Как да си сложа салон от десен волан и кори.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.08.2008
Местоположение: София

Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от mitrez » 11 Фев 2015, 22:20

Колеги, взех си салон от десен волан, но не знам как да наглася корите на вратите. Може ли да сменя само малката кожена коричка. С датчици на еарбеци ще имам ли проблем, и как да го реша, ако да? Благодаря Ви!
Последна промяна mitrez на 12 Фев 2015, 12:00, променена общо 1 път

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Bavarcho » 12 Фев 2015, 8:46

За седалките - софтуерно изключваш проверката за кантар на пасажерската седалка. Да не ти свети айрбега.
За корите - може да се смени само дръжката на кората, ползваш дръжките от корите от стария ти салон. Но си остават едни дупки зад тях, на шофьорската врата мисля оставаше една дупка зад дръжката, а на пасажерската две. Ако си с кожа може да се премахнат и няма да личи почти изобщо, но с плат трудно се скрива дупката.
На снимката долу съм очертал дръжката с червено, със синьо е там където ще остане дупка (горе долу там)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.08.2008
Местоположение: София

Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от mitrez » 12 Фев 2015, 9:43

Благодаря! С кожа са новите. Как да скрия дупките, и как се сменят дръжките - нали са занитени отзад? А за бега- няма ли как да го излъжа за да работи? Благодаря предварително!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Bavarcho » 12 Фев 2015, 13:51

В пасажерската седалка има кантар който дава информация кога има човек на седалката за да гръмне айрбега при удър. Ако няма човек на седалката не гърми. При софтуерното изключване на кантара дори когато няма човек на седалката айрбега ще гръмне. На повечето 39-ки им е развален кантара и е изключен или е излъган със съпротивления.
За корите - има специален филер за кожа с които може да се запълнят дупките след което се боядисва там където е мазано с него. На вид няма да си личи изобщо че е имало дупка, ако се докара същия цвят. Предполагам че не би тръгнал сам да се занимаваш, ще трябва да купуваш филер който не е много евтин и не оправдано за две дупчици (аз имам такъв филер, но най-малката разфасовка беше стотина лева), той се ползва за запълване на дупки и пукнатини на кожени салони, има фирми които се занимават с възстановяване на кожени салони на автомобили те ще ти свършат работа. ( да не се сметне за реклама на ЛС мога да ти дам сайт на една две фирми)
Прехвърлянето на дръжките не е много трудно, отзад дръжката е захваната за кората посредством разтопена пластмаса, тя може да се изрязва лекичко с нож или с бургия да се отнема материала който я държи към кората. Довечера ще ти снимам една кора от задната страна да видиш нагледно как е захваната дръжката и какво трябва да направиш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.08.2008
Местоположение: София

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от mitrez » 12 Фев 2015, 16:15

Колега, много ти благодаря за помощта. Знам ги тези нитчета. После се притеснявам как ще ги захвана. С къси винтчета мисля да пробвам, като завивам направо в отрязаното "нитче''. Ходих при тапицер в "Хаджи Димитър". Човека каза че няма да останат дупки защото кожата отдолу била повече. Дали е така ще разбера тази вечер или в събота (когато остане време). Добре че, поне отзад (понеже съм с врътки) са оставили фабрични отвори и ще трябва само да рязна леко кожата. За кантара разбрах имам познат с букса и софтуеар, дано да успее. Ако греша някъде, моля да ме поправиш. Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от bumer530 » 12 Фев 2015, 22:17

Bavarcho написа:В пасажерската седалка има кантар който дава информация кога има човек на седалката за да гръмне айрбега при удър. Ако няма човек на седалката не гърми. При софтуерното изключване на кантара дори когато няма човек на седалката айрбега ще гръмне. На повечето 39-ки им е развален кантара и е изключен или е излъган със съпротивления.
За корите - има специален филер за кожа с които може да се запълнят дупките след което се боядисва там където е мазано с него. На вид няма да си личи изобщо че е имало дупка, ако се докара същия цвят. Предполагам че не би тръгнал сам да се занимаваш, ще трябва да купуваш филер който не е много евтин и не оправдано за две дупчици (аз имам такъв филер, но най-малката разфасовка беше стотина лева), той се ползва за запълване на дупки и пукнатини на кожени салони, има фирми които се занимават с възстановяване на кожени салони на автомобили те ще ти свършат работа. ( да не се сметне за реклама на ЛС мога да ти дам сайт на една две фирми)
Прехвърлянето на дръжките не е много трудно, отзад дръжката е захваната за кората посредством разтопена пластмаса, тя може да се изрязва лекичко с нож или с бургия да се отнема материала който я държи към кората. Довечера ще ти снимам една кора от задната страна да видиш нагледно как е захваната дръжката и какво трябва да направиш.

+1 но на предни кори от салон с десен волан ,ако се сменят само дръжките взети от салон с ляв волан.................няма да стане..........
Винаги остава белег на дясната кора,защото там е лежала по голямата дръжка(тази с всички бутони за ел.стъклата)
Аз бях с изцяло сив салон.Взех си седалки (черна кожа),който стояха като подарени на целия сив фон,затова смених и само кожените кори на вратите
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Bavarcho » 13 Фев 2015, 8:44

mitrez написа:Колега, много ти благодаря за помощта. Знам ги тези нитчета. После се притеснявам как ще ги захвана. С къси винтчета мисля да пробвам, като завивам направо в отрязаното "нитче''. Ходих при тапицер в "Хаджи Димитър". Човека каза че няма да останат дупки защото кожата отдолу била повече. Дали е така ще разбера тази вечер или в събота (когато остане време). Добре че, поне отзад (понеже съм с врътки) са оставили фабрични отвори и ще трябва само да рязна леко кожата. За кантара разбрах имам познат с букса и софтуеар, дано да успее. Ако греша някъде, моля да ме поправиш. Благодаря!


С къси винтчета ще стане, с малко по-голяма шайба за всеки случай ;)
Дупки ще останат, точно от тези "нитчета" защото дръжките не са с еднаква форма (там където се хващат при отваряне/затваряне)
На задните кори фабрично си е направено по-тънко там където трябва да манивелата за стъклото, пък с нож лекичко я изрязваж и после с макетно ножче само сцепваш на Х кожата отпред :)

bumer530 написа: ...


Принципно да, и с плат е така личи си леко. Но с кожа може да се поотпусне и като се направят дупките като хората с филер и боя човек който не знае че е правено нещо по корите трябва да се загледа отблизо за да разбере.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.08.2008
Местоположение: София

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от mitrez » 13 Фев 2015, 9:43

Благодаря! Ще търся някакви кожени копчета или черна пластмаса за дупчиците.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 20.03.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39-530d-Комби 2000г.
Мечтае да кара: 530d-2007г.
Детайли за колата: е39 530d комби с M пакет

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Стилиян 200 » 13 Фев 2015, 16:24

Здравей колега!Аз съм я правил тази гимнастика с корите и повярвай не е много красив резултата!Ако разбира се правиш смяната за да се получат перфектни нещата, а не за да можеш да сядаш с мазните гащи!Най добре се оглеждай за кори от "левичарка"!Доста колеги тук продават,просто трябва да изчакаш!При положение,че смяната на дръжките струва "Х" лева ,а кори от "левичарка" 2-3 пъти по"Х" то ти препоръчвам втория вариант!Получава се....... :clap: Поздрави и успех!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.08.2008
Местоположение: София

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от mitrez » 13 Фев 2015, 18:50

Колеги, смених дръжките. Останаха дупките. За сега ще карам така. Сменям салона защото ми се скъса плюша. Карам колата от 8г.- то не беше градушка, откраднати фарове, лайсни, огледала, счупени стъкла, ...както и да е. Ще преживея дупките, ползвам колата като служебна, защото е стабилна за път. На въпроса- някакви идеи за копчета с които да скрия дупките?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Bavarcho » 15 Фев 2015, 10:04

Има едно полеретаново лепило продават го под формата на салам, като стегне остава еластично и може да се заглади с финна шкурка . Запълват дупките с такова и след това с боя за кожа. Каква боя да използваш може да прочетеш в темата в Е36 раздела - Боя и лак за кожа
Ако се посараеш ще стане задоволително добре, доста по-добре от вариант с копчета.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от Galo » 04 Май 2018, 18:42

Привет колеги, темата е малко стара, но да не отварям нова. Колата е е46, но предполагам, че е същото като при е39. Харесал съм салон от англичанка и искам да го сложа при мен. За кантара ми е ясно, че трябва залагалка или софтуерно изключване. По скоро въпроса ми е, тъй като пасажерската седалка от англичанката ще стане шофьорска при мен и съответно шофьорската пасажерска, буксите под седалките за беговете еднакви ли са, т.е. трябва ли някакво преправяне за да паснат или не понеже седалките се завъртат? Ще съм много благодарен, ако някой който е наясно изрази мнение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Как да си сложа салон от десен волан и кори.

Мнение от ДаниД » 15 Май 2018, 9:56

различни са буксите, за момента си ги карам така без да са включени, но ако някой има решение и аз бих се възползвал да си ги вържа :/
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook