ABS сензор?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: ABS сензор?

Мнение от Ivo_Borisov » 27 Ное 2014, 22:26

Ами най добре да го направиш като хората, махаш парчето и си навиваш нов болт. Ако те мързи действаш по мързеливия начин като мен - един тел през датчика и главината и така :mhihi: На предишната кола и на двете задни бях с откъснати глави на болтове и си карах без никакви грижи. На тази са още цели :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: ABS сензор?

Мнение от zvetiko » 28 Ное 2014, 10:04

saleene написа:
zvetiko написа:Колега, датчика "вижда", чрез промяна на електромагнитното му поле, при въртене на зъбният венец. Калта, трябва да е с магнитни качества, за да се случи това, което описваш, след като запълни "дупките". Виждал съм грешно отчитане на датчика, дължащо се на натрупани метални прашинки, от износването на дисковете, върху челото на датчика. При колегата може би е влязла влага в датчика.

Не колега!!! не трябва да е с магнитни качества стига само да не "вижда" венеца а ако е пълен с кал няма да го вижда. ;)


Колега, в датчика има магнитна сърцевина, която увеличава или намалява силата на магнитното си поле, в зависимост от това дали срещу датчика има зъб или празнина между зъбите. Наличието на кал, която няма магнитни качества, не може да повлияе върху този процес. Ако пространството между зъбите се запълни с материал, който има магнитни качества, тогава разстоянието между зъбите, няма да е добре дефинирано и датчика, няма да работи коректно.

днес опитах на едно Е39 зачасти да махна задните сензори и двата се откъснаха моментално .. :help: преполагам че и моите не са по добре..
:dunno: как сте процедирали?


Накисваш с VD40 и започваш да разпробиваш отвори с малко свредло, докато го правиш, пръскаш с VD40. Внимаваш да не нараниш нещо. В средата на датчика е гореспоменатата магнитна сърцевина и там не се разпробива, защото ще счупиш свредлото. Когато извадиш старият датчик, почистваш гнездото му от ръждата до оригинални размери, накрая почистваш остатъците от разпробиването. Накрая е добре е добре да се види графичният сигнал на датчика, за да се провери дали няма проблем с някой зъб- отчупен, корозирал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: ABS сензор?

Мнение от Tsureto » 13 Апр 2019, 19:59

Вдигам темата от мъртвите. Смених заден ляв датчик, че таблото ми светеше като елха и АБС, АСЦ, километраш, разходомер и т.н. не работехаа, един вид половината кола. :mhihi:
След смяната, проблема се оправи! НО, сега забелязах, че при нормално спиране, малко преди колата да спре, АБС-а рита за секунда. Реално няма нужда да се пуска.. :dunno: :dunno: :dunno:
Казаха ми, че има мърсотия между гривната и датчика. Не го прави винаги но се случва. Идеята ми е как се оправя това чудо и опасно ли е? Да ви кажа честно, не мисля да свалям главини и т.н. щото ми е писнало от тия тъпотии с тия датчици, ако има оправия по по-лесен начин, перфектно.
Благодаря ви предварително. :bchug:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: ABS сензор?

Мнение от ares2 » 15 Апр 2019, 8:30

с какъв датчик го замени?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: ABS сензор?

Мнение от Tsureto » 15 Апр 2019, 9:22

Същия. Синя букса. Нямаше разлика. Ако питаш за марка, Delphi e - 55лв. Проблема се оправи реално. Просто се появи това подритване, преди да спре колата.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: ABS сензор?

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Апр 2019, 9:37

Възможно е заради датчика да е така, сложи за проба друг датчик. Тия евтини за нищо не стават, работят наполовина както е при теб.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: ABS сензор?

Мнение от ares2 » 15 Апр 2019, 9:55

аз бях купил някакъв англииски и доагностиката го хващаше че давал някакво грешно магнитно поле. но все пак системата работеше някак с него.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: ABS сензор?

Мнение от Tsureto » 18 Апр 2019, 10:38

Вчера пак спряха разходомера и километража да работят??????????!!!!!!!!!! :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Дори след смяната на датчика. Но, този път не светнаха абс и асц. Какво става с тази кола подяволите.
Да не говорим, че като смених датчика, оправиха се проблемите, но точно преди да спре колата имаше едно подритване от абс-а, а вчера умряха пак километража и разходомера. Но поне не светнаха абс и асц... :paranoid: :paranoid: :paranoid:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook