Въпрос за плафоните ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Въпрос за плафоните ?

Мнение от dak » 12 Май 2016, 13:59

Колеги , забелязах , че не винаги свтват плафоните като върна контактния ключ в изходна позиция , любопитно ми е как работи тази функция на плафоните която е със завъртането на ключа ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от gentata » 12 Май 2016, 18:11

Зависи от времето след което извадиш ключа като си изгасил двигателя. Мисля (никога не съм го засичал) че ако е в рамките на минута светват с изваждането на ключа, ако е повече не светват до като не се отвори врата.


Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.10.2014

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от brokentail » 13 Май 2016, 23:02

А ако при отворена врата (светещи плафони) натиснеш бутона за включване/изключване на същите и го задържиш за ~10 секунди,плафоните няма да светнат повече,докато не натиснеш пак копчето. Дори и да махнеш акумулатора :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Май 2016, 18:21

Зависи и от външната светлина също,ако навън е все още светло не светкат плафоните при изваждане на ключа ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от gentata » 15 Май 2016, 19:14

Zlatiyan_Genchev написа:Зависи и от външната светлина също,ако навън е все още светло не светкат плафоните при изваждане на ключа ;)

Такава връзка не съм убеден че има.


Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.10.2014

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от brokentail » 16 Май 2016, 9:14

Zlatiyan_Genchev написа:Зависи и от външната светлина също,ако навън е все още светло не светкат плафоните при изваждане на ключа ;)

Я покажи клип,че ми стана интересно? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Z3Ro* » 16 Май 2016, 21:00

Zlatiyan_Genchev написа:Зависи и от външната светлина също,ако навън е все още светло не светкат плафоните при изваждане на ключа ;)


И аз съм забелязал същото... :yes: На светло когато и да вадя ключа, плафоните не светват при мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от dak » 17 Май 2016, 13:48

И при мен е така , на светло не светят при гасене , ако запаля фаровете обаче въпреки че е светло като върна от контакт светват :) От къде обаче взима инфо модула , дали не е от тази червената точка до сензора за дъжд ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Z.Nikolov » 17 Май 2016, 15:22

Плафоните светват при гасене на автомобила, само когато е на фарове. Ако фаровете не са включени, плафоните сверват едва,след отваряне на вратата. Това е настройка и мисля , че беше опция през скенера.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Z3Ro* » 18 Май 2016, 10:09

Z.Nikolov написа:Плафоните светват при гасене на автомобила, само когато е на фарове. Ако фаровете не са включени, плафоните сверват едва,след отваряне на вратата. Това е настройка и мисля , че беше опция през скенера.


Както казах, при мен светват на тъмно и без да са включени фаровете ми... :yes: Светло ли е навън, не светват плафоните, като не съм пробвал само на светло с включени фарове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 28 Май 2016, 12:27

gentata написа:
Zlatiyan_Genchev написа:Зависи и от външната светлина също,ако навън е все още светло не светкат плафоните при изваждане на ключа ;)

Такава връзка не съм убеден че има.

Има си връзка ,пробвал съм го , отделно си има диод на радиото/мид много малък който отговаря за светлината и според него се управляват плафоните при махане на ключа - то е логично да не ти трябва да е светло в купето ,когато е светло навън. Този диод на радиото/мид даже мисля играе роля и за осветлението на уредите по табло/копчета само ,че там е в силата на осветление на уредите. Това с фаровете на светло не съм го пробвал,но е възможно да е оставено като опция ,ако е на свечеряване и си на къси фарове ,а не е достатъчно тъмно да светва плафона,както и ако колата е с лайт пакет вътре (плафони за четене). При светнат плафон за четене ,вътре не е тъмно и диода няма да отчете да е тъмно,но логично при пуснати фарове да е тъмно.При каране на дневни светлини тази опция със сигурност не действа ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Z3Ro* » 28 Май 2016, 23:00

Аз пробвах на светло - ако пусна фаровете, светват и плафоните при вадене на ключа. Иначе плафоните светват само когато навън е тъмно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: E46 320d (150)
Мечтае да кара: е30 M3

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от levskifans » 10 Мар 2017, 15:51

Имам въпрос. От какво може да ми изгаснаха плафоните, спряха да работят, не се пускат и ръчно. Сложих диодна крушка, но не светна и си срожих старата, като я махнах диодната крушка, беше топла. Работят само диодчетата. Кой бушон отговаря за плафона?
______________________________________________________________
a, b, c, d, e... but ///M is something special!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за плафоните ?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 01 Авг 2017, 9:50

levskifans написа:Имам въпрос. От какво може да ми изгаснаха плафоните, спряха да работят, не се пускат и ръчно. Сложих диодна крушка, но не светна и си срожих старата, като я махнах диодната крушка, беше топла. Работят само диодчетата. Кой бушон отговаря за плафона?


Бушон №4 е за плафоните

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook