530д шум при студен старт ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 28 Яну 2015, 18:03

Колеги появи ми се следния проблем. На скоро бях пуснал тема с проблема с ролките. Та смених ги заедно с ремъците обаче сега ново 20. При студен старт се чува един звук който мога да го опиша като пластмаса в пластмаса. Чува се и в купето даже. Няма вибрация или тресене, само шум. Двигателя си тропа равномерно няма да тресе. Вдигам капака гледам слушам но немога да го хвана от къде е. Натискам капаците на двигателя ако някой не е стегнат но не изчезва. Леко ако подам газ (съвсем минимално ) и изчезва. Позагрее ли колата пак изчезва и ни звук ни вопъл .Намерих сходна тема и там един колега беше дал схема в която имаше успокоител на ремъка и беше писал че ако се смени изчезва. Ако някой е имал този дерт или сходен да сподели и да каже как го е премахнал. Също така има ли някакви други варианти ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Д/ Е34 525 тдс
Мечтае да кара: M6 разбира се

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от Gancho » 29 Яну 2015, 21:49

Колега и при мен го има този шум(Е46 320Д 150кс),и то само кагато запалвам колата сутрин и е студено.Звука изчезва след около 1 мин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: охрид МК
Пол: Мъж
Кара: е39 530д 2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от alachr1 » 29 Яну 2015, 22:19

и при мен е сштото колега :|
viewtopic.php?f=35&t=385612

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: охрид МК
Пол: Мъж
Кара: е39 530д 2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от alachr1 » 29 Яну 2015, 22:21

JorisssM написа:Колеги появи ми се следния проблем. На скоро бях пуснал тема с проблема с ролките. Та смених ги заедно с ремъците обаче сега ново 20. При студен старт се чува един звук който мога да го опиша като пластмаса в пластмаса. Чува се и в купето даже. Няма вибрация или тресене, само шум. Двигателя си тропа равномерно няма да тресе. Вдигам капака гледам слушам но немога да го хвана от къде е. Натискам капаците на двигателя ако някой не е стегнат но не изчезва. Леко ако подам газ (съвсем минимално ) и изчезва. Позагрее ли колата пак изчезва и ни звук ни вопъл .Намерих сходна тема и там един колега беше дал схема в която имаше успокоител на ремъка и беше писал че ако се смени изчезва. Ако някой е имал този дерт или сходен да сподели и да каже как го е премахнал. Също така има ли някакви други варианти ?


https://www.youtube.com/watch?v=fQDjganZSNM

ето колега как е при мен, дали при теб е сшто?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 29 Яну 2015, 23:39

Точно за това говоря. Същия е като на клипчето. Има ли повод за притенение и от какво се получава. Изчетох една камара теми и за нацепена демпферна шайба но масово колегите свързват този проблем и със тресене, което нямам. Чува се и вътре и може би да има някаква минимална вибрация но аз вече се психясвам здраво. Толкова да ме дразни че чак не искам да паля колата когато е студена. Няма ли някой който е имал този проблем и го е отстранил ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от d840 » 30 Яну 2015, 11:05

И при мен е така.... проблема е точно от демферната шайба... карай смело докато не почне да ручи отчетливо и на загряла... иначе при мен като загрее мотора намаля ръченето, като пусна аварийните и се чува с тях (светнат мигачните изручи, изгаснат спре да ручи ) ...
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 30 Яну 2015, 14:01

Тези дни ще я погледна за какво става въпрос. Силно се надявам да не е нацепена, но се съмнявам. Съветвам всички дизелджии да го направят. А някой който я е сменял може ли да каже каква цена е дал че много мнения по въпроса ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 18.05.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Детайли за колата: E39 3.0d Touring 07.2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от mavro1978 » 30 Яну 2015, 15:20

d840 написа:И при мен е така.... проблема е точно от демферната шайба... карай смело докато не почне да ручи отчетливо и на загряла... иначе при мен като загрее мотора намаля ръченето, като пусна аварийните и се чува с тях (светнат мигачните изручи, изгаснат спре да ручи ) ...


А това дали не е от динамото?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 30 Яну 2015, 16:34

Може и от там да е. Почивните дни ще огледам колата обстойно и се надявам да намеря виновника. Динамото пък защо ? Шума не е като от заминал лагер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от todorakis82 » 30 Яну 2015, 18:22

При мен шумът е същия докато загрее и го прави когато е студено през зимата, и като се зашлушам ми идва от хидравличната помпа или алтернатора може да е и от демпферната шайба при нея забелязвам, че когато загася двигателя и колата претриса дори някой път и звук издава, при вас така ли е като гасите дизелите колеги.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: охрид МК
Пол: Мъж
Кара: е39 530д 2001

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от alachr1 » 30 Яну 2015, 19:03

мися че идва од алтернатора :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от valeri_ignatov » 30 Яну 2015, 19:17

Същия шум го имам и аз само при първото палене като е студен двигателя като позагрее малко всичко спира ще я следя с интерес темата дано се разбере от какво е лично аз са сменял всички ролки обтегачи даже и само за пробата сам слагал 3 демпферни шайби резултат нулев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от todorakis82 » 30 Яну 2015, 19:46

valeri_ignatov написа:Същия шум го имам и аз само при първото палене като е студен двигателя като позагрее малко всичко спира ще я следя с интерес темата дано се разбере от какво е лично аз са сменял всички ролки обтегачи даже и само за пробата сам слагал 3 демпферни шайби резултат нулев

Колега преди малко запалих колата не я бях палил два дни, шумът си го имаше както обикновенно започнах да се базикъм и установих, че когато пусна фаровете (ксенонови хела с ангелски очи фабрични) и този шум спира :dunno: Също ми се е случвало когато не е студено и този шум го нямам, като пусна аварийните и започва, като ги спра и шумът спира.
На мен ми се чува от хидравличната помпа и алтернатора.
Колега при теб като загасиш мотора имаш ли претрисане казаха ми, че било от демпферната шайба при много дизели било така можела още бая време да кара, при вас колеги така ли претриса, като гасите двигателите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 528I
Мечтае да кара: Е60

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от gelermoto » 30 Яну 2015, 20:04

todorakis82 написа:
valeri_ignatov написа:Същия шум го имам и аз само при първото палене като е студен двигателя като позагрее малко всичко спира ще я следя с интерес темата дано се разбере от какво е лично аз са сменял всички ролки обтегачи даже и само за пробата сам слагал 3 демпферни шайби резултат нулев

Колега преди малко запалих колата не я бях палил два дни, шумът си го имаше както обикновенно започнах да се базикъм и установих, че когато пусна фаровете (ксенонови хела с ангелски очи фабрични) и този шум спира :dunno: Също ми се е случвало когато не е студено и този шум го нямам, като пусна аварийните и започва, като ги спра и шумът спира.
На мен ми се чува от хидравличната помпа и алтернатора.
Колега при теб като загасиш мотора имаш ли претрисане казаха ми, че било от демпферната шайба при много дизели било така можела още бая време да кара, при вас колеги така ли претриса, като гасите двигателите.

Според мен е хубаво да ти замерят някъде алтернатора,аз имах подобен шум и с времето се усилваше и се оказа хидравлична помпа :kuku: пробвай при работещ двигател да навиеш волана до край и ако спре да шуми може да е от помпата.Но според мен си виж алтернатора :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: 530д шум при студен старт ?

Мнение от JorisssM » 30 Яну 2015, 20:19

Миналата вечер и на мен ми направи впечатление че като пуснах фаровете (и аз съм с оригинални ксенони) и при мен отихва. Леко ако напъна волана на някъде и го държа без да пускам и пак отихва. Утре ще я закарам при моя човек който ми поддържа колата да я погледне. Ако трябва ше му я оставя да истине и после ще му я запаля да чуе. Така като гледам варианти много. Можем само да се надяваме да не са всичките на куп. Относно въпроса за гасенето има някакъв шум но той не ме притеснява. Все пак караме стари коли. Не ми тресе инъче .

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook