Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от host » 11 Юли 2017, 9:41

Elesar74 написа:Моите и скърцат и мажат и всички "екстри", откакто съм го сложил, преди 7-8 мес. И рамената се опитвах да кривя, да лягат по-плътно, тц. Ама и аз тъй си казах, за 14 лв., толкова. И като чета, колко колеги са доволни, направо не мога да повярвам.

От януари до сега нямат грешка и при мен.

Моят съвет е хубаво да си огледаш рамената, мазането или скачане по стъклото не е от кривене към стъклото или над него, това е масова грешка. Това става от засукване, съвсем минимално, по оста на рамото както лежи на стъклото т.е. трябва да видите рамената ако леко се завърят по посока горната страна на стъклото дали няма да се оправи (все едно ги завиваш гледайки към рамената). Много често са засукани в посока към капака, защото много хора не си чистят снега и се натрупва надолу и става така.

Говорим за съвсем лека корекция с ръка, никакво напъване и т.н.

На 4 различни марки и коли съм виждал такъв проблем, за това споделям. И всичките случаи собствениците бяха кривили рамената към стъклото или да ги отдалечават, но проблема винаги е в ориентацията на черното под какъв ъгъл ляга, а тя се коригира точно като леко се засуче рамото по посока горния край на стъклото най - често, но ще видите при вас може и обратното да е.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Elesar74 » 11 Юли 2017, 9:48

Хм, ще ги огледам довечера пустите му чистачки. То не стига дето течностите не стават за нищо и нищо не махат, ами и чистачките като мажат и те и става ужас.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от bioz » 27 Сеп 2017, 10:35

Колеги търся оригиналния спойлер на чистачките заедно с пинчетата, ако някой които е минал на тия чистачки банани и не му трябват бих ги взел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Dimitar_VN » 28 Сеп 2017, 11:10

Онзи ден си смених моите, като исках да си запазя ветробраните или там както се казва.Взех за 16 лв обикновенни , и като видях как се сменят лошо ми стана, те за 2 сек. ще ги гепят ако искат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 25 Окт 2017, 17:49

Някой прехвърлял ли е перата само от нормална чистачка? Valeo имат размер 650/550 мм ,,но захвата им е малко по-дебел, дали има начин да се прехвърли само перото и да си ползвам металната част на ОЕМ чистачките ,които са на 8 год и макар и стържещи чистят в пъти по-добре от Bosch Aero Twin който беше на 1 година преди да си го харесат. Добре ,че си бях запазил оригиналните чистачки с ОЕМ номер на металния корпус, че да имам някакви докато потърся по приемливи които чистят...
Последна промяна Zlatiyan_Genchev на 26 Окт 2017, 13:54, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Dimitar_VN » 25 Окт 2017, 20:14

И да добавя тези от 16лв запазват оригиналното рамо, обаче не стават скърцат по стъклото.Викам си ще се разработят ама уви гадни са , и не ги препоръчвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от kener » 26 Окт 2017, 12:22

Zlatiyan_Genchev написа:Някой прехвърлял ли е перата само от нормална чистачка? Valeo имат размер 650/550 мм ,,но захвата им е малко по-дебел, дали има начин да се прехвърли само перото и да си ползвам металната част на ОЕМ чистачките ,които са на 8 год и макар и стържещи чистят в пъти по-добре от Bosch Aero Twin който беше на 1 година преди да си го харесат. Добре ,че си бях запазил оригиналните чистачки с ОЕМ номер на тях



Да аз само така правя. Всяка година след зимата си купувам нови чистачки от някои хипермаркет, като гледам да са скоро зареждани и им прехвърлям перата на оригиналните рамена и изрязвам излишъка от перото. Няма как да си купя скъпи чистачки, стоели 2-3 години на някой рафт печени от слънцето.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 26 Окт 2017, 13:58

kener написа:
Zlatiyan_Genchev написа:Някой прехвърлял ли е перата само от нормална чистачка? Valeo имат размер 650/550 мм ,,но захвата им е малко по-дебел, дали има начин да се прехвърли само перото и да си ползвам металната част на ОЕМ чистачките ,които са на 8 год и макар и стържещи чистят в пъти по-добре от Bosch Aero Twin който беше на 1 година преди да си го харесат. Добре ,че си бях запазил оригиналните чистачки с ОЕМ номер на тях



Да аз само така правя. Всяка година след зимата си купувам нови чистачки от някои хипермаркет, като гледам да са скоро зареждани и им прехвърлям перата на оригиналните рамена и изрязвам излишъка от перото. Няма как да си купя скъпи чистачки, стоели 2-3 години на някой рафт печени от слънцето.

Защо изрязваш след като има абсолютно същия размер? Идеята е същия размер като се сваля гумената част и се прехвърля на тези с нашия захват т.е ползва се металния корпус заради захвата? При прехвърлянето там където има едни много малки отвори/каналчета където влиза корпуса дали се нарушават?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от kener » 26 Окт 2017, 14:18

Ами при мен повечето пъти идват с около 1.5см по-дълги. :dunno: . Нищо не се нарушава. Изтеглят се двете пластини. Маха се старото перо. Нанизва се новото(попадъл съм на пера, които са доста дебели там, където трябва да се нанизват и не стават). След това се поставят една по една пластините. Има едни засечки в края на перата, те трябва да съвпаднат с изрязаната част на пластината. Пластините държат перата да не се изнизват а пък засечките в перата държат пластините да не се изнижат. Перото трябва да се движи свободно във вътрешните скобки на чистачката, стягането е в крайните.
40653

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Борис_Малинов » 28 Окт 2017, 19:59

Преди два дни закупих нови чистачки за 18лв. с оригинален захват. Само сваляш от опаковката и монтираш за секунди без да се преправя нищо, не запомних марката, защото бях спрял кофти и опаковката остана в магазина. Към момента работят супер тихо и безупречно, но до кога, само врете ще покаже...
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от kener » 29 Окт 2017, 20:18

И аз на два пъти се засилвам да си купя чистачки, които са си за колата, за да не правя разни гимнастики, ама като ми ги изкарат някви прашасали с избледнели надписи по опаковките и се отказвам.
40653

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от Hristo » 29 Окт 2017, 23:58

От днес и аз съм с хасковските банани, монтажа става добре и стабилно. Стисването с клещите го правя още преди да ги нанижа и щракват много добре. И моите са Paolo и за сега са супер :yes:
На е36 ползвам едни банани, май са китайчета - Mитотойо май беше марката, за по 3лв броя. Общо 6лв за двете с точните размери и са чук, карат над година. Доста познати са с такива на различни марки.
Така че и на тези за е39 реално цената им трябва да е макс 8-10лв ;)

Старите си ги запазих, ама си е голяма играчка да нанизваш пера и да зглабяш наново всичките тия чаркалаци :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Нормални чистачки "банан" на Е39 !?

Мнение от bioz » 07 Ное 2017, 13:42

Наскоро реших да сменя чистачките и влязох в едно квартално магазинче където ми предложиха heyner HYBRID, слага се някъв преходник и става за е39. Ами колеги по-голяма греда няма, като ги сложих те толкова стърчат от капака не мога да видя пътя. Те и бананите стърчаха повече от ОЕМ-ските ама тия китайци направо избиха рибата. Няма да споменавам цената на която ми ги продадоха, че ще ми се смеят и гаргите(да ми е за урок вече нищо да не купувам от тия квартални магазинчета)... Чесно казано не знам колко ще изкарат, но се моля да не е много защото вече нямам търпения да ги хвърля.

http://www.kastrade.bg/products/alca-wipers/hybrid.html

С 2 думи не препоръчвам.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook