530д шум при студен старт ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от hummer » 09 Фев 2015, 10:19

И при мен се оказа от кората,като съм сменял термостата не съм я напаснал правилно :lol:

Вече 3 -та сутрин няма румолене :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 11 Фев 2015, 22:41

Колеги при мен все така няма възможност за да оставя колата, но тази сутрин при навиване на дясно на волана към кря се появи една много гадна вибрация та чак онемях. Може да се окаже хидравлична помпа. Също пък и като пусна фаровете онзи шум се увеличава. Да не е от 2 места. И пак като загрее спира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 12 Фев 2015, 13:21

JorisssM написа:Колеги при мен все така няма възможност за да оставя колата, но тази сутрин при навиване на дясно на волана към кря се появи една много гадна вибрация та чак онемях. Може да се окаже хидравлична помпа. Също пък и като пусна фаровете онзи шум се увеличава. Да не е от 2 места. И пак като загрее спира.



Интересна работа.А като пуснеш фаровете падат ли оборотите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 12 Фев 2015, 14:01

JorisssM написа:Колеги при мен все така няма възможност за да оставя колата, но тази сутрин при навиване на дясно на волана към кря се появи една много гадна вибрация та чак онемях. Може да се окаже хидравлична помпа. Също пък и като пусна фаровете онзи шум се увеличава. Да не е от 2 места. И пак като загрее спира.


Миналата година и аз имах такъв проблем с хидравликата, оказа се че серпентината за охлаждане на хидравличното масло ми се беше спукала и пускаше масло. Въпросната серпентина е една алуминиева тръбичка намира се между климатичния и водния радиатор.Цената и е 106лв.купих я от Варна Карс смених си я сам половин час работа е,та мисълта ми е колега провери си първо нивото на маслото ако трябва до лей до максимума и пробвай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 12 Фев 2015, 18:28

Оборотите не падат или поне аз не виждам никаква разлика. Масло в хидравликата има. Мистерия !

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от mugen » 12 Фев 2015, 23:37

И при мен го има същия шум и само сутрин като е студена. Всички ролки и ремъци са нови, не е от кората около перката с виското т.е. никъде не опира. Но съм почти 100% сигурен, че е от хидравличната помпа т.к. ми се случи да ми стегне волана и превантивно смених само маслото, течове нямам. На един познат сменихме хидравличната помпа и шума изчезна, но самата помпа беше много по зле и издаваше допълнитено гадни звуци. Абсолютно по същия начин и при мен шума се увеличава като се пуснат повече ел. консуматори сутрин като фарове и т.н. Та скоро ще сменя помпата и ще пиша какво е станало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 13 Фев 2015, 12:33

mugen написа:И при мен го има същия шум и само сутрин като е студена. Всички ролки и ремъци са нови, не е от кората около перката с виското т.е. никъде не опира. Но съм почти 100% сигурен, че е от хидравличната помпа т.к. ми се случи да ми стегне волана и превантивно смених само маслото, течове нямам. На един познат сменихме хидравличната помпа и шума изчезна, но самата помпа беше много по зле и издаваше допълнитено гадни звуци. Абсолютно по същия начин и при мен шума се увеличава като се пуснат повече ел. консуматори сутрин като фарове и т.н. Та скоро ще сменя помпата и ще пиша какво е станало.


Колеги тая хидравлична помпа не може ли да се рециклира

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: охрид МК
Пол: Мъж
Кара: е39 530д 2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от alachr1 » 13 Фев 2015, 23:42

Колеги ето нещо полезно!!! :bchug:
https://www.youtube.com/watch?v=DDSTg4FvOMU
https://www.youtube.com/watch?v=a1bS-cv8aNU
иглежда проблема идва од обтяжната ролка на ремъка и амортисьорчето или демпферната шайба :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от mugen » 14 Фев 2015, 8:56

valeri_ignatov написа:
Колеги тая хидравлична помпа не може ли да се рециклира

Може естествено също както се рециклира и рейката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 15 Фев 2015, 20:30

Само гадаем. Гледах я колата студена и не мята ремъци. Има логика да е от обтегача. При мен когато пусна консуматори на ток и намалява звука но не изчезва и след малко пак си идва в пълна сила. Загрее ли млъква.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 15 Фев 2015, 23:47

JorisssM написа:Колеги при мен все така няма възможност за да оставя колата, но тази сутрин при навиване на дясно на волана към кря се появи една много гадна вибрация та чак онемях. Може да се окаже хидравлична помпа. Също пък и като пусна фаровете онзи шум се увеличава. Да не е от 2 места. И пак като загрее спира.


Зд.колега.Тук на този пост писа че като пуснеш консумативи(фарове)шума се увеличавал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 15 Фев 2015, 23:57

Аз мой та не мога да я пробвам с и без фарове как е,както и с въртене на волана от край до край защото в момента не съм в България но шумът и при мен е абсолютно същия при студен старт.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от mugen » 16 Фев 2015, 18:10

Днес смених помпата на хидравликата с втора ръка и чисто нов обтегач на пистовия ремък с ролката. Само в началото утихна и се почна пак. А тази втулка за която се говори по-нагоре в темата е за обтегача на климатика и според мен няма такава на пистовия ремък, самото рамо при пистовия ремък влиза много много плътно.
Последна промяна mugen на 18 Фев 2015, 23:14, променена общо 1 път

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от Ilko Ivanov » 16 Фев 2015, 21:00

mugen написа:А тази втулка за която се говори по-нагоре в темата е за обтегача на климатика и според мен няма такава на пистовия ремък, самото рамо при пистовия ремък влиза много много плътно.

Но това е само "СПОРЕД ТЕБ" в действителност има втулка на обтегача,само не питай как се сменя :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: E39, 530dA M-tech

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от mugen » 17 Фев 2015, 18:10

Tъй обаче при мен проблема си остана и продължавам да търся решението.
До тук са сменени обтегач, ролки и хидравлична помпа. Демпферната шайба е здрава. Имаме съмнение за дължината на ремъка, оригинално го дават 5PK 2063mm за жалост моя вече и изтрит и не мога да проверя дали е същия (контитек). Утре последно пробвам с друг ремък.
Даже направих клип: https://www.youtube.com/watch?v=VGzz-ha ... e=youtu.be

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook