530д шум при студен старт ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 01 Фев 2015, 13:03

joffri написа:Капака през който минава тази ос смени ли?Именно там ми казаха че е проблема.Вътре имало някаква втулка през която минава оста с ролката и точно тя се разбивала.След като смених обтегача,шумът при мене е доста по малък от преди


Да колега точно там се разбива.разбива се щото се кара дълго време с разбит обтегач и в последствие обтегача разбива леглото си аломиниевото корпусче аз не съм го сменял този корпус защото моя си е здрав проверих го нямаше луфтове оста си влиза плътно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 626
Регистриран на: 21.11.2006
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: ше е39 530dM-sport,e60 530d M-sport

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от 320iPower » 01 Фев 2015, 13:40

дайте някакъв парт номер на този капак с втулката колко струва това нещо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: охрид МК
Пол: Мъж
Кара: е39 530д 2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от alachr1 » 01 Фев 2015, 15:27

изглежда това си еба мајката :D
http://www.ebay.ie/itm/BMW-M57-Engine-A ... 1355340827

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 02 Фев 2015, 14:07

Пичове 6.60 лева струва тая втулка. Ако е от нея дайте да сменяме :)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 28.03.2014
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от niki87bg » 03 Фев 2015, 10:52

Не се шашкайте проблема ви на всички / както и при мен / идва от перката на виското , направете си експеримент както аз го направих , махнете пластмасата над перката на виското и запалете колата / студена / никакъв шум , само лекото прискърцване на ремъците се чува .Гася колата до като не е заягряла , слагам пластмасата и шума се появява отново - решение на проблема не мога да намеря но с удоволствие ще следя темата ако някой се справи с този досаден шум.Колкото до претрисането при гасене , няма как този голям 6 цилиндров редови дизел да не претриса при гасене . С тампони на мотора / оригинални / на 5000 км , дори при леко подаване на газ се клати цялата кола .
Поздрави
ЖЕНА и БМВ не ми ли въртят дупе не ми ги хвали !!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 03 Фев 2015, 12:25

Това с пластмасата ше го пробвам да видя дали ще стане нещо. Ако наистина е от него ще трябва да се подложи нещо за да обира вибрациите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от todorakis82 » 04 Фев 2015, 13:22

niki87bg написа:Не се шашкайте проблема ви на всички / както и при мен / идва от перката на виското , направете си експеримент както аз го направих , махнете пластмасата над перката на виското и запалете колата / студена / никакъв шум , само лекото прискърцване на ремъците се чува .Гася колата до като не е заягряла , слагам пластмасата и шума се появява отново - решение на проблема не мога да намеря но с удоволствие ще следя темата ако някой се справи с този досаден шум.Колкото до претрисането при гасене , няма как този голям 6 цилиндров редови дизел да не претриса при гасене . С тампони на мотора / оригинални / на 5000 км , дори при леко подаване на газ се клати цялата кола .
Поздрави

Колега за тази пластмаса ли става въпрос, която съм оградил на снимката ако е тя при мен е махната и пак се чува този шум, или е тази пред нея това не е ли дифузьора той се маха по трудно нали.
6914776o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 04 Фев 2015, 23:30

Става въпрос за предната пластмаса колега , не за тази огадената :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от todorakis82 » 05 Фев 2015, 0:00

JorisssM написа:Става въпрос за предната пластмаса колега , не за тази огадената :yes:

:yes: ОК разбрах тя се маха по трудно нали ще пробвам.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 28.03.2014
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от niki87bg » 05 Фев 2015, 10:26

да за предната става въпрос - просто като я свалите ще видите / при мен е от дясно / си личи как е суркала перката .Аз си реших проблема с пистолет за горещ въздух и цигара време , про осуках пластмасата 2 - 3 мм на горе и вече досадния шум го няма :)
ЖЕНА и БМВ не ми ли въртят дупе не ми ги хвали !!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 07 Фев 2015, 12:54

niki87bg написа:да за предната става въпрос - просто като я свалите ще видите / при мен е от дясно / си личи как е суркала перката .Аз си реших проблема с пистолет за горещ въздух и цигара време , про осуках пластмасата 2 - 3 мм на горе и вече досадния шум го няма :)


радвам се че си го решил твоя проблем с шума колега аз съм я пробвал мойта без пластмасите без виското бях свалил всичко като сменях обтегачи ролки и т.н и веднага я запалих с новите части за пробата и пак си ружеше абсолютно същия шум от клипа та при мен проблема не е от някоя пластмаса :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от NoA » 07 Фев 2015, 15:11

valeri_ignatov написа:
niki87bg написа:да за предната става въпрос - просто като я свалите ще видите / при мен е от дясно / си личи как е суркала перката .Аз си реших проблема с пистолет за горещ въздух и цигара време , про осуках пластмасата 2 - 3 мм на горе и вече досадния шум го няма :)


радвам се че си го решил твоя проблем с шума колега аз съм я пробвал мойта без пластмасите без виското бях свалил всичко като сменях обтегачи ролки и т.н и веднага я запалих с новите части за пробата и пак си ружеше абсолютно същия шум от клипа та при мен проблема не е от някоя пластмаса :dunno:



Колега , когато запалиш завърти леко ляв или десен (примерно 45градуса) и слушай дали шумът изчезва,намаява (има промяна)
Т.е върти бавно и слушай внимателно и после пиши какво се наблюдава.Съвет към всички колеги!

Аз ще следя темата.
Professional Driver

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 08 Фев 2015, 12:00

JorisssM написа:Колеги , преди малко бях при моя майстор. Колата си беше топла и нищо не се чува. Нито тресе нито звука го има. Разбрах се с него другата седмица да му я оставя за една вечер и да си я запали сам и да чуе с надеждата да го хване от какво е. Демпферната шайба също изглежда добре. Ремъците не мятат . Перката също я прегледахме и тя не опира никъде. Сутринта при запалване навих волана крайно в двете посоки и пак не искаше да изчезне. Найтина това отива към детска болест. Ще пиша когато майстора каже някаква новина .


Зд.колега имаш ли някакви новини остави ли я при твоя човек да я погледне

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 08 Фев 2015, 17:13

Не стана така че сега колата ми трябва ежедневно и няма как да му я оставя. Надявам се да е скоро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 08 Фев 2015, 18:46

JorisssM написа:Не стана така че сега колата ми трябва ежедневно и няма как да му я оставя. Надявам се да е скоро.


Ок братле ще чакам да пишеш

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook