Носачи е39 (Проверка)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 22 Сеп 2017, 19:50

За да не отварям нова тема да питам тук.

Сменях носачите преди седмица, но днес се зачетох, че колата трябва да е свалена на гуми преди да се натегнат болтовете на тампона. Мама му стара къв майстор трябва да си, че да не знаеш как се сменят носачи? Та на въпроса ми е ако са ми ги натегнали на подеминка какво се случва? Скапани ли са вече?

Ясно, че в понеделник ще ходя се разправям с тия идиоти ама искам да съм подготвен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от Z3Ro* » 22 Сеп 2017, 20:22

Може нищо да им няма, а може и вече да има скъсани тампони. Ако им няма нищо, не означава, че няма да се скъсат след 1000 километра. Ако са стегнати във въздуха, разхлабете ги и ги стегнете на земята. По сервизите често ги стягат на подемник, но отдолу повдигат окачването с дълги крикове и няма проблем... Проблем става, ако гумите висят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 22 Сеп 2017, 20:27

Z3Ro* написа:Може нищо да им няма, а може и вече да има скъсани тампони. Ако им няма нищо, не означава, че няма да се скъсат след 1000 километра. Ако са стегнати във въздуха, разхлабете ги и ги стегнете на земята. По сервизите често ги стягат на подемник, но отдолу повдигат окачването с дълги крикове и няма проблем... Проблем става, ако гумите висят.

Гумите висяха аз бях там. След това правиха стенд освен тогава ако са ги отвивали и завивали ама ме съмнява. Карам вече седмица така и сега съм супер ядосан защото вчера чух някво почукване дето може да е от тампон.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 24 Сеп 2017, 16:12

Днес реших аз да свърша работата със развиване и завиване на болта за да не се занимавам излишно с идиоти. Да ама не като са натегнали болтовете във въздуха и са я пуснали сега изглежа има много напрежение в тях и нямат развиване.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 17:58

Няма никакво напрежение, просто трябват яки ключОве :mhihi: и внимателно да не си избиеш някой зъб. А на подемник могат да уцелят правилния ъгъл на носачите само ако са измерили преди това от някоя точка на колелото до ръба на калника примерно. Ама очевидно не са.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 25 Сеп 2017, 19:25

Днеска бях при масторите. Оказа се че са надигнали носача като е била на подемника, демек не е пълена греда както предполагах. За мен това не правилен монтаж, защото на око нито могат да хванат правилния ъгъл нито нищо. Да не казвам че по предписания трябва да има тежести на седалките преди затягане на болта. Бай ганя от мързел си загуби клиент а аз след година пак носачи.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 19:28

Чак тежест да има... ;) Просто трябва да се спазват разни особености по време на ремонт и реглаж и това е. Ако наистина са вдигнали колелетата поне на око няма как да са ти заминали тампоните, нито да се е скъсил живота им занапред. Тъй че си свиркай и се моли шарнирите да отраят... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от sean-john » 25 Сеп 2017, 19:31

Стига бе колеги найстина ли е толкова важно как се монтират носачи,в смисъл не,че не го вярвам,а просто се чудя.Аз никога не съм присъствал на моята смяна на предни носачи,но каквито и да съм сложил след година,две (10-30к км) заминават (само оригинални не съм слагал де).Вече по нея съм правил почти всичко и следващата смяна на носач/и съм решил да я правя сам...та някой може ли да каже достоверно на две на три има ли някакъв пиниз при смяната им?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2017, 19:39

Това е пиниза за дълготрайност на тампоните - да стегнеш болтовете на стъпила на гуми кола, за да може в покой да няма усукване, отделно и при движение да е по-малко. Шарнирът си го стягаш нормално. А че след 2 години така или иначе ги сменяш е защото са ни много хубави пътищата. в 99% от случаите заминават шарнирите. Тампоните на долните носачи са практически вечни, а на горните се случва да се предадат понякога, защото са много натоварени - всяко усилие по посока на пътя се поема от тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 25 Сеп 2017, 19:58

Според мен това "на око" скъсява живота поне наполовина. Сега разбирам защо на старата купих оригинални тампони лемфьодер и бях изумен от возията след смяната, но радостта ми трая кратко по малко от година.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 29.06.2010
Местоположение: Димитровград и Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: Dodge Charger 67""

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от beseech » 26 Сеп 2017, 19:29

и аз правя така шарнирите ги стягам както си искам а тампоните всякакви в работно положение а това с мерене на ъгли за затягане на тампоните и в М кар не съм го виждал :bchug:
Нов Блог за ремонт и облужване на всички видове автомобили https://mechanicus89.blogspot.com/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от ДаниД » 03 Окт 2017, 15:40

Добре, има ли сервиз в който да го правят това със стягането и може ли координати ??
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от Ivo.Ganchew » 04 Окт 2017, 11:19

Да попитам и аз. Досега винаги съм си сменял сам носачите на колите, в канал със свалени гуми и винаги съм ги затягал и после сглобяване и пускане на гумата. Сменях миналата събота окачването на 39-ката, стегнато е всичко преди да я пуснем на земята ( без монтирана джанта е стягано), но колата още не съм я карал и стои в гаража на гумите си. Има ли смисъл да разтягам болтовете вече и да ги затягам на ново?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от bioz » 04 Окт 2017, 11:30

Да

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 29.06.2010
Местоположение: Димитровград и Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: Dodge Charger 67""

Re: Носачи е39 (Проверка)

Мнение от beseech » 04 Окт 2017, 19:31

За пореден път да кажа ТАМПОНИТЕ по окачването се стягат в работното положение на колата :bchug:
Нов Блог за ремонт и облужване на всички видове автомобили https://mechanicus89.blogspot.com/

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook