BG меню за МК3-МК4 навигации

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.03.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от BMW<->320d » 27 Фев 2016, 12:51

И аз искам да БЛАГОДАРЯ на @ivo1bg и @mad_presley за БГ менюто и новите карти на България ! :) :yes: :bchug:

Понеже редактирах малко софтуера с моя начален екран и друга снимка на камерите за моята навигация. Споделям го в форума , ако на някой му допадне да си го свали и инасталира.
Искам да поясня , че ще работи само на МК4 навигации. Всичко останало не е променяно по софтуера.
Надявам се да не възразявате @ivo1bg и @mad_presley , ако сметнете за нередно ще го изтрия. Отново Хиляди Благодарности ! :bchug:

Който иска може да си го дръпне от тук. //М3:DOWNLOAD
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.08.2015
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mitko78 » 06 Мар 2016, 22:40

как да запишем в mode2
с коя програма можем да го направим

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 07 Мар 2016, 10:20

Когато заредиш имиджа в програмата от първия пост, в нея ще видиш в кой Mode е той. Ако е в 1, не можеш да го направиш в 2 и за това търси такъв в 2. Обикновено си пише в кой моуд е имиджа, който сваляш.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 07 Мар 2016, 23:30

mitko78 написа:как да запишем в mode2
с коя програма можем да го направим

Имиджа, който съм пуснал си е в MODE2 и става както за МК3, така и за МК4. АКо искаш да направи някакви промени по имиджа и да остане в MODE2 е малко сложно и не става с лесно обяснение.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.08.2015
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mitko78 » 08 Мар 2016, 8:20

ДА аз понеже промених някой неща по имиджа и ми се искаше да го направя в MODE2 за Моята MK3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivailo0 » 08 Мар 2016, 9:09

Лесно си остава в MODE2. Отваряш го с MagicISO правиш каквото правиш и му даваш само Save а не Save as. Имиджа си остава гарантирано в MODE2. Преди това разбира се имиджа, който ползваш трябва да си е в MODE2. Има и вариант от MODE1 към MODE2, доста е повече обяснението. Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 08 Мар 2016, 13:27

ivailo0 написа:Лесно си остава в MODE2. Отваряш го с MagicISO правиш каквото правиш и му даваш само Save а не Save as. Имиджа си остава гарантирано в MODE2. Преди това разбира се имиджа, който ползваш трябва да си е в MODE2. Има и вариант от MODE1 към MODE2, доста е повече обяснението. Успех.


За съжаление не става така. имаше една единствена версия на MagicISO с която ставаше, но въобще нямам спомен с коя беше. Като дадеш Save и иска да ти го запази, като нов имидж в MODE1, ако си направил промени по имиджа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivailo0 » 08 Мар 2016, 13:50

Използвам v. 5.5 по-старичка. Редактирам, давам save и си остава MODE2.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.03.2015
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от yavor.georgiev89 » 12 Мар 2016, 12:11

Здравейте, първо да изразя поздравленията си към mad_presley и ivo1bg, много се радвам, че има хора които настина разбират материята и не крият знанията си с печалбарска цел!
Искам да споделя и моят опит, защото малко се различава от до тук описаните. Имам MK3 SW 3-1/65, явно с моуднат софтуер, защото логото при събуждане не е заводско, а "///М" лого. Навигацията работи без проблем (чете и не се бави). Следвайки инструкциите за понижаване на софтуера до v30 ( изтеглих го от http://neiloakley.com/) в програмата IMG Burn ми излезе, че файла е MODE2 и го записах. Вкарах диска в навигацията и след малко монитора в колата изгасна, след известно време тръгна ( интерфейсът беше променен - съответстващ на v30). Проблемът дойде когато пробвах да извадя дискът от навигационният модул - дискът не излизаше и съответно червеният диод не светеше. След известно изчакване пробвах да махна клемата на акумулаторът, но без резълтат - при слагането на клемата се чува за секунда бърмчене на механиката и до там, чевеният диод не светва и дискът стои в навигацията.
По думите ви всичко сочи към умрял навигационен модул, но странното е, че не виждам с какво съм го провокирал, при положение, че софтуерът е оригиналният. Ще съм ви благодарен ако дадете някакъв съвет!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 12 Мар 2016, 22:10

yavor.georgiev89 написа:Здравейте, първо да изразя поздравленията си към mad_presley и ivo1bg, много се радвам, че има хора които настина разбират материята и не крият знанията си с печалбарска цел!
Искам да споделя и моят опит, защото малко се различава от до тук описаните. Имам MK3 SW 3-1/65, явно с моуднат софтуер, защото логото при събуждане не е заводско, а "///М" лого. Навигацията работи без проблем (чете и не се бави). Следвайки инструкциите за понижаване на софтуера до v30 ( изтеглих го от http://neiloakley.com/) в програмата IMG Burn ми излезе, че файла е MODE2 и го записах. Вкарах диска в навигацията и след малко монитора в колата изгасна, след известно време тръгна ( интерфейсът беше променен - съответстващ на v30). Проблемът дойде когато пробвах да извадя дискът от навигационният модул - дискът не излизаше и съответно червеният диод не светеше. След известно изчакване пробвах да махна клемата на акумулаторът, но без резълтат - при слагането на клемата се чува за секунда бърмчене на механиката и до там, чевеният диод не светва и дискът стои в навигацията.
По думите ви всичко сочи към умрял навигационен модул, но странното е, че не виждам с какво съм го провокирал, при положение, че софтуерът е оригиналният. Ще съм ви благодарен ако дадете някакъв съвет!

След ъпдейт диска си излиза сам, няма нужда да натискаш бутона да го извадиш.
Извади диска, както е описано тук http://www.xoutpost.com/articles/all-bm ... drive.html и след това пробвай с диска с БГ, който си изтеглил от тази тема/

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.03.2015
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от yavor.georgiev89 » 13 Мар 2016, 16:53

mad_presley написа:След ъпдейт диска си излиза сам, няма нужда да натискаш бутона да го извадиш.
Извади диска, както е описано тук http://www.xoutpost.com/articles/all-bm ... drive.html и след това пробвай с диска с БГ, който си изтеглил от тази тема/

Понеже вече бях извадил навигационният модул, извадих бушонът за навигацията, сложих модълът и върнах бушонът. Диодът светна и успях да извадя дискът. На дисплеят излезе съобщение, че има "грешка" и че трябва да вкарам заводският диск, аз вкарах дискът записан от вашият пост. Дискът бе глътбат и модулът пак замлъкна :( Явно проблемът не е за мен, дали има компетентни ел. техници, които могат да оправят нещата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от MPOWERfan » 13 Мар 2016, 18:20

Привет колеги,с МК3 съм но с по-стария "облик" на менюто,съответно и нямам БМВ лого когато се събужда екрана.Искам да си направя update до по-новата версия,че това меню ме дразни.Да ползвам този линк ли: http://www.neiloakley.com/ и сваля "BMW Navigation OS - v32 (Original)" ,или съм в грешка?
Също така в момента имам само италиански и немски като езици,след update ще имам ли английки или ще трябва и BMW Scaner?
Съжелявам за можеби нелепите въпроси но до сега не съм правил upadete но се налага този път ми се падна Е39-ка с MK3 и стара версия няма как. :mhihi:
Благодаря предварително! :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 13 Мар 2016, 20:34

Ами направо орез скенера смени езиците да има и англииски и като ти поиска диск сложи този с новият фирм.Хем ще ъпдейтнеш,хем ще смениш езика.Така би трябвало да стане.Иначе ще се ъпдейтне с езиците,които са ти пи дифолт.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от MPOWERfan » 13 Мар 2016, 23:01

След няколко часа премеждия и умряла МК3 за извесно време ,новия софт тръгна най-после!
Евала на колегите за труда!Българкси нямам но и скенер нямам такаче ... :)
Да попитам има ли работещ софт с "М" лого ,или стандартното?
Поздрави! :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 14 Мар 2016, 10:30

Софтуер с каквато си искаш картинка, може да си направиш сам. В тази тема има описание как се сменя логото в първоначалния екран. Но изрично подчертавам, че ако не внимаваш и не знаеш какво точно правиш, вероятността да утрепеш компа е към 100%. Имиджа трябва да остане в Mode2, картинката трябва да е gif с определени размери големина и т.н. При МК4 е по-лесно, защото нямаш ограничението за Mode2, а и е по-твърд комп, както и по-нов.
Български може да имаш не само със Скенера, но и с Навкодер или Инпа. За всички тях обаче, ще ти трябва кабел.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook