Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от bigdady » 29 Окт 2015, 9:52

Колеги проблемът ми е следният, колата е 525д 2001 и пикселите по таблото бяха доста зле в продължение на времето ту се появяваха, ту изчезваха докато в един момент когато колата седя около 3 седмици без акумулатор просто не се караше и след това го закачих се появиха всички пиксели без изключение. Сега като гледам пак са почнали да се губят някой. Та питам има ли как ако сваля таблото някак си да направя нещо да се се оправи без да сменям самият кабел защото той явно не е крайно зле, да го нагрея нещо ли де да знам, защото не си обяснявам това появяване и изчезване на пикселите.
Благодаря за отговорите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от badsharki » 29 Окт 2015, 14:26

Опитай това --> http://www.bimmerboard.com/forums/posts/543597
Но очаквай, като се стопли времето отново да започнат да изчезват. Няма трайно решение, освен подмяната на кабела.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Детайли за колата: Най-лъскавата скъпа таратайка....

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от stenlipk » 29 Окт 2015, 17:31

По-добре да не го прова.После ще купуваш и моторчета.Стрелките неможеш да ги свалиш...Или карай така или дай да ти го сменят че иначе ще ти излезне по солено

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от bigdady » 29 Окт 2015, 22:19

И аз така смятам. По-добре да не си правя експедименти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Детайли за колата: Най-лъскавата скъпа таратайка....

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от stenlipk » 30 Окт 2015, 0:05

:bchug: Аз реших сам да си ги сменям.Разглобих таблото всичко ОК докато стигнах до свалянето на стрелките (не се учудвай защо никъде не пише как се махат,там е цаката) и естествено я извадих от моторчето.После го пратих да ми го оправят и ми излезе 140 лева.Ако го бях пратил без да се опитвам да го ремонтирам щеше да е 100.Тъй че ако мислиш да ги оправяш по-добре дай на някой,който разбира. :driving: Все пак на днешно време 40-50 лева са си бая пара хаха

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от kalingk » 30 Окт 2015, 6:36

Лентовият кабел може да се смени и без да се вадят стрелките.Моят така го смених.Взех обаче от по скъпите кабели дето не се лепят ами може само с притискане.Обаче внимавай с дисплея,че на моя от толкоз притискане ми изтекоха част от кристалите на надписа inspection,но мен не ме бърка това.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Пп провери тук из форума има човек,който ги предлага и е дал видео как да се сменят собственоръчно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от badsharki » 30 Окт 2015, 7:16

stenlipk написа:...не се учудвай защо никъде не пише как се махат,там е цаката...

Има техника, но чак някаква велика тайна не е. Коментирано е доста във форума. Отделно не си заслужава цената на инструментите, ако е само, за да разглобиш едно табло.

kalingk написа:...внимавай с дисплея,че на моя от толкоз притискане ми изтекоха част от кристалите...

Бая зор трябва да си му дал на дисплея, защото иначе е доста здрав. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от bigdady » 30 Окт 2015, 10:03

Не няма смисъл да се занимавам сам, аз мислех да си слагам рингове на таблото и с едното разглобяване да свърша две неща но няма смисъл да не прецакам нещо повече, то и без това си се вижда още така, че ще е по-натам ремонта направо при някой който разбира и това е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Детайли за колата: Най-лъскавата скъпа таратайка....

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от stenlipk » 30 Окт 2015, 16:30

Ами не е велика тайна,но все пак ако толкова си чел може да направиш една добрина и да му смениш на човека кабела :D аз досега никъде по форуми (български и тем подобни) не съм видял да пише как се вадят :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от metodi80 » 30 Окт 2015, 19:16

stenlipk написа: не съм видял да пише как се вадят :bchug:

Не е препоръчително да се вадят стрелките (да не говориме , че не е нужно за подмяна на кабела) !
Стрелките на повечето моторчета се вадят с подходящи клещи с тънки човки (шпицове) , с тяхна помощ се хваща оста на мотрочето, но така , че да не се нарани спиралната пружина (от задната страна на циферблата и пластамасата ) , за да не се изкубе заедно със стрелката при тегленето ..... после просто се тегли стрелката нагоре. Това важи за всички моторчета без това на разходомера , понеже около оста на това моторче има пластмасово тяло маска , което не позволява оста да бъде хваната по никакъв начин. По тази причина при подмяна на кабела ,стрелките не се вадят , а се подхожда по съвсем различен начин - пробива се пластмасата под циферблата на точно определени места , за да могат да се освободят болтчетата , които придържат платформата на дисплея след това процедурата има доста особености , които са описани било в нашия форум , било в чуждите , в разни видеоклипове и т.н Но си е специфична и дори опасна процедура , която като нищо може да доведе до повреда на таблото или дисплея . И наистина ако не смятате че ви е по силите е по -добре да се направи от някой , който го е правил или се занимава с това професионално ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от Ivo_Borisov » 30 Окт 2015, 19:31

И аз съм си сменял сам лентовия кабел, стана от първия път както трябва, взех го от човек от форума, не се махат стрелките. Но си е пипкава работа, отнема няколко часа.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от ares2 » 30 Окт 2015, 19:52

аз го правих това от линка и резултата беше уникален. от работещ екран стана 87% неработещ :)
после си купих кабел
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Детайли за колата: Най-лъскавата скъпа таратайка....

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от stenlipk » 30 Окт 2015, 20:44

ares2 написа:аз го правих това от линка и резултата беше уникален. от работещ екран стана 87% неработещ :)
после си купих кабел


axax :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от badsharki » 01 Ное 2015, 18:02

stenlipk написа:Ами не е велика тайна,но все пак ако толкова си чел може да направиш една добрина и да му смениш на човека кабела :D аз досега никъде по форуми (български и тем подобни) не съм видял да пише как се вадят :bchug:

Писано има и не само съм чел, а и съм писал как става, и линкове към инструменти съм давал. ;)

Иначе доста такива "добрини" съм направил, че още една не ми пречи... стига колегата да желае.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Ремонт изгорели пиксели без смяна на лентовият кабел

Мнение от bigdady » 01 Ное 2015, 19:11

Още малко да изгорят пикселите и ще го сменя защото интервенцията си е 100лв минимум
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook