Вижте след тест с колби какво видях

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от kalingk » 28 Яну 2018, 21:00

Почвам да включвам вече и горивото като фактор в тези показатели :).Бели кахъри,ти да не я караш студена само.Карай колата и стига я ръчка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от Z3Ro* » 28 Яну 2018, 23:02

Дюзите ти са добре... Дюзи се гледат на загрял мотор. Големите корекции на студено са следствие на друг проблем, не с дюзите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от Elesar74 » 29 Яну 2018, 9:08

kalingk написа:Почвам да включвам вече и горивото като фактор в тези показатели :).Бели кахъри,ти да не я караш студена само.Карай колата и стига я ръчка.

Прав си колега, ще си забраня с официален документ да правя тестове на дюзите :D . Между другото, като каза за горивото, гледах в един руски клип, че човека също спомена като причина за корекциите, точно горивото. Моят опит, сипвам предимно на Петрол и на Еко, колата си пуши доволно винаги. Преди 10 дни ходих до Банско и заредих един резервоар с нафта на Лукойл, колата пак си пушеше. После сипах на Еко, същата работа. Преди няколко дни буквално, заредих на една квартална бензиностанция (теста е с това гориво), изпънах я по един дълъг баир, гледам в огледалото, няма пушек както преди, чернилки и т.н. Реших, че си въобразявам. Пак заредих, пак давах газ и гледах, няма пушек. Не знам какво да мисля. Нафтата хич не беше евтина, 2.10 лв., без възможност за отстъпки.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от deathwingbg » 31 Яну 2018, 13:52

Горивото е огромен фактор. И аз близо година зареждах основно на черно нафта уж директно от рефинериите на ОМВ ... грам черно не видях. Бях супер доволен. А зимата нафтата беше бяла и мазнааа както си му е реда.

Веднъж допълних 33 литра на ОМВ във Варна и после на магистралата гледах кълбета черен дим. Добавките не помогнаха ... корекцията на едната дюза отиде на +-5 не помня. Последва рециклиране на всички дюзи.
От тогава корекцията на студен винаги ми е +-2 на някои от цилиндрите както на графиката при колегата (обясниха ми че е нормално) все пак има износване а у. На загрял корекцията е максимум +-1 което е в нормата.

Последно време зареждам на Бенита / Ромпетрол / Марешки / Круиз. Наблюденията ми са че нафтата на Бенита е много хубава (обикновената има добавка бардал, премиума не съм го пробвал още а там има liqui-moly ... разхода ми е най-нисък и е 1:1 колонка:борд. За първи път при изминати 55 000 км на тази кола успях да докарам разход по книжка извънградско.

На Марешки ... най-евтино но разхода е по-висок, за мощност не съм забелязал да има разлика ама то трудно се хваща. Няма пушеци.
На Круиз също съм доволен няма пушеци и разхода е приличен.

Обявил съм пълен бойкот на OMW/SHELL/EKO/Lukoil
На ОМВ преди години с бензин се бях цакал ... 1 резервоар 100 октана и джип 140 коня просто умря. Докато не изхабих резервоара и не заредих на друга бензиностанция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от FaceOff » 14 Мар 2018, 23:53

Колеги, някой може ли да ми даде еднозначен отговор - може ли да сменя ВСИЧКИ дюзи на 2.5д 163кс с Бош номер 0 445 110 048 с такива от 3.0д 193кс 0 445 110 047 . Подчертавам всички, защото колега беше писал по-напред в темата, че е сменил само една с такава от 3.0д, и колата не е запалила. Принципно мислих да сменям разпръсквачи на моите дюзи, и понеже и сложих и турбина от 3.0д 193кс, та така и така ако се сменят разпръсквачи мога да сложа по-големи, но.. след всички коментари за некадърното рециклиране на дюзи в БГ, се замислих да взема направо дюзи от 193кс.. а и разликата в сумата е сериозна.. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от Elesar74 » 15 Мар 2018, 9:44

Един колега беше писал, че е с дюзи от 3.0 на 2.5. Така че, можеш. Не можеш ли да намериш за 2.5? Аз правих тази процедура миналата година есента, взех 6 за 2.5, рецикрирани, след стенд, със документи даже. Снимките по-горе са от тях.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от FaceOff » 15 Мар 2018, 12:45

За пореден път прехвърлих темата от началото, явно в друга тема е било (на 2.5 да се сложат две дюзи от 3.0 и да не запали колата)
Може би не съм се изразил правилно - миналата година давах дюзите на стенд, казаха, че всички разпръсквачи са за смяна. Ако ще ги давам за разпръсквачи ще искам да ми сложат по-големи, от 3.0.. по-голям разпръсквач - повече гориво, затова. Обаче смяна на всички разпръсквачи излиза солено.. та затова питам дали мога да сложа направо дюзи от 3.0
Явно може.. дали ще се сетиш в коя тема е писано?

viewtopic.php?t=422148

Почти бях сигурен, че за теб ставаше въпрос :D
В тази тема пък съм питал дали може да се сменят разпръсквачите.. ясно, че може :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от Elesar74 » 16 Мар 2018, 13:04

Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Вижте след тест с колби какво видях

Мнение от FaceOff » 16 Мар 2018, 14:05

Мерси колега! Явно и това може, но вероятно трябва да са всички, щом при теб с една от 3д не е запалила.. ще си направя този експеримент, като сменям дюзите.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook