Неработещ темпомат 530д

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Неработещ темпомат 530д

Мнение от tiho_madjarov » 14 Юли 2015, 12:35

Колеги не ми работи темпомата.При натискане на копчето на таблото светва зеления индикатор,но не работи.Колата е е39 - 530 дизел -184 к.с. - 1999 год. Преди малко ходих на диагностика и при 10 включвания от копчето,само 1 или 2 пъти излиза,че се активира темпомата.Другите пъти въобще не реагира и изписва,че е деактивиран.Иначе лампата си светва на таблото.Бутоните + и - си работят на всяко натискане. Според вас къде ще е проблема. Дали е някоя от машинките на педалите на спирачката и на съединителя или проблема е в самия модул на темпомата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Неработещ темпомат 530д

Мнение от zvetiko » 14 Юли 2015, 15:47

Колега, може да има проблем с блока с бутоните на волана. По принцип при качествена диагностика, това се записва като грешка. Решението е да смениш съответният блок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Неработещ темпомат 530д

Мнение от oci » 14 Юли 2015, 17:31

tiho_madjarov написа:Колеги не ми работи темпомата.При натискане на копчето на таблото светва зеления индикатор,но не работи.Колата е е39 - 530 дизел -184 к.с. - 1999 год. Преди малко ходих на диагностика и при 10 включвания от копчето,само 1 или 2 пъти излиза,че се активира темпомата.Другите пъти въобще не реагира и изписва,че е деактивиран.Иначе лампата си светва на таблото.Бутоните + и - си работят на всяко натискане. Според вас къде ще е проблема. Дали е някоя от машинките на педалите на спирачката и на съединителя или проблема е в самия модул на темпомата.

Не ми се вярва да е от бутоните поне до сега с подобни проблеми винаги е било или от машините или комуникационна грешка. Трябва някой който знае за какво става дума да и пусне тест на автопилота.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Неработещ темпомат 530д

Мнение от tiho_madjarov » 20 Юли 2015, 15:36

Ако напръскам машинките на съединителя и спирачката със контактен спрей да видя дали е от тях или няма смисъл,ако от тях поне да съм сигурен и да ги сменям.Коя машинка по често издава багажа,тази на спирачката или на съединителя?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Неработещ темпомат 530д

Мнение от tiho_madjarov » 25 Фев 2018, 19:33

Здравейте колеги.Малко да съживя темата за темпомата.Реших вече на 100% да се заема и да оправя проблема свързан с него.Колата е от 4 дни в сервиз и правят обстойна диагностика.Диагностиката я правят с ISTA оригинална.Първо се оказа,че няма комуникация между АБС блока,таблото и ЕКУ-то на колата.Майстора беше почти сугурен обаче ,че проблема е в таблото.На другия ден ми се обади и каза,че проблема е в АБС блока,който е на 001 и е ремоинтиртан преди 5 години и от тогава нямам проблем с него.Работи си АБС-а и АСЦ-то.Само да кажа,че темпомата и преди ремонта му пак не работеше.Сменени са машинките на педалите на съединителя и на спирачката.Майстора ми каза в крайна сметка да търся друг АБС блок.
Темата я събуждам отново за да попитам:
1.Възможно ли е проблема с темпомата да бъде от БАС блока,при положение ,че си работи всичко нормално което е свързано с него и не светят никакви лампи по таблото?
2.Възможно ли е проблема да идва от таблото?
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook