Амортисьори въпрос.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Амортисьори въпрос.

Мнение от ivopicha » 15 Дек 2014, 20:48

Привет! Налага се да сменям предните амортисьори. Колата е 530D комби. Интересувам се дали има разлика при амортисьорите на седан и комби, а също така при големите и малките мотори? Благодаря Ви!
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от streetracing12 » 15 Дек 2014, 21:36

Има разлика

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от Bavarcho » 15 Дек 2014, 21:51

streetracing12 написа:Има разлика


Браво, много точен и изчерпателен отговор! :yes:


Разлика в предните амортисьори между седан и комби няма.
Разлика в амортисьорите има между шест и осем цилиндровите Е39.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от ivopicha » 15 Дек 2014, 22:02

Ако може някой по запознат да каже от кои на кои мотори стават. Както предни така и задни. От седан има ли такива, които стават за комби или си стават само на седаните. Че има продавачи, които не са запознати много и да не се набълбукам с части, които няма да ми влезнат в действие.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от deyan-enchev » 15 Дек 2014, 23:20

Един аморт. за Е39 не струва колкото апартамент, събери някой лев и си купи Sachs Super Touring каквито са и на повечето Е39 ки ..

Около 550-600 лева излиза комплекта предни, това да вземеш втора ръка аморт. и да се возиш после с тая кола е хазарт не само за теб ами и за другите на пътя ...


http://bmwfans.info/parts-catalog/31311096862/
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 626
Регистриран на: 21.11.2006
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: ше е39 530dM-sport,e60 530d M-sport

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от 320iPower » 16 Дек 2014, 19:48

100тина лева са meyle KYB AL-KO нови,по евтини варианти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от shmotza » 16 Дек 2014, 20:30

ivopicha написа:Ако може някой по запознат да каже от кои на кои мотори стават. Както предни така и задни. От седан има ли такива, които стават за комби или си стават само на седаните. Че има продавачи, които не са запознати много и да не се набълбукам с части, които няма да ми влезнат в действие.


Ми нагоре колегата Bavarcho ти го е написал!

...от седан на комби и обратното стават предните, единствено от 535i и 540i са различни и си стават само за тях си!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от dicho0o » 17 Дек 2014, 10:40

Задните зависи дали колата ти е с нивомат или без,но най-вероятно е с нивомат.Ако е така си стават само от комби с нивомат.
Повечето седани са си на пружини,дори имам едни койлове който мислех да славам на е39ката,но моята се оказа с нивомат и вече не са ми нужни.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 14.12.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39 печка
Мечтае да кара: M5

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от JorisssM » 17 Дек 2014, 11:33

Колегата там го е написал много правилно. За 6 цилиндровите няма разлика в предните. За 8 цилиндровите има, защото предницата става по тежка. Аз преди 2 месеца сменях предни. По 100 лева парчето. Някакви китайски бяха с 2 години гаранция. Устройва ме за доходите ми. Моя човек където ги сменях казва че не са имали досега някакви рекламации или недоволни та сега ще видя колко ще изкарат. А за отзад ми изпадна евтини амортисьори с пружини за Sash и си ги сложих. Сега задницата ми се напери че беше виснала доста. Втора употреба си е риск печели риск губи, но като няма кеш си е някакво решение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от shmotza » 18 Дек 2014, 11:35

dicho0o написа:Задните зависи дали колата ти е с нивомат или без,но най-вероятно е с нивомат.Ако е така си стават само от комби с нивомат.
Повечето седани са си на пружини..


Седан с нивомат? :shock:

...има ли? :shock:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от Bavarcho » 18 Дек 2014, 12:00

shmotza написа:Седан с нивомат? :shock:

...има ли? :shock:


Има :yes: (различно от S EDC)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от ivopicha » 18 Дек 2014, 18:01

Благодаря за отговорите. Задницата е без нивомат (или поне така си мисля) :oops: Питах за нови амортисьори, а не за втора ръка. Много от продавачите не знаят дали предните са еднакви при седаните и комбитата. Гледах в продавалника втора употреба едни предни с надуване, стана ми интересно. Иначе си поръчах нови предни с тампони и прахоуловители- някакви чешки. Ще видя колко ще издържат и тогава може нещо по- прилично да взема. Другия месец задни ще си поръчам.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от ivopicha » 22 Дек 2014, 22:16

Днес смених десния амортисьор. Нямах време за левия, но утре ще сменя и него. Изчезна всякакво чукане и тропане. Стария амортисьор беше заминал отвсякъде. Стеблото надолу се движеше без усилие и дрънкаше долу на метал. Нагоре пак същата история. Другия месец ще поръчам и задни амортисьори. Тази вечер докато сменях попаднах на някаква система за баланс ли е, не зная. Някой запознат да каже каква! Ето за това иде реч.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=31_0265&hg=31&fg=05
Доколкото успях да прочета, това е за автомобили с ксенон. При мен като запаля колата и фаровете след 2-3 секунди се надигат.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 626
Регистриран на: 21.11.2006
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: ше е39 530dM-sport,e60 530d M-sport

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от 320iPower » 22 Дек 2014, 23:07

за автоматично регулиране на фаровете е това и на задния мост трябва да имаш

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Амортисьори въпрос.

Мнение от ivopicha » 23 Дек 2014, 23:07

А дали трябва да се ходи на стенд след смяната на амортисьорите? Уж гледах положението им да е както на старите. Един приятел каза, че ако няма фиксирано положение на амортисьорите ще трябва да се ходи на стеѝнд. Друг каза, че нямало нужда. Някой сменял такива амортисьори да каже трябва ли или не да се ходи на реглаж!
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook