BG меню за МК3-МК4 навигации

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 03 Фев 2016, 12:33

KEY CD е необходимо да се постави ако ъпдейтвате от версия 17. Ако сте били с по-висока, той няма да Ви е необходим. Проблема с умирането на навигацията не се оправя с KEY CD ;).

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.04.2010
Местоположение: blagoevgrad
Пол: Жена
Кара: bmw e46

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от metivd » 03 Фев 2016, 14:04

В момента е с версия 16.50 ,до сега не е правен ъпдейт на софта.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 03 Фев 2016, 14:38

Остсви тея кейове и другите ти го казаха . Направи както то казах . моята тръгна и не мо го е правила един път ами чри всеки ъпдейт.Не засича навито ами първо тунера.след като то е писнало да стои на update надписа половин час и повече и си извадил ключа.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.04.2010
Местоположение: blagoevgrad
Пол: Жена
Кара: bmw e46

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от metivd » 04 Фев 2016, 23:04

Колеги всичко се оправи,сега е съм с нов софт и много по приятен облик на екрана.
БГ меню не можах да подкарам, но съм даволен.
Важното е ,че МК3 е жив.
Благодаря на всички за съветите.
Поздрави.!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivailo0 » 06 Фев 2016, 17:19

metivd написа:Здравейте колеги,ето какво се получи при мен,след опита да инсталирам БГ меню!
20160202_220551.jpg

20160202_220602.jpg

20160202_220624.jpg

Дайте съвети и идей какво следва да направя,че да си върна стария вид на екрана или да подобря този?
В менюто също липства навигацията, и някъкси са недодялкани нещата,възможно ми е да съм опляскал МК3 компютъра?


На приятел току що същата работа. Пред мен записа диска и всичко правеше по инструкциите тук - МК3-ка.
На хубав диск, записа софтуера, както е описано - mode2/form1.... и прочие. На ниска скорост. Смени езиците с INPA, поиска му софтуерен диск, пъхна го и навито заби-изгасна. Така доста време блокира. След което навито спря да комуникира и картината дойде от тунера...
Записахме още няколко различни оригинални версии на софтуера - v.30 original. v.25 original всички са ви в моде2 и няма никой. Пробахме с размяна на буксите с тв-то и навито и нищо. Разкачане на акумулатора също не му помогна. Продължаваме да го борим. По-горе колегата може да даде идея как се е оправило при него.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.04.2010
Местоположение: blagoevgrad
Пол: Жена
Кара: bmw e46

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от metivd » 06 Фев 2016, 18:18

При мен се оправи след многократно мушкане и вадене на синятя букса.При забило положение ,нито взимаше диска ,нито го даваше ако има такъв вътре.
Само яко рестарт колега,докато МК3 разбере,че ние сме по упорити от него.
Успех .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 06 Фев 2016, 21:20

По принцип на мк3 не трябва да се вади захранването, докато свети червения диод. Можеш да му махнеш кабелите едва, когато заспи, инак го убиваш. Щом не иска да прочете диска, окото си е заминало и общо взето няма какво да направите повече, освен да търсите мк4, работеща ;).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 06 Фев 2016, 21:52

Аз моята даже и акумулатора откачваш няколко пъти исвен, че вадих всички букси от мк3ката и тунера сменявах ги и така за 3 4 ъпдейта.Всеки път ми прави тези номера.Добре,че не трябва да се ъпдейтва всеки ден...иначе ако се убива така,ще узлезне много корава моята баш българин :).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Пп иначе,ако кажете нещо за оптиката...дисковете са ми от 20ст..от тея дето са без надпис и незнаеш коя е записаната повърхност,но и на вербатим съм правил запис и пак е същото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivailo0 » 07 Фев 2016, 15:01

Съживих навигацията. Днес оправих още една "умряла" МК3-ка. Не комуникираха по I-Bus и наистина бяха буквално умрели. Нямаше връзка с тях през диагностичен софтуер. Снощи се рових в разни чужди форуми и попаднах на стара "оригинална" CloneCD версия и благодарение на нея съживих и двете. Едната дори беше прецапана с моде1 записан софтуер. Смея да твърдя, че мк3-ките не "умират" напълно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от Elesar74 » 09 Фев 2016, 11:17

kalingk написа:Аз моята даже и акумулатора откачваш няколко пъти исвен, че вадих всички букси от мк3ката и тунера сменявах ги и така за 3 4 ъпдейта.Всеки път ми прави тези номера.Добре,че не трябва да се ъпдейтва всеки ден...иначе ако се убива така,ще узлезне много корава моята баш българин :).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Пп иначе,ако кажете нещо за оптиката...дисковете са ми от 20ст..от тея дето са без надпис и незнаеш коя е записаната повърхност,но и на вербатим съм правил запис и пак е същото.


Дискове от 20 ст. не стават. Ползваш доказани брандове и най-добре, Verbatim. С евтини дискове лично аз не съм могъл нищо да направя. Verbatim, 4х скорост, верификация на записаното съдържание на диска и ако пак има проблеми, компютъра.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от stony1 » 12 Фев 2016, 10:07

ivo1bg написа:По принцип на мк3 не трябва да се вади захранването, докато свети червения диод. Можеш да му махнеш кабелите едва, когато заспи, инак го убиваш. Щом не иска да прочете диска, окото си е заминало и общо взето няма какво да направите повече, освен да търсите мк4, работеща ;).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2


Не е задължително да се е заминало окото, за да не иска да чете диск. Ако не успява да паркита главата в начална позиция, пак няма да чете и ще блокира целия модул. Това е признак за софтуерен проблем, а не за проблем с оптиката.
Когато не чете диск, заради проблеми в оптиката, устройството, ще се опитва известно време да прочете буут сектора на диска и ще издава един специфичен шум, наподобяващ развъртане на диска и спиране. След това ще извади автоматично диска.
При замърсена леща симптомите са същите, но това не означава, че оптиката е за смяна.

Нещата са доста по-сложни от едно захранване и заспиване на навигационния компютър. При него захранването е постоянно и няма +12V на първа позиция на контактния ключ. По този начин навигационните модули винаги са под напрежение и заспиването при тях е много условно, защото "събуждането" им става по I-bus. При това положение единственото нещо, което заспива в навигационния компютър е графичният процесор. Та въпросът относно убиването на навигационния компютър е доста спорен, а ремонтирането на електонни модули и компоненти по интернет е най-новият специалитет.
Нещо, което наистина е важно: светлинната индикация на който и да е модул е сложена от производителя, за да индикира някаква функция или да показа статус - в процес на работа/в покой. Много е важно потребителя да се съобразява с това. В противен случай се стига до услугите на някой сервиз, а по отношение на МК модулите, компетентните не са чак толкова много.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.08.2015
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mitko78 » 20 Фев 2016, 10:00

ако не се направи предварително от компютър на английски американски и немски нестава ли да мине на български дирекно с диска
имам в предвит за МК4

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 20 Фев 2016, 13:51

не

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от svetliol » 21 Фев 2016, 20:20

Голямо благодаря на @ivo1bg и @mad_presley :yes:
От днес и аз съм с BG меню и най-новите карти.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от jorfii » 24 Фев 2016, 12:35

Да изкажа и аз благодарности на колегите за труда който са си направили бях чел темата преди и след предупрежденията за евентуална смърт на компютъра бях решил че няма да правя манипулацията. Наскоро се сдобих с няколко програми и съответно се заиграх по колата с импата разръчках езиците (мойта беше с италиански) и направих беля изкара черен екран с надпис на италиянски от който реших че иска накакво сд не го разбирам този език. Каквото и да правех черния екран си седеше и нищо друго не можех да изкарам на екрана стана късно прибрах се ядосан че съсипах навито но се сетих за темата на другия ден я прочетох пак още два пъти гледах и клипчето свалих файла записах го слезнах при колата и следвайки процедурата описана от колегите стъпка по стъпка имам чувството че за няма и пет минути навигацията възкръсна светна и не просто светна ами всичко си пишеше на български по нея няма го вече гадния италиянски дето нищо не му разбирах за миг се почуствах голям майстор че успях да си я оправя сам и вече е на български и това е благодарение на колегите които са отделили от времето си напълно безкористно за да споделят познанията си с неразбиращите като мен, трошили са си нервите да отговарят на глупавите въпроси въпроси на незнаещите като мен и ето обаче че накрая има резултат от труда им. Голямо БЛАГОДАРЯ момчета знам че е казвано и друг път ама точно заради хора като вас този форум е номер едно в България :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook