Колонки за тавана на комби

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 1.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 525d Touring
Мечтае да кара: Сред колегиални шофьори
Детайли за колата: М пакет

Re: Колонки за тавана на комби

Мнение от fissikela » 06 Авг 2016, 14:07

И друго да попитам.

В предните врати имам говорител и пищялка, може ли да се смени само говорителя или трябва и пищялката да се смени заедно с говорителя.
Знам че са 13см.но не знам какви са точно ,широколентови,басови или няколко лентови.
Предполагам че ще са широколентови след като има и пищялка..?

Целта ми е да подобря и предната линя на музиката в колата.
Задната стана добре ,не вади кой знае какъв бас ама пак е по добре от преди.
Направих и много добра изолация от някакъв картон на задните говорители и сега май вади по добър звук
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Колонки за тавана на комби

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 06 Авг 2016, 18:28

fissikela написа:И друго да попитам.

В предните врати имам говорител и пищялка, може ли да се смени само говорителя или трябва и пищялката да се смени заедно с говорителя.
Знам че са 13см.но не знам какви са точно ,широколентови,басови или няколко лентови.
Предполагам че ще са широколентови след като има и пищялка..?

Целта ми е да подобря и предната линя на музиката в колата.
Задната стана добре ,не вади кой знае какъв бас ама пак е по добре от преди.
Направих и много добра изолация от някакъв картон на задните говорители и сега май вади по добър звук


Не е нужно да сменяш и пищялката, 13 см са говорителите,но обема им е недостатъчен ,така че освен говорителя да смениш ще ти трябва и нов обем ,защото в заводския какъвто и говорител да сложиш няма да извади звук.Относно заводските пищялки са доста тихи,но наистина проблема при тях идва първо от кондензатора на филтъра и след това от самия модел на пищялката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Колонки за тавана на комби

Мнение от mihal » 12 Май 2018, 10:56

tiho_madjarov написа:Колеги,току що монтирах ето тези колонки на тавана на моето комби: http://aval-bg.com/7/Hertz+DCX+165.3
Дупките за винтовете обаче не пасват и навих на всяка по 4 самонарезни видии и стана супер здраво,стегнато и плътно.
Сега да кажа за звука.Наистина има голама разлика.Не очаквайте обаче чудеса.Наистина звука стана много по силен и чист,баса е по-отчетлив,но за това разстояние и за тези говорители толкоз.Ако някой се двоуми,моето мнение е да сменя с по-силни.Който не търси яко джангър,а нормален и чист звук(особено от чейджъра) да сменя. :bchug: :driving:
11748257_10206239347236857_338482963_o.jpg

Колега, и при теб ли не могат да се затворят капаците със новите говорители?
И аз обмислям интервенцията понеже колата я взех с някакви смотани мисля пайнер бяха. Отзад се чува ужасно, все едно телефона ми свири. Търся най добрия вариант в който сменям само говорителите. С базова аудио система съм "BMW Bussiness CD".
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook