цифрова тв

Мнение от Ivo_Borisov » 26 Сеп 2018, 8:04

Защо не сложиш оригиналните? Ще ти излязат по евтино да ги намериш втора ръка а и ще си по-доволен как работят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 26 Сеп 2018, 12:17

kalingk написа:Колеги,дайте идеи за антена/антени за цифровият тунер(този от алиекспрес).Не съм закачвал оригиналните антени на тв модула,понеже не съм го ползвал досега,но като включа антената на радиото и картината идва веднага,но до момента като тръгна и на място не на всякъде.Някой вземал ли си е активни антени,но да не е нужно да ги изнасям извън купето?


Колега, може ли да обясниш, но в прости изречения какво точно си направил?
Препрочетох поста поне пет пъти и нещо ми убягва. Ти изобщо имаш ли ТВ антени? Ако имаш, защо не ги ползваш?

Аз лично съм много доволен от оригиналните антени на колата и с тах телевизията ми работи без проблем.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от kalingk » 26 Сеп 2018, 12:45

Аз си слагах индталацията за нави и тв в колата,но кабелите за антените ги оставих в снопа понеже мислех,че с тази аналогови тунери бяма да ми трябват калто и двете антенки,но ги имам.И се чудя дали си заслужава разправията да ги разпъвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 26 Сеп 2018, 14:45

kalingk написа:Аз си слагах инсталацията за нави и тв в колата, но кабелите за антените ги оставих в снопа понеже мислех,че с тази аналогови тунери няма да ми трябват калто и двете антенки,но ги имам.И се чудя дали си заслужава разправията да ги разпъвам.

С оригиналните антени всичко си работи, не са необходими някакви допълнителни усилватели и антени.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от kalingk » 26 Сеп 2018, 18:15

Някой само да каже това ли са двете тв антени,че това ми остана от донора(кабелите)са в сноповете и към главните модули дето са на двете греди отзад на седана ли се закачват?Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 27 Сеп 2018, 10:29

Тези антени са за Х5.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от kalingk » 27 Сеп 2018, 10:31

Свалени са от мен от е39 комби,но мисля,че нямат разлика според reaoem ги дават и за мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Цифрова тв

Мнение от stony1 » 27 Сеп 2018, 11:01

Открий разликите:
001.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Цифрова тв

Мнение от gentata » 30 Сеп 2018, 20:00

Тази кутиика реално не е антена а е антенен усилвател. Антените, които всъщност са две са на задното стъкло, както на седан така и на комби.
Ето какво се намира на моята кола на двете задни колони. Всичко от снимките е сложено в завода ;)
IMG_20150921_123958-1.jpg

IMG_20150921_124021-1.jpg

Разликата за седан и комби е буксата за антената. Едната е изнесена на кабел а другата е към корпуса на усилвателя.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Цифрова тв

Мнение от kalingk » 01 Окт 2018, 5:34

gentata написа:Тази кутиика реално не е антена а е антенен усилвател. Антените, които всъщност са две са на задното стъкло, както на седан така и на комби.
Ето какво се намира на моята кола на двете задни колони. Всичко от снимките е сложено в завода ;)
IMG_20150921_123958-1.jpg

IMG_20150921_124021-1.jpg

Разликата за седан и комби е буксата за антената. Едната е изнесена на кабел а другата е към корпуса на усилвателя.

Ето правилните снимки :).Това исках да видя,но в събота ги свързах.По този начин,на мен ми беше най-вече да видя да не би да минава през другите усилватели кабелите за тв тунера иначе ми стана ясно,от снимката на Стони1,че трябва да търся други усилватели(за което му Благодаря!!!).Картината найстина е бетон с тези антени.Само да до уточня,че при мен какво забелязах.Кабелите от тв усилвателите не са изцяло цели до тв-тунера,а зад облегалката свършват,не знам защо,може от друга кола да са били кабелите и се наложи(имах доста дълъг такъв същият да ги удължа,чрез запояване,за да стигнат до тунера.
ПП Пробвах да мина метър с цифрови антени,активни и ги сложих директно в багажника.Ефекта беше,че имах тв на някой места до момента,когато тръгвах.Картината почваше да насича и изчезваше.Ефекта с антените на стъклото(фабричните) е от земята до небето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Цифрова тв

Мнение от FaceOff » 18 Авг 2019, 0:04

Здравейте колеги, бях решил да си взема един Ятур, поне да слушам някаква музика в колата, но попаднах на това -

https://www.olx.bg/ad/tsifrov-dekoder-za-kola-tuner-priemnik-za-12-volta-hd-dvb-t-mpeg-4-CID360-ID7URNT.html#0c5f973efb

Супер бос съм в електроника и тем подобни, и затова питам, това става ли за нещо?

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook