колко е напрежението на масата на бубините

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.12.2014
Пол: Мъж

колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от ivo1234 » 21 Дек 2014, 21:24

здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от k-hristov » 21 Дек 2014, 22:11

ivo1234 написа:здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва

Напрежение на масата???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от gentata » 21 Дек 2014, 22:20

ivo1234 написа:здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва

Я пак :dunno:
Кое напрежение на масата е изгоряло (и как е възможно това) и за какво съпротивление става въпрос? А по въпроса за напрежението на масата на бубините - ами наличието му зависи от положението на коляновия вал.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 8.07.2014

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от Alex79 » 21 Дек 2014, 23:54

Колега, масата е 0-нула, демек напрежение няма, имаш напрежение на + но колко е нямам идея

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от zvetiko » 22 Дек 2014, 9:08

ivo1234 написа:здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва


Колегата има в предвид съпротивлението на общата маса на бобините и в това направление е въпроса- каква е стойността му. Премерих го на една свалена инсталация- 0.23кΩ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от metodi80 » 22 Дек 2014, 11:32

zvetiko написа:
ivo1234 написа:здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва


Колегата има в предвид съпротивлението на общата маса на бобините и в това направление е въпроса- каква е стойността му. Премерих го на една свалена инсталация- 0.23кΩ.


Колегата е видял нещо , което е вързано на масата на бубините (можеби нещо като резистор, който се бил напукал и който той нарича "напрежение" .... поне така ми обясни на ЛС ), но и той самия не знае как се нарича и за какво служи ...... та му казах , да направи една снимка , за да се види въпросното нещо .... Защото и аз като вас като прочетох личното съобщение се пулих няколко секунди ,докато разбера какво точно аджеба пита ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от zvetiko » 22 Дек 2014, 17:08

metodi80 написа:
zvetiko написа:
ivo1234 написа:здравейте колеги днес установих че ми е изгоряло напрежението на масата на бубините което е на кабелите които отиват към 6 те цилиндъра знае ли някои колко е това съпротивление и дали от него може да прекъсва


Колегата има в предвид съпротивлението на общата маса на бобините и в това направление е въпроса- каква е стойността му. Премерих го на една свалена инсталация- 0.23кΩ.


Колегата е видял нещо , което е вързано на масата на бубините (можеби нещо като резистор, който се бил напукал и който той нарича "напрежение" .... поне така ми обясни на ЛС ), но и той самия не знае как се нарича и за какво служи ...... та му казах , да направи една снимка , за да се види въпросното нещо .... Защото и аз като вас като прочетох личното съобщение се пулих няколко секунди ,докато разбера какво точно аджеба пита ....


Направо си е резистор със съпротивление 0.23кΩ. Партномера на този, който гледам е bmw 12.521703856.

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.12.2014
Пол: Мъж

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от ivo1234 » 21 Яну 2015, 22:15

какъв проблем може да ти създаде ако е повредена тази джаджа и как се замерва

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 18.04.2008
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: WBS
Детайли за колата: Е34 М50Б20+чип-ванус
Е39 М52Б25ТУ (с две цици за мачкане :))

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от mModo » 02 Ное 2017, 10:47

Здравейте,
разбирам че темата е отпреди 3 години, но и в гугъла няма инфо, така че и аз питам каква е функцията на този резстор и евентуално какъв му е парт номера за евентуална заявка. Тенкю.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: колко е напрежението на масата на бубините

Мнение от zvetiko » 05 Ное 2017, 11:52

mModo написа:Здравейте,
разбирам че темата е отпреди 3 години, но и в гугъла няма инфо, така че и аз питам каква е функцията на този резстор и евентуално какъв му е парт номера за евентуална заявка. Тенкю.


Функцията му е с необходимото оборудване да можеш да извършиш диагностика на състоянието на бобините.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook