Сняг, лед, задно и DSC

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Окт 2017, 16:55

Айде, почнА се! Щом намесихме куатрото работата е сериозна. Истината е, че някои хора просто не умеят да карат зимата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от (bubsa) » 07 Окт 2017, 20:27

Dirty M5 driveR написа:Айде, почнА се! Щом намесихме куатрото работата е сериозна. Истината е, че някои хора просто не умеят да карат зимата.

Тука уцели 10-ката :yes:
За да се научиш да караш със задно зимата трябва да не те е страх!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Окт 2017, 20:41

Ами мен ме беше шубе като започнах да карам на сняг, защото имах изключително малко опит зад волана. Още първият ден ходих на полигона да пързалям. :mhihi: Беше ми супер интересно какво е усещането да контролираш колата и общо взето няма път, в който да съм седнал дори за 1км и да не съм я плъзнал някъде... Добиваш опит и увереност и не трепериш постоянно, че ще поднесе някъде. И разбирам хората, които никога не са карали задно. Не разбирам обаче упоритостта им да убеждават, че то не става за зимата и че като цяло е супер опасно и прочие. По-сериозната истина в БГ е, че "шоферите" се разглезват с тия преднячки, карат гуми от боклука и си мислят, че колата е закована за пътя и не може да се пребиеш. Подцениш ли машината спираш да си шофьор, а единствено пътник.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от (bubsa) » 07 Окт 2017, 20:50

Dirty M5 driveR написа:Ами мен ме беше шубе като започнах да карам на сняг, защото имах изключително малко опит зад волана. Още първият ден ходих на полигона да пързалям. :mhihi: Беше ми супер интересно какво е усещането да контролираш колата и общо взето няма път, в който да съм седнал дори за 1км и да не съм я плъзнал някъде... Добиваш опит и увереност и не трепериш постоянно, че ще поднесе някъде. И разбирам хората, които никога не са карали задно. Не разбирам обаче упоритостта им да убеждават, че то не става за зимата и че като цяло е супер опасно и прочие. По-сериозната истина в БГ е, че "шоферите" се разглезват с тия преднячки, карат гуми от боклука и си мислят, че колата е закована за пътя и не може да се пребиеш. Подцениш ли машината спираш да си шофьор, а единствено пътник.

Лекувам ги доста добре повечето такиви и съм печелил не един и два баса по тая тема :mhihi:
Няколко пъти сме се вдигали в най-големия снеговалеж(все така се случва) и със спорещите право на Витоша до Ветровала!Даже единия път опонента с пасат 4 закъса преди златните мостове,а аз си продължих :mhihi:
Трябват си гуми обаче и малко да не те слуша главата!А аз много рядко карам с едни гуми втора зима :kuku:
Има си и чалъми много.Трябва да си познаваш возилото добре и да си подбираш правилно пътя...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от vvasilev1 » 07 Окт 2017, 21:20

Ivo_Borisov написа:Колеги, тая снимка съм я поствал и друг път, пътя е към вкъщи, колата я качвам на заден ход, бюджетни гуми на 3 зими. Щом тук нямам проблем, значи колата е нормално проходима.Изображение

И едно клипче на път към една хижа:
https://youtu.be/V34DlvpCmNw

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Фаровете ти пръсват, колега. Поздравления.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Окт 2017, 21:36

Мерси колега, за мен фаровете винаги трябва да са перфектни :)

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 07 Окт 2017, 23:39

Явно няма смисъл да обеждавам никого , в семейството имаме 4 коли , 3 са с предно и моята 39ка на задно , миналата зима като падна големия сняг си направих достатъчно експерименти :lol: видях как предното беше по маневрено и лесно за управление в такива условия :mhihi: тука пишете някакви сектантски приказки , колко тежала била задницата и колко предницата :D
п.п. И колите с предно също имат системи за пребоксуване които вършат работа .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Хрuсто » 08 Окт 2017, 3:13

Бе карал съм малки коли с предно ине съм имал спирка никъде още преди да навлязат системите против пробоксуване... Имах и голяма кола с предно... пасат комби б5.5 1.8Т. На тая кола смених няколко размера зимни гуми(чисто нови) и накрая се отказах след като щях да наточа бензин и да я запаля на място! След това минах на куатро и няма нужда да казвам как върви върху сняг и лед. Та тая година обаче за сефте ще съм със задно, мисля ще е по-добре от пасата, но за всеки случай ще си постегна синхро голфчето, че не се знае каква ще е зимата, а торба с пари за лсд няма да дам :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Окт 2017, 7:05

Значи за сефте ще си със задно, ама вече ги сравняваш и даже знаеш кое е по-добре... Не ви разбирам, честно. И никакви сектантски твърдения няма в тази тема, просто разсъждаваме разумно. Май съм ви разказвал за един главен асистент в университета (който прави докторантура) как спореше с мен и мой колега, че нямало коли с 50:50 разпределение на тежестта. :mhihi: Хората масово са толкова зле и толкова предубедени, че няма накъде повече. От едно време знаят как са вървели ладите и после като навлязоха преднячките стана УАУ ефекта и вече се правят генерални заключение на база на... нищо. Никога не съм правил подобни твърдения, защото фактите са на масата - както има автомобили с предно, които се справят чудясно във всякакви ситуации, така има и други с предно, които са трагедия на 1см сняг. Просто изречението "Върви супер, щото мотора е отред и тежи на гумите" може да бъде изречено от човек, който не знае какви сили действат на колата, когато я подкараш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 08 Окт 2017, 10:16

Колега тези сили дето ги цитираш са физични закони които действат в различна степен в зависимoст от условията. Тежестта отива на зад когато гумите имат някакво сцепление с настилката , в този ред на мисли би следвало при изкачване задното да има предимство от към сцепление. Аз говоря за потегляне от състояние в покой при почти нулево сцепление. Много ясно , че по зле балансирана кола с повече тежест на предния мост и завиващи активни колела има предимство при потегляне в дълбок сняг особено ако колата е по къса и с по лека задница щото няма какво да тегли. И е вярно че задкормилното устройство е от съществено значени :D

п.п. Колегата дето за сефте е със задно ако ще кара по криви улички дето не се чистят изобщо не му завиждам ако зимата е снежна като миналата :lol: не че го плаша но е добре да си има едно на ум :bchug:

И нещо извън темата https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek тук Алфа 159 се представя по добре от БМВ Е90

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от hummer » 08 Окт 2017, 11:08

В една нормална държава нямаше да има такива теми преди всяка зима,ето вчера падна малко сняг и пак основна тема в новините :mhihi: ..
Проблема е в шибаната инфрастуктура ,малките улици в летните месеци са си изпитание за повечето коли,какво остава като падне снега и станат 20 санта колковози от лед :clap: :clap: :clap: :mhihi: .
Тая зима дано да не е като предишната ,но има ли сняг заключвам я в гаража и толкова.
То не е важно на вас всичко да ви е изрядно,като все има олигофрени дето винаги могат да те нахакат отзад с гуми от 2008 и коли за скрап :censored:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Хрuсто » 08 Окт 2017, 11:51

Drift m5... къде видя, че съм казал че ще е по-добре? При пасата проблема е, че е дълъг, широк, а отпред малък 1.8т мотор. При лек наклон и четири пръста сняг няма минаване... а преди с голфове, хонди и подобни къси въшки съм минавал без проблеми от същите места. Сега разсъждавам, че бмв-то по наклон ще му пада товара на задните колела ипредполагам, че ще е по-добре от въпросния пасат.
Улиците по които ще минавам за да изляза от вкъщи са стръмни, тесни и със завойчета още в началото. Та ако нещата не се получават няма да се правя на герой, а си паля кола с двойно и заминавам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 12:32

Абе пичове, първата и единствена до момента кола ми е БМВ Е90 на задно, вече 3 години я карам, веднъж не съм засядал, а и на планина ходя редовно, какви са тия небивалици, които се пишат тука?!? Един хубави зимни гуми и всичко е чук. Точно па тая алфа, дето не може да я обърнеш с 10 маневри, щото е толкова маневрена, айде няма нужда да си приказваме приказки от 1001 нощ ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 08 Окт 2017, 12:59

Колега , ти гледа ли клипа :lol: не става въпрос за маневреност ! Бе колега , то и аз ходя зимата на планина с 5цата но тука друго се обсъжда ма няма кой да чете :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 13:53

Напротив колега, гледах го и дори мога да го преведа какво говорят ;) Аз говоря генерално като почнат да се хвалят преднячки и да се говори колко тегаво било зимата с БМВ-то.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook