BG меню за МК3-МК4 навигации

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 26 Яну 2016, 19:14

Софтуер за инсталиране на БГ меню на МК3 и МК4 навигационни компютри created by @ivo1bg & @mad_presley: DOWNLOAD

След като сте изтеглили файла, разархивирате и запишете имиджа на най-ниска скорост на качествено CD (Verbatim или SONY).

Как да записваме с ImgBurn:


Изображение Изображение

След като сте записали диска със софтуера, отивате до колата, завъртате ключа на 1-во положение (аксесоарен +), изваждате диска от навигационния компютър (ако има такъв) и сменяте езиците на навигационния компютър. За МК4 навигация избирате English(GB), English(US) и Deutsch, за МК3 навигация избирате само English(GB) и English(US).

Как се сменят езици с INPA:


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Как се сменят езици с BMW Scanner:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След като сте избрали и заредили езиците, вкарайте записаното CD в навигационния компютър и изчакайте да премина ъпдейта. След успешен ъпдейт, CD-то ще излезе само. Извадете го и с десния бутон на монитора натиснете ОК.

Ако сте с МК3 и с най-стария софтуер, след ъпдейта ще ви поиска KeyCD. Изтеглете от тук BMW_NaviSoft_KeyCD_Clone_cd.rar, запишете го както записахте диска със софтуера, вкарайте го в навигационния компютър и изчакайте, докато зареди менюто. Ако диска не излезе сам, извадете го с бутона Eject.

Видео с процедура по ъпдейта:



ЧЕСТИТО, ВЕЧЕ СТЕ С БГ МЕНЮ И ГЛАС!!!


@mad_presley и @ivo1bg НЕ НОСЯТ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ, АКО ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА НАНЕСЕТЕ ВРЕДИ ПО АВТОМОБИЛА СИ!!!

ЗА СМЕТКА НА ТОВА ПЪК НОСЯТ МНОГО НА РАКИЯ И ВОДКА :D

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivo1bg » 27 Яну 2016, 11:12

След подробното обяснение на mad_presley бих искал да добавя още няколко неща.
1. Правете процедурата само ако сте напълно сигурни, че навигацията Ви работи коректно и окото на лазера е наред. В противен случай, убивате компа. Ако картата се зарежда бавно, търсенето на адреси също става бавно или навигацията често губи картината или премигва, окото е за смяна и по-добе не правете ъпдейта.
2. При МК3, въпреки, че има 2 езика, Вие ще трябва да го кодирате за 3. Българският език е на мястото на Американския Английски. Втория език ще Ви излезе като 2-ра опция на навигацията, така че сложете някой, който разбирате. Третия е без значение, сложете каквото Ви хрумне.
3. Чувствайте се свободни да бъркате в имиджите и да модифицирате каквото Ви харесва. Инструментите са описани в темата за спийдкамерите. Ако се получи нещо интересно се надявам да го споделите тук в тази тема.
4. Ако бъркате във файловете за МК3, след това направете имиджа в mode2, иначе задължително убивате компа. При МК4 не е задължително.
5. Ракията и водката са неделима част от благодарностите, ако въобще заслужаваме такива, като може да се водите от аксиомата, че основно качество на алкохола е неговото количество :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 13.04.2014
Местоположение: Варна / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530dA M-Tech ///M-Pack

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от ivailo0 » 27 Яну 2016, 11:40

Благодаря за уточнението колега :yes: , ако някой разполага със софтуер за MK3 с M лого, бих се радвал да сподели, че точно на MK3 не ми се искаше да модифицирам именно заради mode2.
:bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от KARAIVANOV » 27 Яну 2016, 15:00

Като изтегля файла и ми изписва, че е повреден или непълен. При вас така ли е колеги или проблемът е при мен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 18:18

KARAIVANOV написа:Като изтегля файла и ми изписва, че е повреден или непълен. При вас така ли е колеги или проблемът е при мен?

Да, явно МЕГА-та нещо чупи файла. Ще го кача наново довечера.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 27 Яну 2016, 18:49

Добре де,да питам понеже съм до колата и последно за мк3,за два или за три езика се кодира,че Преслав казва,че е за два,а Иво за три?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 21:10

Линка е оправен, пробвайте сега!

За МК3 избираш 2 езика, защото ако избереш 3 с инпа, ще имаш само първите 2, а именно германски и UK. В случая ти трябват US и UK.
С BMW Scanner можеш да избираш реда на езиците и можеш да избереш US, UK и Deutsch, като в МК3-ката ще се запишат първите два и нещата ще са както трябва, но с инпа не можеш да ги подреждаш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 27 Яну 2016, 21:23

Ми,аз с скенера, вкарах English UK,USA и Френски, в тази подредба в скенера.Ъпдейтна ми UK и Amerikan,точно така ми изписа,че ги ъпдейтна.В менюто найстина ми останаха само UK и USA,но на който и да превключа..менюто на компа не се сменя на БГ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 21:41

kalingk написа:Ми,аз с скенера, вкарах English UK,USA и Френски, в тази подредба в скенера.Ъпдейтна ми UK и Amerikan,точно така ми изписа,че ги ъпдейтна.В менюто найстина ми останаха само UK и USA,но на който и да превключа..менюто на компа не се сменя на БГ.

Случайно да си сменял километража си?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 27 Яну 2016, 21:47

Ами колата по екстри,има Френски.Аз километража съм го сменявал от малък на голям борд,но по дифолт пак си го записва с френско меню и аз съм му сменил езика отдавна на англииско..
ПО между другото,ъпдейта не тръгва да се инсталира,ами седи на менюто,че да изчакам 6мин,обаче,дори и след 10мин,не тръгва да се ъпдейтва.Аз направо свалям навигацията и и откачвам буксите.Макар,че отначало не тръгва веднага след няколко разкачвания зацепва и тръгва да се записва ъпдейта. :) и преди ми е забивала на скенера така,когато исках да и сменя и нейният език,че имаше италянски и немски.Обаче със навкодера не ми забива така,ами си тръгва ъпдейта,но понеже не сте дали напътствия за него,не съм и пробвал с него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 21:56

kalingk написа:Аз километража съм го сменявал от малък на голям борд..

Километража ти е с кодировка за MID. Кодирай го за навигация и тогава ще имаш езици ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от kalingk » 27 Яну 2016, 22:05

Ами.че аз съм направил ретрофита за нави,даже ми излиза и като екстра.В менюто езици на икето за борд компютъра,най отгоре дето кодираш за какво е...ми излиза onboard monitor 08.И искаш да кажеш,че не е нужно да флашвам пак навито,ами само да смена кодировката на икето вместо onboard monitor на друго и ще излезе на бг навито?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 22:16

onboard monitor 08 е правилното. Пробвай да даунгрейднеш до 24-та версия и тогава да ъпдейтнеш с тази.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от KARAIVANOV » 27 Яну 2016, 22:53

mad_presley написа:
KARAIVANOV написа:Като изтегля файла и ми изписва, че е повреден или непълен. При вас така ли е колеги или проблемът е при мен?

Да, явно МЕГА-та нещо чупи файла. Ще го кача наново довечера.

А сега файла, като не ISO, а .BIN, как да запиша диска?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 27 Яну 2016, 23:05

KARAIVANOV написа:А сега файла, като не ISO, а .BIN, как да запиша диска?

Колега, ако не можеш да запишеш диск, горещо те съветвам да не опитваш да си ъпдейтваш сам навигацията ;)
Риск да си прецакате навигационния компютър винаги има и ако не знаете как, по-добре потърсете помощ при записването на диска.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook